vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Hrady a zámky se otevírají I: 5 tipů, kam v Čechách

20. dubna 2017

Hrady a zámky se otevírají I: 5 tipů, kam v Čechách

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: baroko renesance Čechy Zámek hrad výlet

preventan-mimiforum-banner

Sezóna hradů a zámků odstartovala, a tak přinášíme pět tipů, kam se vypravit v Čechách. 

Nová sezóna hradů a zámků právě vypukla, a tak přinášíme tipy, kam v Čechách vyrazit. Vybrali jsme pět zámků, které za návštěvu rozhodně stojí a nepatří k těm úplně nejznámějším. Karlštejn či Hlubokou zná totiž snad každý. Avšak jsou i jiné nádherné památky, které stojí za návštěvu.


1. Červená Lhota tip-na-vylet-hrady-a-zamky-se-oteviraji-ii-cz-nahled

Ve východní části na jihu Čech se nachází nádherný renesanční zámek, který je zároveň tím nejnavštěvovanějším v Jihočeském kraji. Vodní zámek vstoupil do širokého podvědomí jako ten, kde se natáčela Zlatovláska, ale i řada dalších pohádek. Prostředí je tu totiž plné romantiky a působí opravdu pohádkově. Součástí zámeckého areálu je krásný park, a také rybník, na kterém se můžete projet na lodičkách. Jízda na pramici nabídne nevšední pohledy na zámek a přírodu. Za prohlídku stojí i samotný zámek, který nabízí jak interiéry prvního patra, tak podkrovní pokoje.
Vstupné: 100 Kč dospělí, 70 Kč děti 6+/ 1. patro
Web: www.zamek-cervenalhota.eu


2. Vodní zámek Blatná

Necelých sto kilometrů jižně od Prahy leží další vodní zámek – Blatná. Stojí na malém ostrůvku uprostřed rybníku a společně s Červenou Lhotou patří mezi nejkrásnější vodní zámky na jihu Čech. Kromě návštěvy zámku stojí za prohlídku park s rozlohou 42 ha, který patří k nejkrásnějším místům v Blatné. Celý park je protkán potůčky, mostky a cestičkami s nádhernými alejemi, takže o romantiku není nouze. Oblíbenou atrakcí zámeckého parku je početné stádo daňků skvrnitých, kteří se zde pohybují volně a jsou velmi krotcí.
Vstupné: 120 Kč dospělí, 60 Kč děti/ základní prohlídka
Web: www.zamek-blatna.cz


3. Státní zámek Kratochvíle

Dvacet osm kilometrů od Českých Budějovic najdete krásný renesanční zámek. Stavbu, která nemá v Čechách druhé poloviny 16. století obdoby. Jde doslova o jeden z renesančních klenotů a jednu z nejhezčích staveb u nás. Zámek je situovaný v překrásné krajině mezi lesy, pastvinami a rybníky, který nabízí spoustu možností na trávení volného času. Návštěvu zámku lze spojit s výletem na Hlubokou, která je odtud vzdálena pouhých 25 km.
Vstupné: 110 Kč dospělí, 80 Kč děti/ hlavní prohlídková trasa
Web: www.zamek-kratochvile.eu


4. Hrad a zámek Horšovský Týn

Národní kulturní památka Státní hrad a zámek Horšovský Týn patří k nejvíce zpřístupněným objektům u nás. Leží v historickém centru města a ze severní a východní části je obklopený rozsáhlým zámeckým parkem. Pyšní se rozlohou 40 ha a je volně přístupný z města. Prohlédnout si můžete nejen hrad, zámek a purkrabství, ale okruh Mitsuko vás zavede na výstavu z pozůstalosti japonské hraběnky. Od prvního května do konce září letošního roku se zde chystá zajímavá výstava s názvem Cirkus Humberto. K vidění budou kostýmy a rekvizity z oblíbeného seriálu.
Vstupné: 100 Kč dospělí, 70 Kč děti/ 1 trasa
Web: www.horsovsky-tyn.cz


5. Zámek Libochovice

V malebné krajině dolního Poohří lemované romantickými kopci Českého středohoří se nachází zámek Libochovice. Leží uprostřed města Libochovice a patří ke skvostům barokní architektury Čech a mezi nejvýznamnější raně barokní stavby u nás. Za procházku stojí i krásný zámecký park. Při nejrůznějších akcích, které zde probíhají, jsou přístupné také sklepy a skleníky.
Vstupné: 100 Kč dospělí, 70 Kč děti
Web: www.zamek-libochovice.cz

Text: asm
Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi
09:53 01.09.2017 - Jana -

Bez nadpisu

Moc prosím, jaký je to zámek nahoře na obrázku ?

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse