vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Hlavní důvody, proč pít syrovátku

14. srpna 2017

Hlavní důvody, proč pít syrovátku

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: Syrovátka zdraví hubnutí dieta pleť

preventan-mimiforum-banner

Syrovátka sice každému chutnat nemusí, ale to nic nemění na tom, že je zdravá, přínosná pro hubnutí a pomáhá i při kožních potížích a akné.

Zatímco dříve byla syrovátka považována za odpad, dnes je naopak velmi ceněná. Používá se v hojné míře v potravinářském a kosmetickém průmyslu. Je totiž nejen zdravá, ale podporuje hubnutí a prospívá také pleti!

 

Je zdravá

Syrovátka není nic jiného, než vedlejší produkt, který vzniká při výrobě sýru a tvarohu. Je zdravá, a to mnohem víc, než mléko. Obsahuje totiž hodnotné a kvalitní bílkoviny, vitaminy a minerály, a přitom minimum tuku. Kvůli vysokému obsahu bílkovin ale není vhodná pro děti do tří let.

 

Podporuje hubnutí

Patří k nejlevnějším dietám. Spousta žen, která hubnutí se syrovátkou vyzkoušela, si ji velmi chválí, protože díky ní shodily několik kilogramů! Nápoj ze syrovátky nechutná špatně, navíc dokáže zasytit a není zdraví škodlivý. Obsahuje mléčnou bílkovinu a vitaminy, B, C či E, bílkoviny, kyseliny a minerální látky. Odborníci ji doporučují zařadit do vhodně upraveného jídelníčku, avšak varují před drastickými dietami, které by tvořilo jen pití syrovátky. I zde platí – všeho s mírou. Pokud byste pila litry syrovátky denně a vynechala jídlo, mohla byste si ublížit.

 

Je skvělá pro pleť zdravi-a-krasa-proc-pit-syrovatku-ii-sh-nahled

Syrovátku lze nejen pít, ale je vhodná i pro vnější využití. Pleti velmi prospívá a pro problematickou pleť, pokožku se sklonem k ekzémům a vyrážkám je přímo skvělá. Reguluje pH, má protizánětlivé účinky a je velmi vhodná pro koupele. Ty se doporučují pravidelně, alespoň jednou týdně. Je vhodná i na mytí obličeje v případě akné. Máte-li lupenku či ekzémy, doporučuje se konzumace jak vnitřní, tak aplikace vnější.

 

Prospívá sportovcům

Pokud sportujete a hledáte vhodný a nepříliš drahý nápoj, pak je syrovátka přesně pro vás. Díky svému vysokému obsahu bílkovin je pro sportovce ideální. Vysoké zastoupení aminokyselin pomáhá chránit svalovou hmotu a napomáhá k přednostnímu využití tuků. Pomáhá také podpořit nárust svalové hmoty.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Další důvody, proč pít syrovátku

 

-          Pomáhá při gynekologických potížích.

-          Pomáhá tělo detoxikovat.

-          Příznivě působí proti zánětům žaludku a střev.

-          Posiluje ledviny, snižuje cholesterol.

-          Posiluje imunitu.

-          Je vhodná i pro těhotné ženy, odvodňuje, ale nesnižuje hladinu vápníku.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse