vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Hádky kvůli psovi: Nesnesu se s ním, on se ho nevzdá!

18. listopadu 2013

Hádky kvůli psovi: Nesnesu se s ním, on se ho nevzdá!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: hádka rozchod těhotenství partner pes

preventan-mimiforum-banner

Důvodem hádek mezi partnery nemusejí být jen peníze, děti, anebo sex. Velký spor může vyvolat i zdánlivě nevinný domácí mazlíček – pes. 

„Když jsem se s partnerem seznámila, už psa měl. Zvykla jsem si na něj, i když jsem po žádném zvířeti nikdy netoužila. Jenže pak jsem otěhotněla a všechno se změnilo. Jeho pes mi začal vadit. Viděla jsem, jak k nám skáče do postele, neustále jsou všude jeho chlupy a představila si miminko, jak v tomto leze po zemi. Partner to řešit nechtěl, ale já se s tím nemohla vyrovnat. Najednou jsem měla pocit, že je všude špína, i když pořád vytírám. Dala jsem mu ultimátum – buď já a dítě, nebo pes. Byla jsem přesvědčena, že je to jasná volba. Ale nebyla. Opustil mě a já zůstala s miminkem sama,“ vypráví svou zkušenost Marie (30).

 

Důvodem hádky může být pes

Partnerské hádky mívají různé důvody. Nejčastěji se hádají kvůli financím, domácím pracím, ale i kvůli sexu. Není však výjimečné, že důvodem hádky může být i pes. Zvlášť, pokud přišel do vztahu s jedním z partnerů, anebo jeden z nich jeho pořízení odmítal. Je jasné, že ten, který si psa domů dovedl, jej bude bránit. A nebude nadšený z negativních reakcí svého partnera. Vše může vést nejen k velkým hádkám, ale i k případnému rozchodu.

 

MIMIFORUM zjistilo:

4 důvody, proč se nejčastěji hádáme

 

  1. Peníze. Nejčastější důvod hádek ve vztazích – nedostatek financí, splátky, exekuce, špatné rozdělení peněz mezi partnery, rozdílné potřeby – to vše vede k potížím.
  2. Domácí práce. Podle průzkumů nedělá 14 % mužů doma vůbec nic. A právě žádná či nedostatečná pomoc v domácnosti, kde je vše na ženě, je dalším velkým důvodem hádek.
  3. Děti a jejich výchova. Další téma častých sporů. Když se rodiče dětem nevěnují stejně, nebo mají rozdílné názory na jejich výchovu, je na problémy zaděláno. Spory se vedou samozřejmě i kvůli dětem nevlastním, a ty jsou dokonce ještě častější.
  4. Sex. Máte-li rozdílné potřeby a nemůžete se shodnout, je to problém. A další z důvodů, proč se hádat.

 

Odešel kvůli psovi

Podle průzkumů se opakovaně hádá každý čtvrtý pár a důvody jsou různé. „S partnerem jsme se nikdy nehádali kvůli penězům. V sexu jsme si vyhovovali, nestalo se, že by si jeden stěžoval. Jediným tématem našich hádek byl pes. Nikdy jsem o domácího mazlíčka nestála a už vůbec ne v bytě. Partner byl ale naopak do psů blázen a i když věděl, že s tím nesouhlasím, jednoho dne si jej dovedl – z útulku. Měli jsme dvoupokojový byt a on přišel s obřím německým ovčákem! Věnoval se mu, jako ani mě nikdy ne. Já ale o psa nestála a oběma jsem to dávala najevo. Prosila jsem partnera, ať psa vrátí zpět, ale nechtěl to slyšet. Místo toho se jednoho dnes sbalil – a odstěhoval. Poté jsem zjistila, že jsem těhotná. Ani to pro něj ale nebyl důvod, aby se vrátil,“ vypráví Soňa (33), která sama vychovává již roční dceru.

 

Pes versus partnerka – jasná volba sex-a-vztahy-hadky-kvuli-psovi-ii-sxc-nahled

Seznámíte-li se s partnerem, který psa má, předem si ujasněte, zda je chcete – oba. Je totiž velmi málo pravděpodobné, že by se jej z lásky k vám vzdal. Spíše nastane pravý opak. Pokud partner psa nemá, ale víte, že po něm touží, sedněte si a v klidu si ujasněte své priority. Řekněte mu na rovinu svůj názor a domluvte se dřív, než bude pozdě. Mohlo by se vám totiž stát, že dopadnete jako ženy z našich příběhů – z bytu neodejde pes, ale partner se psem. Napořád.


Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse