vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Hrady a zámky se otevírají II: 5 tipů, kam na Moravě

25. dubna 2017

Hrady a zámky se otevírají II: 5 tipů, kam na Moravě

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Morava děti rodina zámky hrady výlet

preventan-mimiforum-banner

Sezóna hradů a zámků už je v plném proudu, a tak stojí zato na nějaké vyrazit. Tentokrát vám přinášíme pět tipů, kam se s rodinou vydat na Moravě. 

Ostropestřec Plus Farmax® (doplněk stravy) obsahuje kombinaci dvou bylin, ostropestrce mariánského (Silybum marianum) a klanoprašky čínské (Schizandra chinensis), ve formě standardizovaných bylinných extraktů v želatinových tobolkách s obsahem min. 80% silymarinu. Navíc s obsahem cholinu, který přispívá k normálnímu metabolismu lipidů a k udržení normální činnosti jater.

ostropestrec-60-cz-3d-nahled

K nejnavštěvovanějším zámkům na Moravě patří bezpochyby Lednice. My jsme ale vybrali pět jiných, neméně krásných, objektů, které rozhodně stojí za návštěvu.


1. Zámek Slavkov u Brna

Nádherný zámek na Jižní Moravě s rozlehlým parkem, který přímo vybízí k vycházkám. Patří k nejmohutnějším a nejkrásnějším barokním zámkům na Moravě a v podvědomí veřejnosti je známý jako místo, v jehož blízkosti se odehrála v roce 1805 slavná Bitva tří císařů. Zámek nabízí několik prohlídkových tras, z nichž asi nejkrásnější jsou Historické sály. Za prohlídku stojí také podzemí, kde jsou mimo jiné k vidění pozůstatky středověké tvrze řádu německých rytířů. Zámek je dějištěm řady akcí a pro děti nabízí nejrůznější kostýmované prohlídky.
Vstupné: dle prohlídkové trasy – 120 Kč dospělí, 60 Kč děti / základní okruh
Web: www.zamek-slavkov.cz


2. Zámek Vranov nad Dyjí tip-na-vylet-hrady-a-zamky-se-oteviraji-ii-cz-nahled

Další nádherný barokní zámek Jižní Moravy, který najdete zhruba 18 km od Znojma. Nepřehlédnutelná dominanta města se tyčí na skále nad řekou Dyjí a nabízí čtyři prohlídkové okruhy. První vede prostorami zámku, druhý zámeckou kaplí. Třetí okruh je zaměřený na sezónní výstavy a čtvrtý prochází zahradou, a to s odborným výkladem. Zámek kousek od hranic patří mezi národní kulturní památky a nabízí možnost spojit jeho návštěvu s výletem do Rakouska.
Vstupné: dle okruhu – 130 Kč, děti 90 Kč / základní okruh
Web: www.zamek-vranov.cz


3. Hrad Šternberk

V Olomouckém kraji, na výběžku Nízkého Jeseníku, najdete kouzelný hrad Šternberk Původně obranné středověké sídlo s dochovanou válcovitou věží a zbytky opevnění hlavního paláce, láká návštěvníky nevšední svou atmosférou. Půvabné kulisy hradu potom tvoří okolní lesopark a dnešní podhradí. Hrad nabízí dva prohlídkové okruhy a chystá speciální akce a prohlídky i pro děti. Nedaleko se nachází romantický hrad Bouzov, se kterým můžete návštěvu spojit.
Vstupné: 110 Kč/ velký okruh, 80 Kč děti
Web: www.hrad-sternberk.cz


4. Zámek Velké Losiny

Na okraji obce Velké Losiny stojí překrásný zámek, který je jednou z nejkrásnějších ukázek moravské renesanční architektury. Návštěvníky láká nejen nádhernými interiéry, ale i trochou tajemna. V 17. století totiž neblaze proslul čarodějnickými procesy. Zámek nabízí dva prohlídkové okruhy. Zámeckou expozici najdete ve vysokém zámku, v barokním křídle, v tzv. nízkém zámku, je dnes galerie a k vidění jsou tři krásné rokokové pokoje. Zámecké expozici dominuje rytířský sál, kde najdete mimo jiné jedny z nejstarších kachlových kamen u nás.
Vstupné: dle okruhu – 110 Kč dospělí, 80 Kč děti / základní okruh
Web: www.zamek-losiny.cz


5. Hrad Sovinec

Nejrozsáhlejší hradní komplex v okrese Bruntál, hrad Sovinec, se nachází v malebné krajině Nízkého Jeseníku. Hrad původně ze 14. století vstoupil do podvědomí také jako vězení a základna SS za II. světové války. Dnešní prohlídková trasa vede 1. až 5. nádvořím, dále na tzv. Horní hrad (nejstarší část hradu) s vyhlídkovou věží. V jednotlivých objektech (hradní paláce, purkrabství, brána, konírny) najdete expozice a výstavy. Na hradě se pořádá řada akcí, například Středověký festival rytíře Kobylky. Během sedmnácti víkendů vás čeká bohatý program, ale i soutěže a akce pro děti.
Vstupné:  100 Kč dospělí, 50 Kč děti
Web: www.sovinec.cz  

Text: asm
Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse