vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Důvody, proč se nevyplatí být obézní

29. května 2013

Důvody, proč se nevyplatí být obézní

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: štíhlá linie obezita jidlo energie zdraví

preventan-mimiforum-banner

Být obézní se nevyplatí. Nejen, že muži dávají přednost štíhlým ženám, ale hubení bývají zdravější, lépe jim to myslí, a dokonce bourají na silnicích méně, než ti silnější. A to už jsou dobré důvody, proč zhubnout!

Proč se nevyplatí být obézní? Třeba proto, že jako štíhlá budete více sexy, zdravější, přitažlivější a ještě vám to bude lépe myslet! Zjistili jsme pár důvodů, proč si štíhlou linii udržet.


1. Budete více sexy

Průzkumy jasně dokazují, že muži dávají přednost štíhlým ženám. Pokud budete mít nadváhu, nejen, že nemusíte získat srdce svého vyvoleného, ale také se vy sama budete cítit mnohem méně přitažlivá. Většina žen totiž není spokojená se svou postavou a jen málokterá »baculka« svou váhu neřeší, cítí se báječně a umí se »nosit«.


2. Budete zdravější

Počet obézních lidí stále roste a odborníci bijí na poplach. Výrazná nadváha totiž s sebou nese řadu velkých zdravotních rizik. Obézní lidé často trpí cukrovkou, artrózou, nemocemi srdce a cév, vysokým krevním tlakem a cholesterolem a často jsou ohroženi metabolickým syndromem. Pokud si však udržíte štíhlou linii, máte velkou šanci, že budete zdravější a spokojenější.


3. Bude vám to lépe myslet

Podle britských vědců se obezita podepisuje i na rychlosti myšlení. Štíhlým lidem prý pracuje hlava mnohem rychleji. A důvod? Nezdravé metabolické změny, vysoká hladina cukru v krvi a zvýšená hladina cholesterolu u lidí s nadváhou. Pokud chcete, aby vám to více pálilo, musíte zhubnout, říkají.


4. Ušetříte za jídlo

Abyste si udržela štíhlou postavu, budete muset jíst zdravě – a hlavně méně. Obézní lidé se často přejídají a za potraviny utratí nemálo peněz. Když však budete chtít zůstat hubená, budete muset dobře zvážit, co sníte – a různé drahé pochutiny si prostě odpustit.


5. Můžete si vybírat oblečení dieta-proc-se-nevyplati-byt-obezni-ii-sh-nahled

Štíhlé ženy mají řadu výhod, i co se módy týká. Na trhu mají nepřeberné množství oblečení, ze kterého si mohou vybírat. Moderní, mladistvé, extravagantní, divoké, zkrátka jakékoli chtějí. Kolekce XXL zdaleka tak pestré nejsou. Navíc to, co vypadá skvěle na štíhlé postavě, by ve větší velikosti působilo přinejmenším divně. Už kvůli oblékání se být hubená vyplatí.


6. Získáte více energie

Pokud ztratíte kila navíc, příznivě se to projeví nejen na vaší postavě. Rázem budete pohyblivější, ohebnější, rychlejší. Můžete začít sportovat a dělat věci, které byste před tím nezvládla. Do žil se vám vlije více energie a vy se budete cítit mladistvě a příjemně.


7. Riziko autonehod bude menší

Zní to zvláštně, ale je to tak. Kanadští vědci tvrdí, že obezita vážně ohrožuje bezpečnost silničního provozu. Dokázali totiž, že obézní řidiči bourají častěji, než ti hubení. Kromě toho mívají horší zranění. Je to dáno tím, že auta nejsou projektována pro příliš obézní, a tak je dostatečně nechrání ani pásy, ani airbagy. Díky tomu mají více poraněný obličej, hlavu, páteř či hrudník, než štíhlí kolegové.

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse