vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Gen krásy. Změřte si vlastní půvab!

15. prosince 2011

Gen krásy. Změřte si vlastní půvab!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: půvab šarm rady krása hormony tipy

preventan-mimiforum-banner

Za ženskou krásou stojí hormony a možná i tajemný gen krásy, alespoň to tvrdí vědci. A to, jak jste hezká, si dokonce můžete změřit. Přinášíme návod, jak na to!

 


Diskutujte: Myslíte si, že krásní lidé to mají v životě jednodušší?


S originálním nápadem přišli čínští vědci. Jsou totiž přesvědčení, že existuje jakýsi gen krásy. Přesněji řečeno – že některé sekvence DNA způsobují, že někteří lidé jsou krásnější než jiní. K výzkumu jim má posloužit dvacítka nejkrásnějších žen z okolí. Právě těm odebírají DNA a vše porovnávají. K čemu dojdou, nikdo netuší, každopádně prý jde o vysoce seriózní vědecký výzkum.

Za ženskou krásu mohou hormony

Britští vědci jsou s výzkumem krásy mnohem dále. Přišli totiž na to, že ji ovlivňují hormony. Stručně řečeno – čím vyšší má žena hladinu estrogenu v krvi, tím je krásnější. Alespoň to prý platí u dívek v pubertě. Máte ji dávno za sebou? Nezoufejte a podívejte se do zrcadla v době ovulace. To totiž máte zvýšenou hladinu estrogenu, a měla byste být krásnější a přitažlivější.

Oči, ústa, uši. Krása závisí na vzdálenosti! 

Stoupněte si před zrcadlo, vezměte si metr a změřte si vzdálenost mezi očima, očima a ústy, celou délku obličeje a vzdálenost mezi ušima. Pak přijde na řadu matematika. Pokud vám tvoří vzdálenost mezi očima a ústy 36 % délky obličeje a mezi očima 46 % vzdálenosti dělící vaše uši, blahopřejeme. Jste krásná! Tuto rovnici na krásu sestavili kanadští vědci a prý zaručeně ukáže, kdo je krásný a kdo ne.

Další měřítko krásy: Pas a boky

zdravi-a-krasa-gen-krasy-2-ing

A měření pokračuje. Tentokrát si dobře poměřte obvod pasu a boků. Je jejich poměr blízko magického čísla 0,7? Má váš pas 70 % obvodu boků? Pak vítejte do klubu krásek, kam patřily i Marilyn Monroe, Sophia Loren a Jessica Alba. A pozor, tento ideální poměr prý ukazuje, že je žena atraktivní, a ještě k tomu plodná – tedy ideální kandidátka na založení rodiny.

Jste krásná? Partner vydělá více.

Jste krásná? Vyděláte více! Není to žádná pověra, ale fakt. Nemusíte být herečka ani modelka, stačí, když dobře vypadáte. Je prokázáno, že hezcí lidé vydělávají více, snadněji dostávají půjčky, a také se lépe uplatní na trhu práce. A ještě je tu jedna zajímavost – na kráse ženy závisí i výdělek jejího partnera. Je totiž statisticky dokázáno, že manželé atraktivních žen vydělávají o 10 % více než partneři méně pěkných poloviček.

Krásní lidé mají vyšší IQ

Krásné žena mají IQ zhruba o 11,4 stupně vyšší, než je průměr. U mužů je to dokonce o 13,6 bodu! Alespoň to tvrdí britští vědci. Podle nich jde krása a inteligence ruku v ruce a jsou dědičné. Důkazem jsou některé slavné tváře, například Natalie Portman. Neplatí to však vždy. I zde platí, že výjimka potvrzuje pravidlo.

Zajímavost MIMIFORA

Myslíte si o sobě, že jste krásná? Pak se můžete přihlásit do Sdružení pro krásné lidi. Najdete ho na internetové adrese www.beautifulpeople.com. Když sem zašlete fotografie, ostatní vás buď schválí a přijmou za člena, nebo usoudí, že do jejich skupiny máte cestu zavřenou. Sdružení má kolem 600 000 členů ze 190 zemí. Mohou mezi sebou chatovat, diskutovat či se seznámit.

 

Text: asm

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse