vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Důvody, proč  se o svátcích nejčastěji hádáme

25. prosince 2013

Důvody, proč se o svátcích nejčastěji hádáme

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: hádky Štědrý den dárky Vánoce vztah

preventan-mimiforum-banner

O svátcích spolu trávíme mnohem více času, než jindy v roce, a tak se stává, že se hádáme i kvůli maličkostem. Zde je pět důvodů, proč se hádáme nejčastěji.

Esenciální fosfolipidy forte

·    Doplněk stravy.
·    Esenciální fosfolipidy.
·    Obohaceno o vitamin E, který přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.
·    Obohaceno o vitaminy skupiny B, které přispívají k normální činnosti nervové soustavy, imunitního systému a přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání.

esencialni-fosfolipidy-forte

Doplněk stravy

Více ZDE

O Vánocích spolu trávíme mnohem víc času, než obvykle. To vede často k tomu, že se hádáme i kvůli maličkostem. Jakých je pět nejčastějších důvodů, proč se hádáme nejčastěji?

 

1. Vánoční dárky

Jedním z nejčastějších důvodů, proč se o svátcích hádáme, jsou vánoční dárky. Zdaleka ne všude Ježíšek donese to, co si kdo přál. A pak se objeví zklamání, rozčarování, smutek z toho, že zatímco partner od vás dostal, co chtěl, ale vám nedal vůbec nic, anebo něco, co jste opravdu nechtěla. Hádky vznikají i kvůli hodnotě dárků. Zatímco vy jste koupila dětem tablet, partner s tím nesouhlasí a Vánoce viděl výrazně skromněji. Zkrátka téma dárků dokáže s rodinnou pohodou pořádně zamávat.

 

2. Jídlo a cukroví

Každý tráví svátky jinak. Někdo je má spojené výhradně s dobrým jídlem a pitím, jiný vidí jejich smysl v setkávání s přáteli a s rodinou, pro někoho jsou zase spojené s vánočními dárky. Jídlo je však dalším důvodem, proč se o Vánocích hádáme. Má-li každý z partnerů jiné představy a jeden nedělá několik dní nic jiného, než jí a pije přes míru a druhý to nemůže přenést přes srdce, je tu další důvod, proč se do sebe pustit – a pohádat se o svátcích. Situace je o to horší, pokud si partner představuje, že vy ho ještě budete obskakovat.

 

3. Televizní programy sex-a-vztahy-proc-se-o-svatcich-hadame-ii-sh-nahled

Je-li v domácnosti jen jedna televize, může o svátcích nastat další problém. Všichni jste doma, chcete se na něco dívat, ale každý pochopitelně na úplně jiný pořad. A pak nastávají boje o to, kdo si televizi přepne a získá ovladač. Poklidná vánoční atmosféra se rázem změní v hádky a napadání. A to přitom jen kvůli malichernosti – televiznímu programu.

 

4. Společný čas

O svátcích spolu trávíme mnohem víc času, než jsme zvyklí. Není výjimkou, že jsou partneři, kteří se během roku skoro nevidí, spolu i čtrnáct dní v kuse. A to může být pořádný problém. Velmi rychle nastane ponorková nemoc, začneme si lézt na nervy, hádat se o každou maličkost. Klid a pohoda je rázem ta tam a Vánocům vládnou hádky a spory. Chcete se tomu vyhnout? Zkuste nezůstávat doma a vymyslete co nejpestřejší program, aby nuda neměla šanci zvítězit.

 

5. Úklid

I taková zdánlivá banalita, jako je úklid, může být předmětem hádek! Opět stačí, když jste více doma než obvykle, a tak si všímáte věcí, které jindy nevidíte. A když partner ležící a gauči začne vykřikovat, že nemáte pořádně uklizeno a vy jste se od rána nezastavila, velký problém je na světě.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse