vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Emo styl: Propadl mu syn!

15. prosince 2014

Emo styl: Propadl mu syn!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: teenager černá Emo styl sebepoškozování vlasy

preventan-mimiforum-banner

Černé oblečení, vlasy s patkou přes oko, černé podmalované oči – tak vypadá typický teenager, který propadl Emo stylu. Co to znamená?

Černé oblečení, černé vlasy s patkou přes oko a výrazné oční linky, zachmuřený výraz. Tak se na první pohled pozná vyznavač Emo stylu. I když mezi jeho milovníky patří chlapci i dívky, mužská část zde prý převažuje. Typické zástupce poznáte nejen podle černých vlasů sčesaných na patku, která zakrývá jedno oko a černě zvýrazněných očí, ale i podle upnutých kalhot a kotníkových tenisek.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Co je to Emo styl

 

EMO (z anglického „emotions“) je americký slangový výraz označující subkulturu, která je definována punkově orientovanou módou a emo hudebním stylem (metalcore, screamo, emo), teenagerskou přecitlivělostí a touhou po romantice. Její příslušníci si často libují v ponuré romantice, melancholii a důrazu na vlastní prožitky odehrávající se v jejich vnitřním světě. Někteří vyznavači jsou okouzleni temnotou, romantikou, láskou a jsou fascinováni vším, co souvisí se smrtí a životem. EMO získalo na popularitě v první dekádě 21. století.

Zdroj: www.wikipedie.org

 

Syn propadl Emo stylu!

„Můj čtrnáctiletý syn propadl Emo stylu a já jsem z toho nešťastná. Není s ním řeč. Chodí jen v černé, má černě zmalované oči, žehlí si vlasy, češe si je přes oko, že pořádně ani nevidí, pouští depresivní hudbu. Má podobně vypadající kamarády, s nikým jiným se nestýká. Často mluví o smrti, doufám, že nemá v úmyslu si něco udělat. Nevím, co s ním,“ vypráví Anežka (42).

 

MIMIFORUM zjistilo:

Jak vypadá Emo oblečení

 

-          Chlapci – základem je černá barva – upnuté kalhoty, kotníkové tenisky, trika do V a pod nimi bílá košile, upnutá trička menších velikostí, na hlavě čepice (tzv. chegevarovka), možná kombinace černé se sytou barvou, typický bývá piercing ve rtu

 

-          Dívky – základem šatníku černá, oblíbené jsou pruhované věci (základem je opět černá), možno kombinovat se sytou barvou (oblíbená sytě růžová), temný výrazný make-up, hodně doplňků (růžové čelenky, dlouhé šály, korály, přívěsky), kotníkové tenisky, piercing

 

I toto je Emo styl! sex-a-vztahy-emo-styl-ii-sxc-nahled

Zastánci Emo stylu se odlišují nejen oblečením, ale i postoji a myšlenkami. Vyčleňují se ze společnosti, protestují proti různým nešvarům, často bývají zavření doma nebo vyhledávají temnější místa, mívají depresivní myšlenky a pocity, mohou (ale nemusí) si pohrávat s myšlenkami na sebevraždu. Mívají sklony k sebepoškozování, které bývá mnohdy demonstrativní. Emo styl je dnes většinou záležitostí mladých a dospívajících, kteří se tak snaží zvládnout své problémy a vyrovnat se s dnešním světem.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse