vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Etikoterapie – léčba mravností. Funguje to?

9. července 2013

Etikoterapie – léčba mravností. Funguje to?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: duše mravnost Etikoterapie nemoc léčba

preventan-mimiforum-banner

Etikoterapie může pomoct u běžných nemocí, které se opakují. Neléčí, ale hledá příčinu v nitru. Nenabízí pilulky, ani bylinky či homeopatika. Pomáhá nalézt problém, uzdravit duši, a tím odstranit příznaky nemoci. 

Trápí vás zdravotní problémy a lékaři nemohou přijít na to, co vám vlastně je? Pokud věříte alternativní medicíně, pak můžete zkusit etikoterapii – léčbu mravností.


Nemoci z našeho nitra

Etikoterapie vychází z toho, že nemoci a jejich příznaky nevznikají samy od sebe, ale jsou výrazem vnitřního nesouladu člověka. Nemoc není podle ní nic jiného, než varování, že v našem nitru není něco v pořádku. Jejím cílem je odhalovat vnitřní nesoulady. Tím, že etikoterapeut ve spolupráci s nemocným najde příčinu, může zmizet i onen příznak, tedy nemoc. Díky tomu, že se uzdraví duše, zmizí hmotné symptomy.


MIMIFORUM zjistilo: zdravi-a-krasa-etikoterapie-ii-sh-nahled

Jako zakladatel etikoterapie je označován MUDr. Ctibor Bezděk (1872–1956), který pocházel z Podivína. Vytvořil léčebnou metodu, která vycházela ze souvislosti mezi mravním stavem člověka a jeho zdravím. V současné době patří mezi naše nejvýznamnější etikoterapeuty MUDr. Vladimír Vogeltanz.


Za vše mohou negativní pocity

Etikoterapie vychází z vlivu negativních pocitů na naši duši a rozlišuje sedm nejhorších, které zdraví poškozují. Těmi jsou závist, křivda, nenávist, zloba, lítost, strach a trápení pro jiné. Pokud si je pustíme do svého nitra, může se to negativně projevit právě na našem zdraví. V tu chvíli přichází na scénu etikoterapeut. Dobře mířenými otázkami a jednoduchými technikami vede člověka k uvědomění si pokřivených vztahů a negativních pocitů. Funguje jako zrcadlo, které má zobrazit duchovní náhled do života nemocného člověka.


Žádné prášky, ani bylinky

Etikoterapie hledá příčiny, ale neléčí. Nenabízí žádné prášky, krémy, sirupy, bylinky ani homeopatika. Proto patří k nejnáročnějším oborům alternativní medicíny. Pomáhá najít nemocné přesvědčení v nitru člověka, uvědomit si ho a změnit životní postoj. Nalezení problému a uzdravení nitra pak podle ní vede k vymizení příznaků nemoci.


Pomáhá u běžných nemocí

Můžete jí věřit, anebo nemusíte. Pokud ale patříte mezi první skupinu, pak o ní zauvažujte. Podle etikoterapeutů je účinná u běžných a opakujících se nemocí. Mezi ty patří nemoci trávicí soustavy, žaludku, žlučníku, bolesti hlavy a páteře, anebo poruchy spánku. Oficiální medicínu sice nenahradí, ale na rozdíl od ní nabízí komplexní pohled na člověka – na tělo i duši.

Text: asm
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse