vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Důvody, proč muži říct, že ho milujete

4. února 2015

Důvody, proč muži říct, že ho milujete

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: odmítnutí přátelství láska vztah nemoc

preventan-mimiforum-banner

Říct někomu, že ho milujete, není vůbec snadné. Mnohem lehčí je mlčet a doufat, že na to přijde sám. Proč je ale lepší lásku netajit a sdělit vše objektu své touhy přímo?

Když se do někoho zamilujete a on o vašem citu vůbec nic netuší, není to snadné. Když ho potkáte, podlomí se vám kolena a máte knedlík v krku. Chvějete se a nevíte, co dělat. Ideální je sebrat odvahu a všechno mu říct. Můžete tím totiž jen získat!

 

Protože naděje umírá poslední

Nebojte se mu říct, že ho milujete. Jediné, co vám hrozí, je jeho odmítnutí. Jenomže – když mu to neřeknete, budete toho jednou litovat. Naopak když se mu svěříte, máte naději. Možná si na vás taky myslí, jen neví, jak to říct. Anebo začne přemýšlet o tom, že byste vlastně nemuseli být až tak špatný pár.

 

Protože uděláte první krok

Nikde není psáno, že první podnět musí přijít z jeho strany. Zvlášť, pokud už vám není osmnáct, nemusíte se stydět. Dejte mu najevo, že o něj stojíte. Možná by ho vůbec nenapadlo, že by mohl být středem vašeho zájmu. Anebo je natolik nesmělý, že byste se prvního kroku stejně nedočkala. Za zkoušku nic nedáte.

 

Protože můžete získat přítele sex-a-vztahy-duvody-proc-rict-ze-ho-milujete-ii-sxc-nahled

I když vám nevyjde vztah, nezoufejte. Možná v něm alespoň získáte dobrého přítele. Když si spolu sednete a rozumně si popovídáte, třeba zjistíte, že si rozumíte zatím jako přátelé. A nikdy nevíte, kdy přátelství přejde v lásku.

 

Protože láska léčí

O lásce se říká, že je ten nejlepší lékař. Zamilovaní lidé se rychleji uzdravují a psychicky se cítí mnohem lépe. Je prokázáno i to, že lidé v láskyplném vztahu žijí déle. Láska má zkrátka samá pozitiva, a když vám vyjde, s chutí se nechejte lapit do jejich sítí.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Z lásky můžete onemocnět!

Podle vědců se z velké lásky dá i onemocnět. Může za to směsice chemických látek, jejichž produkce během zamilování strmě stoupá. Zvýšená hladina dopaminu a norepinefrinu má za následek nespavost, může stát i za nesoustředěností. Společně s dalším uvolněným hormonem, kortisolem, pak odvádějí krev z oblasti břicha a výsledek? Žaludek jako na vodě a nevolnost. Nemoci z lásky a hormonová smršť v těle mohou mít i jiné příznaky – např. sucho v ústech, výkyvy nálad, bušení srdce či slabost. Nemusíte se přitom bát, že by šlo o vážnou nemoc. Za vším stojí obyčejná láska a příznaky časem odezní.

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse