vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Hlavní důvody, proč navštívit dietologa

4. září 2013

Hlavní důvody, proč navštívit dietologa

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: dietolog nemoc zdraví hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Trápí-li vás zdravotní problémy, anebo kilogramy navíc, jejichž příčina tkví ve špatném stravování, jste správnou adeptkou na návštěvu ordinace dietologa.

MaxiCor

· Doplněk stravy.
· MaxiCor® obsahuje v tobolce min. 90% omega – 3 nenasycené mastné kyseliny
· Obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny (ve formě etylesterů) vyrobených čištěním oleje získaných z vybraných druhů mořských ryb.
· Nejdůležitější zástupci:kyselina eikosapentaenová (EPA) 225mg, kyselina dokosahexaenová (DHA) 170 mg. EPA + DHA přispívají k normální činnosti srdce. Příznivého účinku se dosáhne při přijetí 250 mg EPA a DHA denně.

maxicor-novy

Doplněk stravy

Více ZDE

Dietolog a výživový poradce není jedno a to samé, i když si to řada lidí myslí. Zatímco výživový poradce vám pomůže najít nové stravovací návyky, vytvoří hubnoucí plán či sestaví osobní jídelníček, dietolog vám poradí se správným složením stravy v souvislosti s vaším zdravím. Pomůže vám doporučit dietu a po dobu hubnutí jste pod jeho dohledem. Právě proto patří mezi jeho klienty lidé, které trápí různé zdravotní problémy, ale i lidé s poruchami příjmu potravy, anebo jinými potížemi, jejichž původ lékaři neodhalili. Kdy se tedy dietologa vyplatí navštívit?

1. Když neslouží zdraví – díky stravě

Když vás trápí zdravotní problémy, které souvisejí se špatnou stravou a nevhodným stravovacím režimem. K dietologům často míří lidé s cukrovkou, s nemocným žlučníkem, žaludkem, slinivkou, s ledvinami, s metabolickým syndromem, s kardiovaskulárními onemocněními, s celiakií, potravinovou alergií apod.

2. Když nemáte chuť do života

Pokud se stravujete nepravidelně a špatně, v jídle se odbýváte a jíte stále v rychlých občerstveních, nebo naopak hladovíte, může to vést k řadě problémů. Jedním z nich je, že ztratíte chuť do života, jste unavená, cítíte se vyčerpaná a strhaná. Když doktoři žádný důvod neobjeví, mohou za vším stát toxiny z jídla, kterými máme zanesené tělo. I tyto potíže pomůže správně zvolenou stravou odstranit dietolog.

3. Když chcete hodně zhubnout

Když jste obézní, anebo máte nadváhu, většinou za tím stojí právě špatné stravování a nevhodné stravovací návyky. Lidé s kilogramy navíc bývají často paradoxně podvyživení, protože ve snaze zhubnout jedí méně, než by měli. A hlavně špatně. Dietolog v tomto případě doporučí správný způsob stravování, a to s ohledem na zdraví a výhledem, že se případné problémy časem vyrovnají. Dietolog provede vstupní testy, zjistí stravovací návyky a navede vás na správnou cestu. Co samé platí i o lidech, kteří trpí poruchami příjmu potravy.

MIMIFORUM zjistilo:

Kdo je dietolog? dieta-proc-navstivit-dietologa-ii-sh-nahled

-          Dietolog není výživový poradce, se kterým si ho lidé často pletou. Zabývá se totiž nejen hubnutím, ale i nemocemi a poruchami organismu, které jsou způsobené špatnou stravou.

-          Zabývá se prevencí, diagnostikou a léčbou onemocnění, která vycházejí z chybných stravovacích návyků.

-          Dietolog nesestavuje dietu, ale zabývá se správným a vhodným složení stravy.  Tím, že se mu podaří doporučit vhodné složení jídelníčku, dojde nejen ke zlepšení zdraví, ale také k redukci hmotnosti.  


Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse