vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Důvody, proč si s partnerem nedělat dluhy

6. května 2013

Důvody, proč si s partnerem nedělat dluhy

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: peníze exekuce Dluhy vztah partner

preventan-mimiforum-banner

Počet lidí, kteří se zadlužují, neustále stoupá. Odborníci ale varují – nepůjčujte si,  hrozí, že si přivodíte nejen finanční problémy, ale i potíže ve vztahu.

Počet domácností, které se zadlužují, rok od roku stoupá. Podle statistik se dokonce každý čtvrtý Čech setkal s exekucí! Jenže dělat si zbytečné dluhy, pokud to není nezbytně nutné (např. u hypoték), přináší jen problémy. Zde jsou hlavní důvody, proč se dluhům vyhnout obloukem a s partnerem si nepůjčovat.


1. Vyhnete se hádkám

Hádky ohledně financí patří ve vztahu k nejčastějším. A objevují se tehdy, když přijdou finanční problémy. Pokud se s partnerem zadlužíte, čekejte, že se potíže dostaví co nevidět. Jen málokdo dokáže splácet celou dobu bez problémů a nejde pro něj o finanční zátěž. Pokud si nic nepůjčíte, vyhnete se těmto nepříjemným situacím.

sex-a-vztahy-duvody-proc-si-nedelat-dluhy-ii-sh-nahled 2. Věci nepřeplatíte

Jen málokdy budete mít to štěstí, že dostanete bezúročnou půjčku, tedy bez navýšení. Většinou na vás s půjčenými penězi čekají nemalé úroky, a tak koupenou věc zbytečně přeplatíte. Pokud se ale nezadlužíte, nebudete splácet a nedáte ani korunu navíc.


3. Nepřijde na vás exekutor

Pokud se zadlužíte a najednou se ukáže, že na splátky nemáte, či přijde nepředvídaná událost, hrozí další problém – může přijít exekuce. Aby vám exekutor nezabavil věci v domácnosti, anebo neobstavil účty, je tu jediné možné řešení – nedělat si žádné dluhy.


4. Budete šťastnější

Finanční potíže se neblaze podepisují na každém vztahu. Pokud vás nebudou trápit, je jisté, že budete šťastnější. Odpadne napětí, stres a neshody ohledně peněz, a tak si s partnerem zbytečně nepřidáte další důvody, proč se dohadovat.


5. Ušetříte na dovolenou

Pokud se zadlužíte a budete horko těžko splácet, těžko si ušetříte na to, abyste mohli vyrazit na dovolenou či alespoň na delší výlet. Když ale dluhy mít nebudete, máte šanci, že se vám podaří každý měsíc něco odložit – a našetřit.


6. Nespadnete do začarovaného kruhu

Nemáte na splátku a nevíte kudy kam? Vyřešíte to další půjčkou. Chvíli sice máte klid, ale zakrátko se situace opakuje. Toto řešení, ke kterému sahá stále víc lidí, je velmi nešťastné. Dostanete se do začarovaného kruhu, ze kterého se dostává jen velmi těžko. Když si ale dluhy nenaděláte, tento problém vám odpadne.
    


7. Nepřivodíte si zdravotní potíže

Je prokázáno, že stres může být vyvolávačem mnoha zdravotních potíží. Pokud se dostanete do dluhů a nebudete mít na splátky, čeká vás chronický stres – a ten je podle odborníků tím nejhorším. Díky nedostatku finančních prostředků se tak mohou objevit potíže dřív, než si myslíte.


Text: lju
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse