vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Hádky o prázdninách: Nezvládneme být spolu!

2. srpna 2017

Hádky o prázdninách: Nezvládneme být spolu!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: ponorka prázdniny hádka vztah partner

preventan-mimiforum-banner

Prázdniny jsou nejen dobou odpočinku a příjemných rodinných dovolených. Ne všude to totiž doma funguje, a tak se dovolená může změnit ve stres a klid proměnit v hádky.

Zatímco v některých domácnostech panuje o prázdninách rodinná idylka, jinde to tak veselé není. Místo příjemných dnů strávených na dovolené vládnou vztahu hádky a spory. Místo romantiky se ozvývají nadávky, klid nahradí stres. Najednou zjistíte, že jste si dovolenou představovala jinak. Nemáte si co říct, v ničem se neshodnete, vše vám na partnerovi najednou vadí. Velmi rychle zjistíte, že vlastně nezvládnete být spolu.

                   

Hádky místo odpočinku

Pokud jste během roku zvyklá na to, že partner není neustále doma, vídáte se minimálně, nemáte na sebe čas, pak vás může taková rodinná dovolená pořádně překvapit. Bohužel ale ne moc pozitivně. Místo odpočinku, na který se celý rok těšíte, vás totiž čeká nepříjemný zážitek. „Celý rok jsem se těšila na rodinnou dovolenou, to jsem ale netušila, co mě čeká. Zjistila jsem, že nezvládneme být spolu. Místo příjemných chvil přišly hádky a výčitky. Dovolenou jsem vybrala špatně, jídlo mu nechutnalo, místo se mu nelíbilo. Zkrátka za vše jsem mohla já. Nevydržela jsem to a odjela dřív domů,“ vypráví Jolana (30).

 

Ponorka je tu hned

Odborníci na tom nevidí nic neobvyklého. Podobné případy se stávají nejen o prázdninách, ale i o svátcích, kdy máme více dnů volna za sebou – třeba o Vánocích. S partnerem trávíme víc času, než jsme zvyklí – a problémy jsou tu. »Ponorka« příjde dřív, než se nadějete. A klidně přijde i na dovolené v zahraničí.

 

Tipy MIMIFORA:

3 tipy, jak vyzrát na »ponorku«

 

-          Mluvte spolu. Partnerovi jasně řekněte, co vám na něm vadí a co byste ráda, aby se změnilo. Možná se tak podaří odstranit věci, které vás dovádějí k šílenství.

 

-          Nevažte se na něj. Je jedno, jestli se »ponorka« objeví doma nebo na dovolené. Když se to v jedné místnosti nedá vydržet, vyrazte ven. Třeba sama, prohlédnout si okolí či obchody, anebo s dětmi. Partnera nechejte být, nevažte se na něj.

 

-          Bavte se. Ale sama. Jděte si zacvičit, zatancovat, zaběhat. Dělejte něco, co vás baví, ale díky čemuž chvíli odejdete ze společných prostor. Věnujte se sama sobě, nedoprošujte se. Pěkně se oblečte a vyrazte ven. Možná tak paradoxně vzbudíte partnerův zájem a začne se k vám chovat lépe než dřív.

 

Neshodnete se na místě? Jeďte zvlášť! sex-a-vztahy-hadky-o-prazdninach-ii-sh-nahled

Hádky jsou časté nejen na dovolené, ale i o dovolené. Nemůžete se shodnout, kam pojedete, kolik jste ochotní investovat, nemáte stejné zájmy a priority. Vy chcete hotel s all inclusive u moře, on kemp v horách, mytí v řece a vaření na ohni. Jsou-li neshody tak zasádní a nemůžete je vyřešit ani kompromisem, je tu jediná rada. Jeďte každý zvlášť! I kdyby partner nakonec s vámi jel, dá se počítat s tím, že vás čekají jen výčitky a nespokojenost. Zkrátka že budete mít dovolenou zkaženou. Pojedete-li sólo, budete mít klid a skvěle si odpočinete.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse