vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Hlavní důvody, proč jíst čokoládu (i při hubnutí!)

9. září 2015

Hlavní důvody, proč jíst čokoládu (i při hubnutí!)

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: čokoláda nemoc zdraví hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Čokoláda je zdravá, a dokonce po ní můžete i zhubnout. Chce to ale jedno – jíst jen tu kvalitní, v malém množství, ale zato pravidelně!

Actilac

· Obsahuje harmonický poměr kombinaci 8 kmenů mikroorganismů včetně bifidobakterií a lactobacilů.
· Obsah mikroorganismů ≥ 4×108 CFU/cps.

actilac_small

Doplněk stravy

Více ZDE

Každý rok, 13. září, slavíme Mezinárodní den čokolády. Dávno už neplatí, že se po této pochoutce jen tloustne a je při hubnutí nevhodná. Správně zvolená čokoláda je dokonce zdravá a může se po ní i hubnout! Proč tedy jíst čokoládu?

 

Podporuje hubnutí

V tomto případě zapomeňte na mléčné či bílé čokolády a jakékoli čokoládové náhražky. Vhodná je jen hořká čokoláda s více jak 70 % kakaa. Ta totiž nejen že obsahuje vlákninu, která dodá poct sytosti, ale obsažené kyseliny palmitová, stearová a olejová si ve vzájemné kombinaci vyhovují natolik, že tělo nepodporují v ukládání tuku. A potvrzují to i američtí vědci! Podle nich jsou ženy, které sní dvě kostičky z tabulky kvalitní čokolády několikrát v týdnu, hubenější a mají nižší BMI než ty, které se jí zuby nehty vyhýbají.

 

Tip MIMIFORA:
Neodpírejte si čokoládu!

Pokud po ní toužíte, nevzdávejte se jí. Odborníci tvrdí, že ženy, které mermomocí chtěly chuť na čokoládovou pochoutku zahnat, jí totiž ve finále snědly o polovinu více než ty, které si ji rovnou dopřály.

 

Chrání před vážnými chorobami

Čokoláda obsahuje řadu zdraví prospěšných látek, které umějí chránit před vážnými nemocemi. Jsou to například polyfenoly, které působí proti nádorovým chorobám a kardiovaskulárním onemocněním. Je také skvělou prevencí proti mrtvici. Podle švédských vědců jsou ženy, které pravidelně jí kousek hořké čokolády, až 5× méně ohroženy mrtvicí než ty, které se jí vyhýbají.

 

Pro lepší paměť, proti stresu a depresi dieta-hlavni-duvody-proc-jist-cokoladu-ii-archiv-nahled

Kvalitní čokoláda prokrvuje mozek a podporuje paměť. Díky ní nám to lépe myslí a snadněji se soustředíme. Někteří vědci dokonce tvrdí, že jíst čokoládu je pro mozek lepší, než aerobní cvičení. Čokoláda také zlepšuje nápadu, působí proti stresům a depresím. Může za to nejen serotonin, ale také fenyletylamin, který pomáhá snižovat úzkost, strach a napětí a má prokazatelné antidepresivní účinky.


MIMIFORUM zjistilo:

3 hlavní druhy čokolády

- Hořká čokoláda nebo-li pravá čokoláda, obsahuje kakaové máslo, kakaovou hmotu a cukr. Obsah kakaové sušiny by měl být nejméně 35%. Čokoládu můžeme považovat za kvalitní, obsahuje-li alespoň 50 % kakaových přísad. Pro zdraví a štíhlou linii by měla obsahovat alespoň 70 % kakaové sušiny.

- Mléčná čokoláda obsahuje kakaovou hmotu, kakaové máslo, cukr a důležitou součástí je sušené mléko. Mléčná čokoláda musí obsahovat nejméně 25% kakaové sušiny. Kvalitní mléčná čokoláda obsahuje minimálně 30% kakaových a 14 až 25% mléčných součástí. Evropská unie vyžaduje zastoupení nejméně 35% pevných složek kakaa.

- Bílá čokoláda obsahuje kakaové máslo bez pevných kakaových přísad, sušené mléko a cukr. Obsah kakaového másla musí být minimálně 20 %. Kvalitní bílá čokoláda obsahuje minimálně 20 % kakaového másla a 25% mléka. Bílá čokoláda bývá o něco sladší než čokoláda tmavá.

 

Text: mob
Foto: archiv Čokoládová továrna

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse