vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Extrémní diety celebrit: Pozor na ně!

12. března 2014

Extrémní diety celebrit: Pozor na ně!

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: celebrita nemoc zdraví hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Aby si celebrity udržely dokonalou postavu, často drží extrémní diety. Přinášíme některé z nich, kterým je však lepší se vyhnout. Mohly by vám totiž poškodit zdraví!

Miminkovská dieta

Kdo ji držel: Jeniffer Aniston, Reese Witherspoon

Zapomeňte na vaření. Na oběd si dejte skleničku rozmixované kojenecké stravy, samozřejmě v množství pro miminka, a záhy budete hubená. Tomu uvěřily i Jeniffer Aniston a Reese Witherspoon, které si dietu dlouho chválily. Je tu však jeden problém – jídlo pro nejmenší je sice kvalitní, s masem, zeleninou i ovocem, ale není určeno pro dospělé. Navíc pokud začnete konzumovat rozmixovanou stravu, střeva zleniví a mohou se objevit velké zdravotní potíže. Raději jezte menší porce pětkrát denně a na maminkovskou dietu zapomeňte.

 

Hormonální dieta dieta-extremni-diety-celebrit-ii-sh-nahled

Kdo ji držel: Renné Zellweger

Celá dieta je postavena na podávání uměle vytvořeného placentárního těhotenského hormonu. Právě ten tělo dokáže »nakopnout« a nastartovat hubnoucí proces. Navíc je prokázáno, že se dokonale zaměřuje na problematické partie. K tomu je nezbytná úprava jídelníčku a pohyb. Odborníci ale upozorňují na to, že doporučený denní příjem kalorií je tak nízký, že se není čemu divit, že shazujete kilogramy. Každý den totiž máte sníst jen 500 kcal. To je ale hazard se zdravím. Tělo je vyhladovělé, zesláblé a vše může skončit kolapsem.

 

Limonádová dieta

Kdo ji držel: Beyoncé, Anne Hathaway, Brooke Shields

Limonádová dieta, javorová čistící kúra či superčistič. To všechno je jedna dieta, která ve Spojených státech patří podle magazínu The Time mezi desítku nejpopulárnějších! Jako první s ní přišel Dr. Stanley Burroughs a jejím původním záměrem byla léčba žaludečních vředů. Záhy se však rozšířila i do světa celebrit. Vše je postaveno na tom, že denně pijete 10 až 12 sklenic speciálního nápoje, který tvoří citrony, javorový sirup, voda a kajenský pepř (chilli). Protože ale vůbec nejíte, můžete mít nemalé zdravotní problémy.

 

MIMIFORUM zjistilo:

3 další extrémní diety

– Projímadla. Takto prý hubla Britney Spears. Najedla se svých oblíbených hamburgerů a šla si koupit projímadlo. Projímací čaje prý běžně pije i spousta modelek. Odborníci ale varují – můžete si tak ošklivě podráždit střeva.

– Cigarety. Herečka Katherine Heigl si dietu vysvětlila po svém, a tak její oběd vypadá následovně: zeleninový salát a deset cigaret. Je sice štíhlá, ale hrozí jí rakovina plic.

– Vařená vejce. Různé jednodruhové diety jsou v Hollywoodu oblíbené, a tak existují i herečky, které hubnou tak, že jedí pouze vařená vejce. Ovšem na to, že tělo nemá dost živin, už nemyslí.

Text: ino

Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
19:47 11.12.2014 - Marika -

Re:

A já jsem zase měla období, kdy jsem si dávala například zeleninový týden, mléčný týden atd. Vydrželo mi to cca 3 měsíce a pak moje tělo mi dalo pořádně poznat, co jsem s ním udělala :( Nechci ani na to myslet. Teď se z toho dostávám a už je to o něco lepší, ale stále to není ono. Hm, fitnesstv? To co je? Takové ještě neznám. Určitě se podívám na tu stránku a mají tam i blog? já jsem takový člověk, že mně také všechno dlouho nevydrží a potřebuji alespoň trošku abych si zacvičila, protože chodím z práce dost v depresi a už jsem si četla ve více článcích, že stačí si na cca 20–30 minut pocvičit a člověka to příjemně nabudí a zlepší mu to náladu.
21:39 20.10.2014 - Zuzka -

Bez nadpisu

Zcela sdílím Váš názor. Zkusila jsem dietu a vůbec mi to nevydrželo dlouho :( Jednak jsem ztrácela vitaminové a výživové složky stravy a jednak jsem byla strašně podrážděná a vystresovaná.Ne­ustále jsem propadala hladu a musela jsem se omezovat. Téměř jsem se rozešla s přítelem. Pak jsem pochopila, že to nemá smysl. Přibrala jsem 2-násobek a když jsem zjistila, že se nevejdu do žádných jeansů, opět začala deprese. Dívala jsem se na různé stránky, kde radí jak může člověk zhubnout bez diety. Zkoušela jsem i cvičit, ale nevydrželo mi to dlouho . Když jsem viděla Váš příspěvek, zkusila jsem si zapnout tuto fitness televizi a už mě tedy drží 2 týdny. Cítím se naprosto skvěle, začala jsem pravidelně jíst, pít hodně vody, snažím se jíst co nejvíce vitamínů. Přítel mi minule pochválil zadek, že se mi krásně zpevnil a už se těším jak se vejdu do svých starých jeansů, ne díky dietě, ale díky své vytrvalosti a správným stravovacím návykům 
22:20 18.03.2014 - Pavlushe -

Bez nadpisu

Podle mého názoru nemá smysl žádné extrémní diety držet, protože není možné je držet dlouhodobě a při návratu k normálnímu, respektive předchozímu způsobu života, se kila vrátí i s úroky. Za sebe všem doporučuju jednu jedinou věc – změnit celkově styl života. V práci se mě třeba kolegyně hodně ptaly, jak jsem dokázala tak zhubnout a nevěřily mi, když jsem jim řekla, že jsem prostě začala pravidelně zdravě jíst, což souvisí i s tím, že jsem si sama sebe začala vážit a dokázala si udělat čas na sebe a na jídlo, neodbývat ho, každý den si doma zacvičím v obýváku (mám odpor k tělocvičnám, takže cvičím doma podle videí na stránkách fitness televize) a pak už to jde samo. Většina z nich se o to pokusila, jenže když po týdnu nezhubly zázračně 5 kilo, vzdaly to, protože u mě si všimly zhubnutí až poté, co jsem ztratila několik kil, ale už neví, že styl života jsem změnila už dávno před tím, než na mě bylo vůbec něco znát. Takže – chce to zdravé jídlo, pravidelně, několikrát za den, pohyb, trpělivost a hlavně vážit si sám sebe.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse