vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Důvody, proč je důležité nosit vhodné boty

9. září 2014

Důvody, proč je důležité nosit vhodné boty

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: klenba boty obuv nohy zdraví

preventan-mimiforum-banner

Na botách se šetřit nevyplácí. Kvalitní obuv totiž prospívá našemu zdraví, jelikož neničí klouby, klenbu, záda, páteř. Ale pozor, nezáleží jen na ceně, ale i na typu obuvi, jaký vyberete.

Na výběru správných bot záleží víc, než si myslíte. Pokud si totiž zvolíte špatně, může se stát, že si zaděláte na pořádné zdravotní problémy. Nevhodné boty mohou zničit nohy, páteř, zhoršit držení těla, deformovat chodidla a přidělat další zdravotní komplikace. Za čím vším špatně zvolená obuv stojí?

 

Špatné držení těla

Jedním z druhů bot, které negativně ovlivňují držení těla, pokud je nosíte dlouhodobě, jsou baleríny. Jde totiž o zcela rovné boty, které jsou sice pohodlné, ale ne pro neustálé celodenní nošení. Zhrošují držení těla, a také neprospívají nožní klenbě.

 

Bolesti zad

Velký problém, který nevhodně zvolená obuv může způsobit. Budete-li dlouhodobě nosit špatné boty, tvrdé, nízké či vysoké, netvarované, příliš úzké apod., pak si zaděláváte na pořádné bolesti zad, kterých se nebudete moct zbavit.

 

Pokles nožní klenby

Pokles či propadnutí nožní klenby. Velmi nepříjemná potíž, která si většinou vyžádá bolestivou operaci. Za vším stojí jak nadváha, tak nevhodná obuv. Vyhýbejte se tržnicovým botám, domů či do práce si raději kupte kvalitní zdravotní tvarované pantofle.

 

Plísně nohou

Nekvalitní boty, ve kterých se potí noha, nedýchají a nemají antibakteriální úpravu, mohou vyvolat řadu potíží, například nepříjemné plísně nohou. Častou obuví, která tyto potíže způsobuje, bývají gumové boty z vietnamských tržnic.

 

Riziko artritidy, zkrácení Achillovy šlachy zdravi-a-krasa-duvody-proc-nosit-vhodne-boty-ii-sh-nahled 

Velké riziko představují jehlové podpatky. Při pravidelném nošení totiž prokazatelně ničí nohy. Způsobují záněty chodidel a zkrácení Achillovy šlachy. Škodí páteři, deformují chodidlo a způsobují kladívkové prsty. Zatěžují kolenní klouby, což může vést ke vzniku artritidy. Nejhorší možností pro nohy je pak střídání jehlových podpatků a balerín. Noha se totiž neumí tak rychle přizpůsobit a vznikají nechtěnné zdravotní problémy.

 

Tip MIMIFORA:

Boty, co vypnou televizi!

Chodíte málo? Neustále sedíte? Pak zapomeňte na sledování televize. Pokud si totiž koupíte speciální britské boty s názvem Square Eyes, budete si filmy muset zasloužit. Mají totiž v sobě speciální počítačový čip, který sleduje počet kroků, které člověk ušel během dne. Ten je propojen s televizí, a tak pokud chodíte málo, vypnou ji. Chcete-li se dívat, vydejte se na špacír. Za každých sto kroků si prý zasloužíte minutu navíc.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse