vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Hrady a zámky: Tyto jsou otevřené po celý rok!

18. října 2013

Hrady a zámky: Tyto jsou otevřené po celý rok!

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: halloween vyhlídka Zámek hrad výlet

preventan-mimiforum-banner

Zatímco některé hrady a zámky se pomalu ukládají k zimnímu spánku, jiné jsou otevřeny celoročně. Vybrali jsme čtyři z nich, jejichž návštěva stojí za to i v chladných měsících. 

Preventan Quattro

  • Doplněk stravy.
  • Cucavé tabletky.
  • Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek ProteQuine® + 30 mg Laktoferin.
prevetan-quattro

Doplněk stravy

Více ZDE

Zámek Sychrov

Krásný zámek, který znáte z pohádek Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Protože je návštěvníkům zpřístupněna značná část novogotických prostor, udělají si dobrou představu, jak se žilo ve 2. polovině 19. století. Zámek nabízí několik velký prohlídkový okruh, možná je i návštěva klenotnice. Za prohlídku stojí také zámecký park.

Náš tip: Vyrazte s dětmi na zámek 16. a 17. listopadu! Přímo v zámeckých pokojích se odehraje pohádka pro malé i velké »O tichém království«. Začíná se v 10 h a je nutná předchozí telefonická rezervace.

Kdy je otevřeno: v říjnu 9–15.30 hod., v listopadu a v prosinci 10–14 hod.

Více informací: www.zamek-sychrov.cz

 

Hrad Křivoklát

Jeden z našich nejkrásnějších, nejvýznamnějších a nejstarších královských hradů. Má bohatou historii, pyšní se nádhernými sbírkami a příběhy mnoha osobností. Oslavil již 900 let od první písemné zmínky. K dispozici jsou dvě prohlídkové trasy a skvělým zážitkem jsou také vycházkové okruhy kolem hradu. Můžete vybírat mezi čtyřmi v délce 3–8 km a zažít nejkrásnější vyhlídky na hrad Křivoklát.

Náš tip: Na hradě se můžete také ubytovat, a to v budově bývalé četnické stanice. Můžete si domluvit také soukromou noční prohlídku a v nabídce je i silvestrovský pobyt.

Kdy je otevřeno: v říjnu denně kromě pondělí 10–16 hod., v listopadu a v prosinci o víkendu 10–15 hod.

Více informací: www.krivoklat.cz

 

Státní zámek Mníšek pod Brdy tip-na-vylet-hrady-a-zamky-ii-cz-nahled

Velkou výhodou tohoto zámku je blízkost hlavního města. Nachází se jen 12 km jižně od okraje Prahy, v podhůří Brdské vrchoviny. Na výběr jsou dva okruhy, kterými vstoupíte do historického světa mezi dvěma válkami, do období První republiky. Jeden z nich vás zavede do 11 historických prostor a seznámí se životem drobné šlechty na počátku 20. století. Druhý vám odhalí 8 soukromých pokojů a Arkádu.

Náš tip: Vypravte se s dětmi na zámek 25. října na neobvyklou Prohlídku s andělem. Děti si vyslechnou nejen zajímavé vyprávění, ale čeká je i neobvyklé setkání – s andělem, Bílou paní, Sněhurkou, čarodějnicí a čertem Brdíkem.

Kdy je otevřeno: denně kromě pondělí

Více informací: www.zamek-mnisek.cz  

 

Zámek Zbiroh

Další památka v blízkosti hlavního města. Jen dvacet minut od Prahy, v krajině křivoklátských lesů, se nachází zámek Zbiroh. Má nejstarší hradní věž v Čechách, nejhlubší studnu v Evropě a lze jej považovat za nejstarší šlechtický hrad v Čechách. Je unikátní také tím, že jde původně o hrad z konce 12. století, který byl později přestaven do podoby novorenesančního zámku. Mezi nejzajímavější místa patří novorenesanční sál Alfonse Muchy, v němž najdete originál jeho malované opony. Mucha zde také 18 let pobýval a vytvořil tu svou světově známou Slovanskou epopej.

Náš tip: Vydejte se na zámek Zbiroh 31. října. Čeká vás totiž ta pravá Halloweenská party. Čarodějnice, upíři a další osoby ze záhrobí tu totiž večer mají slet.

Kdy je otevřeno: denně od 10 do 18 h.

Více informací: www.zbiroh.com

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse