vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Důvody, proč se líbat pod třešní

1. května 2014

Důvody, proč se líbat pod třešní

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: třešeň máj vrásky líbání zdraví

preventan-mimiforum-banner

Polibky prodlužují život, posilují imunitu a jsou skvělé proti zubním kazům i bolesti. Líbat pod třešní se zkrátka vyplatí. A to nejen v máji!

Líbání pod třešní či jiným rozkvetlým stromem k prvnímu máji tradičně patří. Jaké jsou hlavní důvody, proč ho nevynechat a vydat se vstříc líbání?

 

Líbání prodlužuje život

Díky líbání můžete žít až o pět let déle! Američtí vědci přišli na to, že lidé, kteří se pravidelně líbají, žijí v průměru o pět let delší dobu než ti, kteří na něj zanevřeli. A zvlášť to prý platí u mužů.

 

Líbání posiluje imunitu

Jste pořád nemocná? Líbejte se! Vědci jsou přesvědčeni, že líbání je skvělou prevencí proti nemocem. Posiluje totiž imunitu, a díky tomu tělo chrání před bacily a viry.

 

Líbání udržuje manželství

Jste vdaná či máte dlouhodobý vztah? Nezapomeňte se líbat! Podle jedné britské studie stačí čtyři polibky denně, aby vztah udržely pohromadě, a vy jste se v něm cítila šťastná a žádoucí. Bez polibků to ale naopak fungovat přestane.

 

Líbáním proti vráskám

Při líbání se zapojuje velká část obličejových svalů, které se tak posilují. Díky tomu se může zlepšit stav pleti a vrásky mohou být méně viditelné. Ušetříte za botox a další plastické zákroky. A to vše jen díky pravidelnému líbání.

 

Líbáním proti bolesti

Sliny obsahují substance, které nejen, že urychlují hojení ran, ale také tiší bolest. A to je další pádný důvod, proč si líbání užívat plnými doušky.

 

Líbání chrání před zubním kazem

Je prokázáno, že líbání prospívá zubům. Zvyšuje se při něm totiž tvorba slin, které chrání před tvorbou zubního kazu. Chcete-li mít zoubky jak perličky, líbejte se!

 

zdravi-a-krasa-proc-se-libat-pod-tresni-ii-sh-nahled Líbáním se hubne

Za minutu líbání spálíte až 26 kalorií. Čím vášnivější a delší polibek, tím lépe. Čím víc se budete líbat, tím víc budete hubnout. A to už je pádný důvod na to začít si konečně užívat naplno.

 

Líbání snižuje tlak

Vědci prokázali, že dlouhý vášnivý polibek má i další blahodárný vliv na zdraví – snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Díky tomu zaručeně uděláte něco pro své zdraví, když se budete co nejvíce líbat.

 

Líbáním proti senné rýmě

Podle japonských vědců je líbání skvělým lékem na sennou rýmu. Na tabletky prý můžete zapomenout. Stačí, když se budete půl hodiny líbat. Má to ale háček – polibky musejí být vášnivé a měla by vám při nich hrát klidná hudba. Kromě senné rýmy je prý líbání dobrým pomocníkem při alergiích.

 

Líbání místo sexu

Líbání je prý lepší a intimnější než sex. A o páru dokáže hodně vypovědět. Spousta dvojic, které procházejí krizí, a doma jim to neklape, se vůbec nelíbá. A to je chyba. Protože líbání zlepšuje náladu a prohlubuje vzájemný vztah.

 

Text: ino

Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse