vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Důvody, proč jsou hádky zdravé a jak se správně hádat

17. ledna 2014

Důvody, proč jsou hádky zdravé a jak se správně hádat

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: hádky vztah nemoc partner zdraví

preventan-mimiforum-banner

Hádky nemusejí hned znamenat konec vztahu. Podle odborníků totiž mohou prospívat zdraví, či dokonce zachránit vztah. Je třeba ale nehádat se příliš a hlavně se hádat správně. 

Valecaps Plus

  • Doplněk stravy.
  • Přírodní tobolky.
  • Bez nežádoucích účinků a návykových látek.
  • Obsahuje rostlinné výtažky z kořene šišáku bajkalského (Scutellaria baicalensis) a kozlíku lékařského (Valeriana officinalis).
  • Vysoký a garantovaný obsah účinné látky – 100 mg výtažku z kořene kozlíku lékařského.
valecaps

Doplněk stravy

Více ZDE!

Snad v každém vztahu se někdy objeví hádky. Pokud nejsou na denním pořádku, neřvete na sebe před dětmi, nenapadáte se a neurážíte, nemůže vám občasné pohádání uškodit. Naopak. Podle odborníků může být taková hádka dokonce zdravá.

 

Hádky prospívají zdraví

Se zajímavým zjištěním přišli odborníci z Michiganu. Podle jejich názoru hádky prospívají především ženám. Zjistili totiž, že ženy, ve kterých to vře, a pohádají se, mají mnohem menší pravděpodobnost, že zkolabují nebo je stihne infarkt. Ze vzteku se totiž vyřvou, řeknou, co mají na srdci a jsou zase v klidu. Naopak ty, které se do hádek nepouštějí, mají riziko kolapsu až 4× větší.

 

Hádky můžou zachránit vztah

Máte pocit, že když se budete hádat, je vztah předem odsouzený k záhubě? Podle odborníků je to naopak. Pokud se pořádně pohádáte, můžete tak doma vyčistit vzduch a předejít vážnému konfliktu, který by mohl skutečně vést k rozchodu. Pořádná hádka zkrátka někdy není na škodu.

 

3 tipy, jak se hádat

I když některé hádky vztahu prospět mohou, je důležité to nepřehánět, a také vědět, jak se správně hádat.

 

  1. Řešte to, co je »teď a tady«. Do hádky netahejte zbytečné věci z minulosti a partnerovi nevyčítejte to, co bylo před mnoha měsíci či lety.

 

  1. Pozor na slovo »Proč?« Pokud ho budete neustále opakovat a na partnera útočit, hrozí, že se do hádky zapletete natolik, že se z ní hned tak nedostanete. Místo neustálého ptaní, na které stejně nechcete v rozčilení slyšet odpověď, přijďte raději s návrhy na řešení problému.

 

  1. Buďte konkrétní. Při hádce kritizujte konkrétně, nikoli obecně. Zaměřte se na problém, kvůli kterému hádka vznikla. Nevyčítejte, neřešte partnerovy špatné vlastnosti, nenadávejte mu za to, jaký stále je. Aby měla hádka výsledek a řešení, věnujte se čistě konkrétnímu problému.

 

Tip MIMIFORA: sex-a-vztahy-proc-jsou-hadky-zdrave-ii-sh-nahled

Vyhněte se hádkám před dětmi

Pohádat se mezi sebou s partnerem zdravé být může, ale pokud možno vynechejte z vašich dohadů děti. Těm totiž rozhodně neprospívají. Podle nové studie britských vědců spory mezi rodiči poznamenají děti podle toho, jakým způsobem je vnímají. Pokud v nich vyvolávají strach a ohrožení, může to vést k depresím. Začne-li se dítě samo z hádek obviňovat, může to naopak vést k poruchám chování a sociálním problémům. Proto je lepší se jakýmkoli hlasitějším sporům před dětmi vyhnout. Pokud to není možné, řiďte se alespoň základními pravidly, čeho se při hádkách vyvarovat.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse