vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Důvody, proč se láska mění v nenávist

3. března 2014

Důvody, proč se láska mění v nenávist

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: zrada emoce nenávist láska bolest

preventan-mimiforum-banner

Velká láska se může změnit nenávist rychle. Jde totiž o velmi silné emoce, a když vás zklame ten, koho vášnivě milujete, je to k nenávisti jen malý krůček. 

Milujete partnera tak, že si bez něj nedokážete život představit. Je to jediný muž vašeho života a udělala byste pro něj vše. Jenže pak vás zklame, podvede, zkrátka vašemu srdci zasadí pořádnou ránu. V tu chvíli už jej milovat nedokážete a láska se náhle změní v nenávist.

 

Když se láska mění v nenávist sex-a-vztahy-duvody-proc-se-laska-meni-v-nenavist-ii-sh-nahled

Podle odborníků na tom není nic divného. Láska a nenávist stojí totiž vedle sebe jako sestry. I když jsou protikladné, jedno mají společné – jsou to velmi silné emoce. Pokud však láska dostane zásah, ujme se nadvlády právě nenávist. To prý ukazuje na to, že cit stále mezi dvojicí přetrvává, ale na jiné úrovni. Dostat se z tohoto pocitu k partnerovi, ale není vůbec snadné a může to trvat i několik let. Jedinou cestou, která k němu vede, je odpuštění. Najít v sobě sílu a vyrovnat s partnerem účty ale není snadné.

 

MIMIFORUM zjistilo:

5 důvodů, proč se láska mění v nenávist

 

-          Protože jste opravdu milovala a člověk, na kterém vám záleželo, vás zradil.

-          Protože se nedokážete snadno vyrovnat s náhlou změnou a přeměnou emocí, ke kterým jste dostala podnět.

-          Protože jste do vztahu dala všechno a nedočkala se očekávané zpětné vazby.

-          Protože jde o určitou formu obrany před utrpením a bolestí, které vám druhý způsobil.

-          Protože když nemůžete milovat, baví vás nenávidět a druhému chcete ublížit.

 

Zajímavost MIMIFORA:

Nenávidět a milovat můžeme najednou!

 

Američtí experti tvrdí, že nenávidět a milovat můžeme jednoho člověka najednou. Nejčastěji se však tento pocit, kdy se uvnitř pere láska s nenávistí, prý objevuje u lidí s nízkým sebevědomím. Nejčastější bývá u těch, kteří v dětství nezískali uznání a pochvalu od vlastních rodičů. Do vlastních vztahů pak vstupují s tím, že si vlastně lásku nezaslouží.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Váš příbeh

 

Ilona (36): „Nenáviděla jsem ho tak silně, jako předtím milovala.“

„Měla jsem přítele, o kterém jsem si myslela, že je to ten pravý. Milovala jsem ho tolik, že víc už by to snad ani nešlo. Byla jsem láskou zaslepená, dělala vše, co chtěl, vařila mu, pekla, dokonce jsem si kvůli němu i vzala půjčku, kterou on měl splácet. Bohužel jsem neviděla, jak se věci doopravdy mají. Za zády mě podváděl s jinou, peníze prohrál a nesplácel. Když jsem to zjistila, něco se ve mně zlomilo. Začala jsem ho nenávidět. Tak silně, jak jsem ho před tím milovala. Chtěla jsem se mu mstít, vrátit mu, jak mi ublížil. Posedla mě touha po pomstě. Nebýt kamarádky, možná jsem udělala nějakou hloupost. Ona mě přivedla k psychologovi, s jehož pomocí jsem to nakonec zvládla. Pět let jsem ale nemohla mít jiný vztah a dodnes ho nechci vidět, i když jsem mu už odpustila.“

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse