banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Hormonální jóga: Víte, jak srovnat hormony?

17. srpna 2015

Hormonální jóga: Víte, jak srovnat hormony?

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: Jóga cvičení menopauza káva hormony

preventan-mimiforum-banner

Mít hladinu hormonů v optimální rovnováze je pro ženu velice důležité. Není to nic příjemného, když se potíte, padají vám vlasy, máte nadváhu nebo nepravidelnou a silnou menstruaci. Víte, že hormony můžete srovnat přírodně, například cvičením? 

Kolagen Farmax 60+40 tob. ZDARMA

  • Kolagen Farmax – Doplněk stravy
  • obsahuje v 1 tobolce 85 mg kolagenu původem z ryb
  • Kolagen je základní stavební hmotou pojivových tkání pohybového aparátu
  • dále je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek a kostí

kolagen-100-cz-3d-nahled

Hormonální systém je nutnou podmínkou dobrého zdraví, zodpovědný za řízení metabolických procesů v těle. „S těmito pochody souvisí také naše psychická pohoda, emoční stabilita,“ říká Jana Černotová, terapeutka a lektorka hormonální jógové terapie. „Chceme-li si tedy zachovat dobrou kondici, vitalitu, svěžest, zajistit psychickou pohodu a podpořit fungující vnitřní prostředí organismu, hormonální jógová terapie se nabízí jako účinný nástroj prevence, ale i podpora samoléčivých, regeneračních schopností těla,“ dodává.


Lepší je i milování!


To potvrzuje i Lucie (42), která si cvičením prošla: „Hodně věcí se hnulo kupředu. Mám mnohem, mnohem víc energie, ráno odpadla ta tíživá únava, rychleji usnu a spím v pohodě až do rána. Mám stále dobrou náladu a celý den z ranního cvičení čerpám. Milování s mužem se prohloubilo v zážitcích, přestala to být nuda. Už po víkendovém cvičení mne přestalo bolet za krkem. Už jsem zkusila kde co, ale tohle cvičení mi problém odblokoval za 2 dny. Dokonce mne přestaly bolet i vaječníky,“ svěřila se.


Dobře volte lektorku

Když se pro hormonální jógu rozhodnete, dobře vybírejte lektorku. Jana Černotová například upozorňuje: „Terapeutické účinky jsou velmi silné, techniky vyžadují znalou instruktáž a odborné vedení, proto si vybírejte pouze lektorku certifikovanou Dinah Rodriguez (zakladatelka hormonální jógové terapie, která se praxí zabývá přes 50 let).

 

MIMIFORUM zjistilo:

Co je to hormonální jóga?


Hormonální jóga je speciální sestava cviků, které pomáhají vyrovnat hormonální hladinu ženy. Je velmi vhodná pro ženy v menopauze, anebo před ní, protože pomáhá zmírnit její projevy. Proti klasické józe svižně střídá polohy, výsledky se dostaví při pravidelném cvičení za 3–4 měsíce. Vhodná je také při silné a bolestivé menstruaci, anebo pro ženy, které se snaží otěhotnět.

 

Naučte se sestavu – a cvičte doma

Zaujala vás hormonální jóga, ale nemáte čas chodit pravidelně někam cvičit? Absolvujte kurz! Během víkendového kurzu Hormonální jógové terapie jste schopni naučit se sestavu, kterou pak můžete praktikovat doma. Jedná se o ucelenou a do detailu propracovanou sestavu, kterou je potřeba cvičit v celku, v daném pořadí pouhých 30 minut 3× týdně. Jedině tak je zaručena její účinnost na hormonální systém.


Tip MIMIFORA: tema-tydne-hormonalni-joga-ii-archiv-nahled


Na srovnání hladiny hormonů funguje i káva! Ale ne ta obyčejná. Velmi vhodné je ajurvédské kafe Shatawari, které působí na hormonální rovnováhu a má regenerační účinky. V ajurvédě je bylina Shatawari používaná především pro podporu sexuálního zdraví žen i mužů. Připisují se jí omlazující účinky, příznivý vliv na reprodukční schopnosti a zmírňování problémů v menopauze. Pomáhá k pravidelné menstruaci a blahodárně působí při normalizaci hladiny estrogenů. Příznivě působí u žen, které mají premenstruační a menstruační potíže (podrážděnost, zadržování tekutin, křeče). Příznivě ovlivňuje průběh menopauzy (návaly horka, nespavost, úzkosti). U kojících matek podporuje tvorbu mléka. Příznivě ovlivňuje poporodní deprese.

 

Text: mob

Foto: archiv

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa