vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Gelové nehty a dotykové mobily. Proč si »gelovky« rozmyslet?

28. listopadu 2013

Gelové nehty a dotykové mobily. Proč si »gelovky« rozmyslet?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: displej ¨Nehty Ruce gelové nehty mobil

preventan-mimiforum-banner

Uvažujete-li nad pořízením gelových nehtů, dobře zvažte, zda vám nezpůsobí více škody, než užitku. Třeba oblíbené dotykové mobily s nimi budete ovládat jen stěží.

Na pohled vypadají krásně, svůdně, žensky a velmi sexy. Na rozdíl od vašich zničených či věčně ulámaných nehtů konečně drží tvar a každý si hned všimne, jak máte upravené ruce. I krátké prsty opticky prodlouží, vydrží dlouho nalakované, můžete je zdobit třpytkami či různými motivy. S čím se ale nemají příliš v lásce, jsou dotykové mobily.

 

zdravi-a-krasa-gelove-nehty-ii-sh-nahled Displeje a nehty nejdou k sobě

Problém tkví v displeji. Kapacitní displeje, které se dnes u mobilů vyrábějí, fungují na principu tepelné vodivosti, a tak je nelze ovládat jinak, než bříšky prstů. Na nehty zkrátka nereagují. Na ty slyšely dřívější rezistivní displeje. Jejich povrch je totiž pokrytý pružnou membránou s vodivou vrstvou, pod níž je ještě další vodivá vrstva. Ovládá se stylusem či nehtem a funguje tak, že se při dotyku horní vrstva mírně prohne a obě se spojí. Potíž ale je, že u nových mobilů se používají displeje kapacitní, a tak je gelovými nehty zkrátka ovládat nemůžete. A to je jeden důvod, proč si to rozmyslet. A jaké jsou další důvody, proč pořízení »gelovek« dobře zvážit?

 

Jsou drahé. Je třeba počítat s tím, že krásné nehty nejsou levnou záležitostí a budete muset sáhnout hlouběji do peněženky, než kdybyste si nehty upravovala sama.

 

Potřebují péči. Gel je třeba pravidelně doplňovat, aby nehty byly pěkné. To stojí nejen čas, ale i peníze. Dobře zvažte, zda je obojí ve vašich možnostech.

 

Můžou poškodit nehty. V médiích se objevila řada případů, kdy ženy dlouho dostávaly své nehty do původní podoby, a to hlavně z asijských nehtových studií. Střené vlastní nehty či plísně nejsou ničím výjimečným. Pokud nehty zkusit chcete, pak raději od zkušené české nehtařky s dobrými referencemi.

 

Mohou vás omezovat. Mohou vám znesnadnit, či dokonce zamezit činnosti, na které jste byla zvyklá. Díky novým nehtům můžete mít problém se psaním na počítači, s ovládáním tabletu a dotykového telefonu.

 

Mohou se lámat. A pak je třeba nechat si nehty opravit. Pevnější a odolnější jsou pak akrylové nehty, ale také ony mají řadu nevýhod. Drží sice výborně, ale někdy dokonce tak, že s nimi sundáte i svůj vlastní nehet.

 

Nemusejí vypadat hezky. Pokud jsou špatně aplikovány, mohou se odchlipovat, což nevypadá vůbec dobře. Navíc špatně udělané nehty dokážou přitáhnout poměrně velkou pozornost, samozřejmě negativní. To už je lepší nemít žádné.

 

Musíte nosit rukavice. V zimě je nutné nosit rukavice, mráz gelovým nehtům vůbec neprospívá. Pokud rukavice bytostně nesnášíte, pak si gelové nehty nepořizujte.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse