blackfriday

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Důvody, proč na podzim cvičit

12. září 2017

Důvody, proč na podzim cvičit

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: Podzim Sport cvičení deprese zdraví

preventan-mimiforum-banner

Pohyb je skvělým lékem proti podzimním depresím. Když se budete cvičení věnovat pravidelně, budete šťastnější, štíhlejší i zdravější. Zkrátka spokojená a fit.

Blížící se podzim je obdobím, kdy na nás často padají chmury a deprese. Chcete-li na ně vyzrát, pak se vrhněte na cvičení. Do těla se vám vyplaví hormony štěstí, zhubnete, vytvarujete si postavu, zkrátka budete spokojenější než kdy dříve!

 

Budete šťastnější

Cvičení je skvělou prevencí proti podzimním depresím. A ideální je pohyb na čerstvém vzduchu! Okysličí mozek, a navíc se při něm do těla vyplaví serotonin, hormon štěstí. Výsledkem je, že máte lepší náladu a cítíte se spokojenější. Pokud na vás padají podzimní chmury, vyrazte běhat, vyjděte si na procházku či zkuste nordic walking.

 

Zhubnete

O tom, že pravidelný pohyb pomáhá hubnout, není pochyb. Pokud vás trápí kilogramy navíc, cvičení neodkládatejte. Nejen, že se budete cítit lépe, ale tukové polštářky začnou pomalu a jistě ustupovat a vy budete štíhlejší a přitažlivější.

 

Budete zdravější

Pokud se dáte do pravidelného cvičení, můžete se zbavit řady zdravotních problémů, anebo jim předejít. Posílíte imunitu i srdce, rozhýbete střeva a odstraníte trávicí potíže, jako je zácpa či nadýmání. Prokrví se vám mozek a bude vám to lépe myslet. Zpevníte svaly i vazy, a také kosti – jde i o prevenci osteoporózy. Zbavíte se stresu a napětí, uvolníte se. Zkrátka budete se cítit lépe.

 

Budete krásnější

Jak cvičení souvisí s krásou? Nejen tím, že budete mít pevnější postavu, méně tuku a hezčí křivky. Ale třeba i tak, že budete mít krásnější pleť. Cvičení totiž zlepšuje pružnost pokožky, a také napomáhá jejímu prokrvení a hydrataci.

 

Zlepší se vám sebevědomí dieta-duvody-proc-na-podzim-cvicit-ii-sh-nahled

Mnoho žen má nižší sebevědomí proto, že není spokojeno se svou postavou. Připadají si příliš tlusté, neforemné, necítí se přitažlivé a sexy, naopak mají pocit, že už u žádného muže nemají šanci. Pokud uděláte něco proto, abyste se dostala do formy a zlepšila si křivky, okolí si toho záhy všimne a vám se výrazně zlepší sebevědomí.

 

Zmírní se příznaky menopauzy

Pokud vás trápí příznaky menopauzy, neměla byste cvičení odkládat. Je totiž nejen dobrou prevencí řídnutí kostí, ale také zmírňuje přechodové příznaky. Může pomoct snížit návaly horka a pocení, a také pomáhá zlepšit spánek a jeho kvalitu.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Antonín
mamybaby14.12.2016
Jaroslav
Izabela
italka29.09.2016
Nikola
Pavla03.10.2015
Dítě Uživatelka Datum
Adam
Petra8407.11.
Lucie
lussy01.12.
Alexandr
skyline02.12.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa