vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Důvody, proč nemít muže u porodu

28. února 2014

Důvody, proč nemít muže u porodu

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: trauma Madonin komplex otec sex porod

preventan-mimiforum-banner

Zdaleka ne každá žena touží mít partnera u porodu. Zvlášť ty, které si porodem prošly, často říkají, že muže by si k němu už nikdy nevzaly. Jaké jsou hlavní důvody, proč u porodu partnera nemít? 

„Chci mít partnera u porodu,“ říká dnes řada žen. „Ať vidí, jak trpím a víc si mě váží,“ míní některé. „Dneska je to moderní, všechny kamarádky tam měly partnery,“ odvětí jiné. Jenže ženy, které to nezažily, si vše malují úplně jinak. Zdaleka ne každý partner je připravený na to, být u porodu. A pro některé to může být tak negativní zážitek, který výrazně ovlivnil jejich vztah k partnerce. Proč si tedy přítomnost muže u porodu raději rozmyslet?

 

1. Nehrozí Madonin komplex

Problém, který se často objeví právě po porodu, u které muž byl. Je pro něj tak traumatizujícím zážitkem, že se změní jeho pohled na jeho partnerku. Tu začne vnímat nikoli jako milenku, ale jako matku svého dítěte, a tak jej přestane sexuálně přitahovat. Výsledkem je, že se doma jakémukoli tělesnému kontaktu vyhýbá, i když žena by zájem měla a trápí ji to. Tento stav odborníci nazývají jako Madonin komplex. Někdy časem odezní sám, ale může skončit i rozchodem.

 

2. Nebude vám na obtíž

I když žena u porodu partnera chce, jen málokterá pak během něj má náladu a chuť s partnerem jakkoli komunikovat. Většinou jim není příjemné ani to, že je drží za ruku, hladí, či masírují, a tak je od sebe odhání. Být s partnerem může být příjemné v první době porodní, u porodu samotného je to ale nakonec milé jen málokteré ženě a partner je jí paradoxně nakonec na obtíž.

 

3. Nezažijte trauma

Stejně jako žena – prvorodička neví, co ji u porodu čeká, netuší to ani muž. A tak místo očekávané kladné reakce se může projevit negativně. Když vidí, jak žena trpí, krvácí, jak miminko vychází ven, může to v něm vyvolat trauma a kolaps. Existuje nemálo případů, kdy byl otec u porodu přítěží pro celý personál, neb neomdlela rodička, ale on. Odborníci také upozorňují na to, že pro savce je přirozené se během porodu izlolovat. A dobře vědí proč.

 

4. Porod bude kratší

Odborníci zjistil zajímavou věc. Žena při porodu potřebuje především klid. Vypnout, nemyslet, nic neřešit, jen se soustředit na samotný akt porodu. Jenže přítomnost partnera ji z tohoto jejího světa často vyrušuje, protože se ji za každou cenu snaží uklidňovat, hladit, povzbuzovat apod. To může paradoxně způsobit, že porod je delší a pro ženu bolestivější, než kdyby u něj otec nebyl.

 

sex-a-vztahy-duvody-proc-nemit-muze-u-porodu-ii-sh-nahled Tip MIMIFORA:

Partnera nikdy nenuťte

Odborníci se shodují v jednom. Přítomnost partnera u porodu byste si nikdy neměla vynutit. Pokud se na to necítí, nesnáší pohled na krev, nechejte ho raději venku. Předejdete tak mnoha případným problémům. To samé platí i obráceně – pokud vy si jeho přítomnost u porodu nepřejete, měl by to respektovat a nevnucovat se k porodu mermomocí. Opět by mohl způsobit víc škody, než užitku.

 

Text: mob

Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse