vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Důvody, proč na podzim cvičit

12. září 2017

Důvody, proč na podzim cvičit

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: Podzim Sport cvičení deprese zdraví

preventan-mimiforum-banner

Pohyb je skvělým lékem proti podzimním depresím. Když se budete cvičení věnovat pravidelně, budete šťastnější, štíhlejší i zdravější. Zkrátka spokojená a fit.

Blížící se podzim je obdobím, kdy na nás často padají chmury a deprese. Chcete-li na ně vyzrát, pak se vrhněte na cvičení. Do těla se vám vyplaví hormony štěstí, zhubnete, vytvarujete si postavu, zkrátka budete spokojenější než kdy dříve!

 

Budete šťastnější

Cvičení je skvělou prevencí proti podzimním depresím. A ideální je pohyb na čerstvém vzduchu! Okysličí mozek, a navíc se při něm do těla vyplaví serotonin, hormon štěstí. Výsledkem je, že máte lepší náladu a cítíte se spokojenější. Pokud na vás padají podzimní chmury, vyrazte běhat, vyjděte si na procházku či zkuste nordic walking.

 

Zhubnete

O tom, že pravidelný pohyb pomáhá hubnout, není pochyb. Pokud vás trápí kilogramy navíc, cvičení neodkládatejte. Nejen, že se budete cítit lépe, ale tukové polštářky začnou pomalu a jistě ustupovat a vy budete štíhlejší a přitažlivější.

 

Budete zdravější

Pokud se dáte do pravidelného cvičení, můžete se zbavit řady zdravotních problémů, anebo jim předejít. Posílíte imunitu i srdce, rozhýbete střeva a odstraníte trávicí potíže, jako je zácpa či nadýmání. Prokrví se vám mozek a bude vám to lépe myslet. Zpevníte svaly i vazy, a také kosti – jde i o prevenci osteoporózy. Zbavíte se stresu a napětí, uvolníte se. Zkrátka budete se cítit lépe.

 

Budete krásnější

Jak cvičení souvisí s krásou? Nejen tím, že budete mít pevnější postavu, méně tuku a hezčí křivky. Ale třeba i tak, že budete mít krásnější pleť. Cvičení totiž zlepšuje pružnost pokožky, a také napomáhá jejímu prokrvení a hydrataci.

 

Zlepší se vám sebevědomí dieta-duvody-proc-na-podzim-cvicit-ii-sh-nahled

Mnoho žen má nižší sebevědomí proto, že není spokojeno se svou postavou. Připadají si příliš tlusté, neforemné, necítí se přitažlivé a sexy, naopak mají pocit, že už u žádného muže nemají šanci. Pokud uděláte něco proto, abyste se dostala do formy a zlepšila si křivky, okolí si toho záhy všimne a vám se výrazně zlepší sebevědomí.

 

Zmírní se příznaky menopauzy

Pokud vás trápí příznaky menopauzy, neměla byste cvičení odkládat. Je totiž nejen dobrou prevencí řídnutí kostí, ale také zmírňuje přechodové příznaky. Může pomoct snížit návaly horka a pocení, a také pomáhá zlepšit spánek a jeho kvalitu.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
14:59 09.07.2019 - Adriana147 -

LadyLab

https://www.ac­tifit.cz/lady­lab
12:59 25.12.2017 - Karinn -

Bez nadpisu

Mám české videa koupené přes svět zdraví, angličtinu jsem nezvládala. Byl to dárek od manžela, někdy dokonce cvičí se mnou :D
15:48 24.12.2017 - luuuinka -

u tv

co takhle po večerech cvičíš? Chtěla bych začít cvičit u televize podle nějakých videí na notebooku třeba 
22:16 21.12.2017 - Amanda16 -

yep!

Yep, přesně tak. Vždy na večer před sprchou si zacvičím a aspoň n v koupelně když se vysleču není taková zima + se na sebe nemusím bát koukat do zrcadla :D :D
18:00 18.12.2017 - Emilka -

Bez nadpisu

za sebe přidám „zahřeje to“ :D

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse