vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Francouzská manikúra: Jak si doma nalakovat nehty

3. listopadu 2011

Francouzská manikúra: Jak si doma nalakovat nehty

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: salón pilník lak na nehty gelové nehty Francouzská manikúra nehty

preventan-mimiforum-banner

Nehty jsou vizitkou ženy. Pokud vypadají neupraveně a zanedbaně, dobrý dojem neuděláte. Abyste nemusela utrácet velké sumy za salóny, máme pro vás návod, jak si provést francouzskou manikúru doma.

DermaX

Doplněk stravy DermaX obsahuje optimální složení látek, které mají prospěšný vliv na nehty, vlasy a pokožku. Jednotlivé složky přípravku působí na naše tělo zevnitř a pomáhají udržovat vlasy zdravé, dodávají jim lesk, pevnost a pružnost. Obnovují vlasový pigment a pomáhají zabraňovat jejich vypadávání a tvorbě kožního mazu, který je příčinou mastících se vlasů. Látky obsažené v přípravku DermaX přispívají také k udržení zdravých nehtů a pokožky, zlepšují jejich pevnost a pružnost.

dermax-60

Doplněk stravy

Doporučená cena: 168 Kč

Diskutujte: Chodíte na manikúru do salonu? Nebo o nehty pečujete sama doma?

 Zdaleka ne každá žena má peníze a čas na to, aby pravidelně chodila na manikúru či na gelové nehty. Pokud se vám o nehty stará profesionál, vypadá to sice dobře, ale chce to pravidelnou péči, která ovšem také něco stojí. Patříte také mezi ty, které se o své nehty starají doma? Pak přinášíme pár rad, jak si oblíbenou francouzskou manikúru správně udělat. Výhodou je, že není složitá a vaše přírodní nehty díky ní získají nový a atraktivní vzhled.

Co budete potřebovat: pilníky na nehty, laky na nehty (podkladový, růžový, bílý, bezbarvý), samolepící šablony na francouzskou manikúru, odlakovací korektor v tužce, pomerančové dřívko, olejovou tužku na záděry, dolešťovací blok na nehty, nůžky.

1.Upravte si nehty

Pokud máte připraveno vše potřebné, nejdříve nehty zastřihněte do požadovaného tvaru. Pro francouzskou manikúru je ideální mírně hranatý tvar. Přesný tvar zapilujte pomocí pilníku. Upravte kůžičku u nehtů – pomocí speciální olejové tužky, která ji změkčí a vyživí. Po chvíli kůžičku zatlačte pomerančovým dřívkem. Následně můžete provést peeling nehtu (pomocí dolešťovacího bloku nebo tvrdšího pilníku). Máte-li pěkné a hladké nehty, můžete tento krok vynechat. V tom případě postačí přeleštit nehty gumovou částí pilníku, aby se uzavřely a netřepily. Proto je důležité nezapomenout na jejich konce.

2.Naneste podkladový a základní lak

Jakmile jsou nehty připravené, naneste podkladovou bázi. Vždy začněte dole u kůžičky a uprostřed nehtu a postupujte do stran. Laky je třeba nanášet od stejného prstu, jinak by neměly stejný čas na zaschnutí. Ideálně začněte malíčkem pravé ruky a postupujte až k malíčku ruky levé. Lak nechejte chvíli zaschnout, minimálně třicet sekund. Poté naneste základní barevný lak, většinou světle růžový.

3.Naneste šablony a bílý lak

Pro francouzskou manikúru jsou typické bílé špičky nehtů. Ty vytvoříte pomocí bílého laku. Aby byly konce rovnoměrné, pořiďte si samolepící šablony. Ty nalepte asi tři až čtyři milimetry od konce nehtů. Bílým lakem vymalujte jejich špičky, vždy přesáhněte přes okraj šablony. Chvíli počkejte a šablony odstraňte. Nenechávejte lak zaschnout zcela, šablony by se špatně odlepovaly.

4.Odstraňte nedokonalosti

Nyní je ten pravý čas na odstranění všech nedokonalostí. Pokud se vám stane, že se bílý lak rozpije do růžového, je ideální mít po ruce odlakovací korektor v tužce. Pokud ho nemáte, můžete využít již zmíněné pomerančové dřívko. Na něj namotáte kousek vaty a namočíte do odlakovače.

5.Nalakujte krycím lakem

Když máte vše hotovo, zbývá poslední krok – celé nehty nalakujte bezbarvým krycím lakem, který je bude chránit. Vždy začínejte od spodní části nehtu. Je to z toho důvodu, aby se nerozmazal bílý lak na špičce. Jakmile vše dokončíte, nechejte nehty důkladně zaschnout (alespoň několik minut). Aby byly na pohled stále dokonalé, doporučuje se manikúru opakovat po sedmi až deseti dnech.

 

Text: lju

Foto: SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse