vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Hlavní důvody, proč jíst biopotraviny

28. října 2013

Hlavní důvody, proč jíst biopotraviny

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: Biopotraviny antibiotika barviva zdraví hormony

preventan-mimiforum-banner

Jíst biopotraviny se vyplatí. Jsou zdravé a lépe chutnají, navíc neobsahují škodlivé a nežádoucí látky. Jaké jsou tedy hlavní důvody, proč je jíst?

Actilac

· Obsahuje harmonický poměr kombinaci 8 kmenů mikroorganismů včetně bifidobakterií a lactobacilů.
· Obsah mikroorganismů ≥ 4×108 CFU/cps.

actilac_small

Doplněk stravy

Více ZDE

1. Jsou zdravé

O tom, že kvalitní biopotraviny jsou mnohem zdravější, než ty běžné, asi nikdo nepochybuje. Studie prokázaly, že ovoce a zelenina s označením bio obsahuje až o 50 % více vitaminů a minerálů než to běžné produkty z obchodu. Navíc nejsou kontaminovány pesticidy a dalšími jedy, a také obsah pesticidů je výrazně nižší.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Co jsou to biopotraviny

Produkty ekologického zemědělství, při jejichž pěstování a chovu se nepoužívají pesticidy, umělá hnojiva či geneticky modifikované organismy. Zvířata mívají volné výběhy, nejsou utlačována a stresována, ani dopována hormony či antibiotiky. Při zpracování se nepoužívají umělá barviva, konzervanty, dochucovadla či aditiva.

 

2. Lépe chutnají

Zkuste si dát chvíli po sobě obyčejné ovoce a to, které je bio. Je velmi pravděpodobné, že sama poznáte rozdíl. Biopotraviny mívají lepší a výraznější chuť, a to hlavně proto, že obsahují méně vody a více sušiny. To platí nejen o ovoci a zelenině, ale i o produktech z živočišné říše. Je potvrzeno, že maso, mléko a vejce z bio produkce chutnají opravdu lépe.

 

3. Neobsahují geneticky modifikovaný materiál

Protože geneticky modifikované organismy nesmějí být při výrobě biopotravin použité, můžete si být téměř jistá, že je hotový produkt obsahovat nebude. U běžných potravin tuto jistotu zdaleka nemáte.

 

4. Jsou nutričně bohatší

Podle provedených studií obsahují biopotraviny více vitaminů, minerálů a živin, než potraviny z běžné produkce. Vitaminu C obsahovaly proti nim o 21 % více a hořčíku dokonce o 29 % víc, než věci z obchodů a supermarketů.

 

5. Zvířata netrpí

Jíte-li maso či vejce, anebo pijete-li mléko s označením bio, můžete si být jistá, že zvířata, ze kterých pochází, při chovu netrpí. Mají volný přístup na pastvu a dostatek prostoru, nejsou denně dopovány antibiotiky či hormony, jsou krmené přirozenými krmivy. To se samozřejmě příznivě odrazí i ve výsledném produktu.

 

6. Chrání vaše děti

Pokud doma jíte biopotraviny, děláte tak něco nejen pro své zdraví, ale i pro zdraví svých dětí. Ty jsou totiž od mala vystaveny škodlivým účinkům pesticidů, chemikálií a dalších škodlivých látek a v jejich těle se to samozřejmě střádá. To může v budoucnu vážně poškodit jejich zdraví a způsobit potíže. Proto je lepší dávat biopotravinám přednost už od dětství.

 

  MIMIFORUM zjistilo:

Další důvody, proč jíst biopotraviny

tema-tydne-proc-jist-biopotraviny-ii-sh-nahled

-          Produkce potravin a proces výroby je kontrolovaný a podléhá poměrně přísným pravidlům. Proto by biopotraviny měly být zárukou kvality.

-          Jsou ekologické. Ekologičtí zemědělci neznečišťují vzduch, půdu a vodu chemickými jedy ani umělými hnojivy.


Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse