vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Genitální opar: Chytila jsem ho při sexu!

16. prosince 2016

Genitální opar: Chytila jsem ho při sexu!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: genitálie herpes simplex Opar pohlavní choroby sex

preventan-mimiforum-banner

Opar na rtu dokáže být velmi nepříjemný. Ještě horší je to ale tehdy, když se objeví na intimních partiích. 

Možná patříte k těm ženám, které na opary trpí. Víte ale, že takový opar může »zdobit« nejen vaše rty, ale i intimní partie? Stačí jeden nechráněný styk, s novým či nevěrným partnerem a nepříjemné trápení může být na světě.

Bolestivé puchýřky

Za vším stojí virus herpes simplex, stejný, jaký způsobuje i zmíněný opar rtu. Pokud ale postihne vaše nejcitlivější místa, může být ještě více nepříjemný a bolestivý. Projevuje se totiž puchýřky a vřídky v okolí pohlavních orgánů a konečníku. U žen navíc hrozí, že se mohou přenést i dovnitř močové trubice a způsobit ještě větší trápení. Navíc dokud puchýřky nevyschnou, je onemocnění nakažlivé. A tak na další postelové radovánky můžete na pěknou chvíli zapomenout.

MIMIFORUM zjistilo:

Jak se pozná genitální opar

  • Intimní místa jsou citlivá a zapálená. Mohou natéct i žíly v tříslech.

  • Během pár dnů se objeví puchýřky a boláky, na nichž se zhruba za deset dní vytvoří strup a hojí se. Do té doby praskají, a může z nich vytékat tekutina či krev.

  • Puchýřky jsou bolestivé, stejně jako močení.

  • Nemoc se ráda vrací a opakuje, existuje jen malé procento žen, které se s ní setkají jen jednou a naposledy. Jakmile se jednou objeví, nelze ji zcela vyléčit a navrací se například tehdy, když je organismus v oslabení.

Jedinou ochrannou je věrnost sex-a-vztahy-genitalni-opar-ii-sh_small

Genitální opar se přenáší především pohlavním stykem, ale existuje i malá možnost nakažení ve veřejných prostorách, například v sauně. První příznaky se objevují za tři až dvacet dnů od nákazy. Bohužel stoprocentní ochrana proti nemoci neexistuje. Příznaky u muže totiž nemusí být na oko patrné, a přesto vás může nakazit. Stoprocentní obranou není v tomto případě ani kondom, i když je díky němu šance na nákazu výrazně menší. Jedinou možností, jak se bránit, je věrnost a monogamie.

Tip MIMIFORA:

Jak na genitální opar

  • Navštívit lékaře a poradit se s ním na dalším postupu.

  • Zařadit do jídelníčku potraviny s vysokým obsahem vitaminu B (kvasnice, ořechy, pšeničné klíčky, obiloviny ad.), případně jej užívat v tabletách. Ten posiluje nervový systém, což je důležité, protože virus oparu se usidluje v nervových zakončeních kolem páteře. Doporučuje se také zvýšit přísun zinku.

  • Vyhnout se dráždivým potravinám, mezi které patří čokoláda, alkohol, cukr, či kofein. Naopak je dobré do stravy přidat česnek, který má protivirové účinky.

  • Intimním partiím uleví koupele v jodovém roztoku, anebo v bylinkách.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse