vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Elektrizují mi vlasy. Co s tím?

14. ledna 2014

Elektrizují mi vlasy. Co s tím?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: ionizace elektrizovat hydratace kosmetika vlasy

preventan-mimiforum-banner

Častý a nepříjemný problém, který v zimě trápí spoustu žen. To je elektrizování vlasů. Patříte-li mezi ty, kterým znepříjemňuje život, přinášíme pár tipů, jak na něj vyzrát

V zimě a v mrazech vlasy velmi trpí. Ničí se, lámou a přesušují. Neprospívá jim jak chlad a vítr, tak prudké změny teplot – především přechody z tepla do zimy. A tak se velmi často objevuje jeden problém, který ženy dokáže potrápit – elektrizování vlasů.

 

Tipy, jak na elektrizující vlasy

Čím jsou vlasy delší, tím bývají problémy horší. Poletují a nejdou upravit. Jak se nepříjemného problém zbavit? Základem je správně zvolená kosmetika, dostatečná hydratace a vhodný hřeben, nejlépe s ionizací.

 

Pozor na šampon

Velký pozor dejte na dokonalé opláchnutí šamponu. Pokud to neuděláte a na vlasech ho trocha zůstane, může to vést právě k jejich eletrizování. Pozor také na to, abyste šla ven až ve chvíli, kdy jsou vlasy opravdu suché. Není-li to nutné, vyhněte se v zimě každodennímu mytí vlasů. To samé platí i o častém vysoušení fénem či kulmování.

 

Vlasy hydratujte

Velký problém, který vede k elektrizování, spočívá ve vysušených vlasech. To je v zimě častá potíž, a tak je třeba se své hřívě věnovat a dopřát ji dostatečnou hydratační péči. Pořiďte si kvalitní kosmetiku, pravidelně vlasům dopřávejte hydratační masky či zábaly.

 

Zvolte správný hřeben

Obyčejný hřeben či kartáč není na elektrizující vlasy ideální. Lepší je zvolit ten, který je z přírodních štětin. Skvělé jsou také hřebeny s ionizací, které vám s potížemi pomohou, například iontový kartáč. Vlasy vždy rozčesávejte suché, nikoli mokré. Také kulmu a fén volte vždy s ionizací. Možná váš problém vyřeší právě tato opatření.

 

Volte správnou kosmetiku zdravi-a-krasa-elektrizuji-mi-vlasy-ii-sh-nahled

Trápí-li vás problém s elektrizujícími vlasy dlouhodobě, může vám pomoct speciální vlasová antistatická kosmetika. Na trhu existují přípravky přímo proti tomuto problému. Levnější variantou může být uhlazující mléko, které si při finální úpravě účesu vetřete do vlasů. Někomu stačí i obyčejný krém, který si vetře do rukou, a následně do vlasů. Máte-li jemné vlasy, tak toto však nezkoušejte.

 

Tip MIMIFORA:

Pokud vás trápí elektrizování vlasů, bojujte proti němu i pomocí vhodného oblečení. V kritických odbobích se vyhněte přetahování věcí přes hlavu. Svetr volte raději propínací než rolák, který vaší hřívě dodá nechtěný »náboj«.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse