banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Hlavní důvody, proč si dopřát zelenou kávu

4. srpna 2015

Hlavní důvody, proč si dopřát zelenou kávu

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: Zelená káva zdraví tuky hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Je dobrá, zdravá a můžete po ní i zhubnout. Po jídle totiž stimuluje organismus, který rychleji začne využívat již uložené tukové zásoby. A to není jediný důvod, proč si dopřát zelenou kávu!

Výtažky ze semen zelené kávy obsahují látky, které dokážou povzbudit, podpořit spalování tuků a příznivě ovlivnit celkový zdravotní stav. Díky tomu, že jde o kávu nepraženou, jsou v ní zachovány všechny zdraví prospěšné látky, neboť pražením se obsah těchto látek snižuje, zde zejména o některé esenciální kyseliny.

 

Síla zelené kávy


Chemické složení zelené kávy ovlivňuje mnoho faktorů, zejména botanický druh, na kterém významně závisí obsah kofeinu. Arabika obsahuje v průměru 1,2 %, robusta 2,2 % a arabusta 1,7 % kofeinu v sušině. Kofein ale není jediná důležitá a zdraví prospěšná látka v kávě. Zelená káva dále obsahuje 10 –15 % bílkovin, 10 – 15 % tuku, 6 – 12 % sacharidů, především sacharózu, 0,3 – 2,8 % kofeinu a 9 – 12 % vody. Zbytek tvoří vláknina, třísloviny, organické kyseliny a další látky.

 

Zdroje z přírody – „zelená“ vede


Pro naše tělo jsou důležité antioxidanty. Ty se nacházejí hlavně v rostlinných potravinách, které mají výrazné barvy (purpurová, červená, zelená, modrá, žlutá). Patří k nim i zelená káva, obsahující zelené barvivo, které brání ukládání degenerativních látek, zmírňuje srdeční bolesti, působí kompenzačně při vysokém krevním tlaku, projevech vyčerpání a malátnosti, při vředech, cystách i očních onemocněních. K nejdůležitějším antioxidantům patří vitaminy, třísloviny, flavonoidy a karotenoidy.

 

Káva útočí na vnitřní tuk


Zelená káva je bohatá na kyselinu chlorogenovou, která snižuje vstřebávání glukózy z tenkého střeva a reguluje uvolňování glukózy z jater do krevního oběhu, čímž přispívá ke spalování tuků a jejich využití jako zdroj energie. Čím je káva kvalitnější, tím vyšší je v ní podíl této kyseliny. Tradiční káva obsahuje 3 – 6 % této kyseliny, zatímco zelená káva 39 %. Klinickými studiemi bylo potvrzeno, že tento tukožrout spolu s kofeinem mohou přispět ke snižování vstřebávání cukru, a tím přeměně jeho nadbytku v těle na tuk. Tento vnitřní tuk se většinou hromadí v oblasti břicha a obklopuje srdce, játra, slinivku nebo ledviny a tím zvyšuje riziko vzniku cukrovky nebo kardiovaskulárních chorob.

 

Hubnutí s ní je snazší zdravi-a-krasa-duvody-proc-si-doprat-zelenou-kavu-ii-archiv-nahled


Zelená káva obsahuje kromě dále kyselinu kávovou, vitamin C, chrom a draslík. Tento blahodárný koktejl urychluje metabolismus, a tím i spalování tuků.  Výzkumy potvrdily, že je vitamin C přítomen i u tvorby hormonů v nadledvinkách, které následně odbourávají tuky. V kombinaci s kofeinem „céčko“ dokáže výrazně zvýšit také výkonnost, což vede k efektivnějšímu hubnutí. Chrom zase mírní chuť na jídlo. Abyste si mohli zelenou kávu kdykoliv jednoduše připravit, vsaďte na prodejny zdravé výživy a vyzkoušejte instantní kávovinové nápoje, jejichž základ tvoří kromě kávy také Čekanka lékařská. A pozor! Některé látky mohou účinky zelené kávy dokonce zesílit. Např. zelená káva s kardamomem – toto koření se přidává nejen pro chuť, ale také kvůli podpoře trávení. Kardamom totiž působí proti žaludečním potížím. Milovníci kávy s mlékem ocení i to, že kardamom neutralizuje schopnost mléka vytvářet hlen a zanášet tak organismus.

 

Text: mob
Foto: archiv redakce

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa