vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
»Hlídač váhy«: Skvělá redukční dieta

24. dubna 2013

»Hlídač váhy«: Skvělá redukční dieta

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: hlídač váhy štíhlá linie hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Ve světě oblíbená dieta, která opravdu funguje. Naučí vás správně se stravovat a dobře zvážit, jak naložíte s body, které máte na každý den. Základem je totiž tzv. bodový systém.

Ostropestřec Farmax Plus

Ostropestřec Plus Farmax® je přírodní přípravek z rostlinných výtažků. Obsahuje standardizovaný extrakt z plodů ostropestřce mariánského a klanoprašky čínské.

ostropestrec-plus-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Weight Watchers – Hlídač či strážce váhy. Jedna z nejznámějších a podle mnohých také nejlepších světových diet se své popularitě těší už padesát let. Vyzkoušela ji řada celebrit, spousta lidí díky ní shodila přebytečná kila a nemohou si ji vynachválit. Problém ale je, že je spíše určená pro zahraniční prostředí. Ve Spojených státech či v Anglii totiž rovnou koupíte jídla uvařená podle jejích receptů a navíc s uvedeným bodovým hodnocením. A právě na nich dieta stojí.


Hlídač váhy učí zdravému stravování

V případě Weight Watchers nejde jen o to, co jíte. Učí vás také zdravým stravovacím návykům, správnému výběru potravin a podpoří vás v pohybových aktivitách. Základem však je bodový systém, který je postavený na tom, že každá potravina má své bodové ohodnocení. Vy máte na den k dispozici určitý počet bodů, který závisí na vašem pohlaví, váze, výšce, aktivitě a dalších okolnostech. A vy se učíte, jak s nimi co nejlépe naložit a vybrat co nejzdravější jídla.


Nic není zakázáno

Velkou výhodou diety je, že nic nemáte zakázáno. Můžete si dopřát i oblíbené jídlo či sladkosti, ale když to uděláte, vyčerpáte si spoustu přidělených bodů. A tak se počítá s tím, že příště raději sáhnete po zdravější variantě a přes den toho budete moct sníst mnohem více. Dieta je vhodná pro ženy i muže, a pokud u ní vydržíte, můžete dosáhnout výborných výsledků. Na stránkách Weightwatcher.com najdete 161 000 potravin a 3 800 receptů pro inspiraci. Má to však jeden háček – není to zadarmo.


Dieta není zdarma

Abyste se mohla do diety pustit, je třeba se registrovat na oficiálních stránkách a uhradit měsíční poplatky. Registrace běžně přijde zhruba na 600 Kč, ale v akční nabídce bývá zdarma. Za tři měsíce pak musíte počítat zhruba s necelými 1 200 Kč. Pro nás má program několik nevýhod – musíte umět anglicky, a hlavně – nesnadně shánět potraviny, které jsou v zahraničí běžně dostupné, anebo vymýšlet české alternativy a dát si pozor na počítání.


MIMIFORUM zjistilo:
Jak spočítat, kolik bodů na den máte

dieta-hlidac-vahy-ii-sh-nahled Pohlaví – žena 7 bodů, muž 15 bodů
Věk – 18–20 let 5 bodů, 21–35 let 4 body, 36–50 let 3 body, 51–65 let 2 body, nad 65 let 1 bod
Váha – vaši hmotnost vydělte deseti, zaokrouhlete na celé číslo dolů a získáte počet bodů (např. 70 kg – 7 bodů)
Výška – pod 160 cm 1 bod, nad 161 cm 2 body
Aktivita – podle toho, co u vás přes den převládá – sedíte (0 bodů), střídáte sezení a stání (2 body), převážně stojíte (3 body), máte fyzicky náročnou práci (6 bodů)
Cíl – chcete zhubnout (0 bodů), anebo si udržet váhu (4 body)

Výsledek – např. žena 30 let, 170 cm a 70 kg, která přes den převážně sedí a chce zhubnout, má na den 20 bodů


Naložte s body co nejlépe

Znáte výsledek a co dál? Řídit se bodovými hodnotami potravin a dobře zvážit, jak s nimi naložíte. Dobré je vědět, že například za zeleninu (s výjimkou brambor) se vám žádné další body nepřipočítávají, a tak jí můžete jíst, kolik chcete.

Text: lju
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse