vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Důvody, proč vyrazit do lázní

15. října 2013

Důvody, proč vyrazit do lázní

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: wellness relaxace lázně stres zdraví

preventan-mimiforum-banner

Potřebujete si odpočinout, zbavit se stresu, dobít energii či zkrášlit svoji pleť? Pak vyrazte do lázní. Přinášíme hlavní důvody, proč se sem vyplatí vypravit, i když do seniorského věku máte daleko. 

Lázeňští seladoni starších ročníků, kteří se do lázní jedou nejen léčit, ale také okouzlovat dámy podobného věku. Dopoledne procedury, odpoledne procházky, večer zábava. To si řada lidí představí, když se řekne lázně. Jenže ty už dávno nejsou jen doménou seniorů. Naopak většina z nich nabízí léčebné i wellness pobyty pro mladé, páry i jednotlivce. Jaké jsou tedy hlavní důvody, proč do lázní vyrazit?

 

1. Odpočinete si

Jeden z hlavních důvodů, proč se do lázní vypravit. Vládne zde totiž klid a pohoda. Ruch velkoměsta je daleko a krásné prostředí přímo vybízí k procházkám přírodou a pobytu na čerstvém vzduchu. Zbavíte se každodenních starostí, odreagujete se, vysadíte prudké pracovní tempo a uděláte tím něco pro své zdraví. Už za pár dní se budete cítit mnohem lépe, svěže, uvolněně.

 

2. Zbavíte se stresu zdravi-a-krasa-duvody-proc-vyrazit-do-lazni-ii-sxc-nahled

Stres je jedním z největších nepřátel našeho zdraví. Pokud jsme vystaveni jeho chronické podobě, může to spustit i některou z vážných chorob. Zastavit se v každodenním shonu a zbavit se na chvíli stresu může našemu tělu jen prospět. Nezapomeňte si vybrat také některou z antistresových masáží. Zvolte si některý z wellness pobytů, naložte se do lázně, dopřejte si kyslíkovou terapii, zajděte na masáž a nechejte stres doma.

 

3. Dobijete energii

Další důvod, proč do lázní vyrazit. Tím, že si řádně odpočinete a zrelaxujete tělo i mysl v koupelích či na jiných procedurách, dobijete energii, která vám doma chyběla. Stačí se nechat pár dní hýčkat na wellness pobytu pro ženy a budete se cítit jako znovuzrozená.

 

4. Zkrášlíte tělo i pleť

Pár dní strávených v lázních může prospět i vašemu tělu a pleti. Nechejte si udělat bahenní zábal, který tělo prohřeje, uvolní svaly, vyčistí pleť a dodá jí potřebné minerály, dopřejte si medovou detoxikační masáž, ponořte se do pivní lázně, která regeneruje vlasy i pleť. Některé lázně nabízejí speciální programy pro ženy, které se vyplatí vyzkoušet.

 

5. Nastartujete hubnutí

Jet do lázní se vyplatí i tehdy, pokud chcete zhubnout či začít bojovat s celulitidou. Řada našich lázní totiž nabízí speciální programy, které jsou přímo zaměřeny na zeštíhlení či na boj s pomerančovou kůží. Absolvujete několik procedur, zacvičíte si a dozvíte se, jak doma pokračovat, abyste svou snahu dotáhla do konce. Lymfodrenáž či anticelulitidová masáž jsou pro hubnutí jako stvořené.

 

6. Pomůže se zdravotními problémy

Potíže se zády, kterými trpíme nejen díky neustálému sezení u počítače. Bolesti kloubů, astma, kožní choroby a další zdravotní problémy. Pokud vás začínají trápit neduhy, lázně rozhodně nevynechejte. Vyberte si pobyt, při kterém vám místní lékař navrhne procedury na míru. Vašemu tělu to jen prospěje.

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse