banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Hrady a zámky se otevírají II: 5 tipů, kam na Moravě

25. dubna 2017

Hrady a zámky se otevírají II: 5 tipů, kam na Moravě

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Morava děti rodina zámky hrady výlet

preventan-mimiforum-banner

Sezóna hradů a zámků už je v plném proudu, a tak stojí zato na nějaké vyrazit. Tentokrát vám přinášíme pět tipů, kam se s rodinou vydat na Moravě. 

Ostropestřec Plus Farmax® (doplněk stravy) obsahuje kombinaci dvou bylin, ostropestrce mariánského (Silybum marianum) a klanoprašky čínské (Schizandra chinensis), ve formě standardizovaných bylinných extraktů v želatinových tobolkách s obsahem min. 80% silymarinu. Navíc s obsahem cholinu, který přispívá k normálnímu metabolismu lipidů a k udržení normální činnosti jater.

ostropestrec-60-cz-3d-nahled

K nejnavštěvovanějším zámkům na Moravě patří bezpochyby Lednice. My jsme ale vybrali pět jiných, neméně krásných, objektů, které rozhodně stojí za návštěvu.


1. Zámek Slavkov u Brna

Nádherný zámek na Jižní Moravě s rozlehlým parkem, který přímo vybízí k vycházkám. Patří k nejmohutnějším a nejkrásnějším barokním zámkům na Moravě a v podvědomí veřejnosti je známý jako místo, v jehož blízkosti se odehrála v roce 1805 slavná Bitva tří císařů. Zámek nabízí několik prohlídkových tras, z nichž asi nejkrásnější jsou Historické sály. Za prohlídku stojí také podzemí, kde jsou mimo jiné k vidění pozůstatky středověké tvrze řádu německých rytířů. Zámek je dějištěm řady akcí a pro děti nabízí nejrůznější kostýmované prohlídky.
Vstupné: dle prohlídkové trasy – 120 Kč dospělí, 60 Kč děti / základní okruh
Web: www.zamek-slavkov.cz


2. Zámek Vranov nad Dyjí tip-na-vylet-hrady-a-zamky-se-oteviraji-ii-cz-nahled

Další nádherný barokní zámek Jižní Moravy, který najdete zhruba 18 km od Znojma. Nepřehlédnutelná dominanta města se tyčí na skále nad řekou Dyjí a nabízí čtyři prohlídkové okruhy. První vede prostorami zámku, druhý zámeckou kaplí. Třetí okruh je zaměřený na sezónní výstavy a čtvrtý prochází zahradou, a to s odborným výkladem. Zámek kousek od hranic patří mezi národní kulturní památky a nabízí možnost spojit jeho návštěvu s výletem do Rakouska.
Vstupné: dle okruhu – 130 Kč, děti 90 Kč / základní okruh
Web: www.zamek-vranov.cz


3. Hrad Šternberk

V Olomouckém kraji, na výběžku Nízkého Jeseníku, najdete kouzelný hrad Šternberk Původně obranné středověké sídlo s dochovanou válcovitou věží a zbytky opevnění hlavního paláce, láká návštěvníky nevšední svou atmosférou. Půvabné kulisy hradu potom tvoří okolní lesopark a dnešní podhradí. Hrad nabízí dva prohlídkové okruhy a chystá speciální akce a prohlídky i pro děti. Nedaleko se nachází romantický hrad Bouzov, se kterým můžete návštěvu spojit.
Vstupné: 110 Kč/ velký okruh, 80 Kč děti
Web: www.hrad-sternberk.cz


4. Zámek Velké Losiny

Na okraji obce Velké Losiny stojí překrásný zámek, který je jednou z nejkrásnějších ukázek moravské renesanční architektury. Návštěvníky láká nejen nádhernými interiéry, ale i trochou tajemna. V 17. století totiž neblaze proslul čarodějnickými procesy. Zámek nabízí dva prohlídkové okruhy. Zámeckou expozici najdete ve vysokém zámku, v barokním křídle, v tzv. nízkém zámku, je dnes galerie a k vidění jsou tři krásné rokokové pokoje. Zámecké expozici dominuje rytířský sál, kde najdete mimo jiné jedny z nejstarších kachlových kamen u nás.
Vstupné: dle okruhu – 110 Kč dospělí, 80 Kč děti / základní okruh
Web: www.zamek-losiny.cz


5. Hrad Sovinec

Nejrozsáhlejší hradní komplex v okrese Bruntál, hrad Sovinec, se nachází v malebné krajině Nízkého Jeseníku. Hrad původně ze 14. století vstoupil do podvědomí také jako vězení a základna SS za II. světové války. Dnešní prohlídková trasa vede 1. až 5. nádvořím, dále na tzv. Horní hrad (nejstarší část hradu) s vyhlídkovou věží. V jednotlivých objektech (hradní paláce, purkrabství, brána, konírny) najdete expozice a výstavy. Na hradě se pořádá řada akcí, například Středověký festival rytíře Kobylky. Během sedmnácti víkendů vás čeká bohatý program, ale i soutěže a akce pro děti.
Vstupné:  100 Kč dospělí, 50 Kč děti
Web: www.sovinec.cz  

Text: asm
Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa