banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Držíte dietu v těhotenství? Můžete mít obézní dítě!

28. října 2015

Držíte dietu v těhotenství? Můžete mít obézní dítě!

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: obezita gravidita těhotenství jídelníček dieta strava

preventan-mimiforum-banner

Držet dietu během těhotenství odborníci zásadně nedoporučují. Může totiž zavinit obezitu dítěte, nebo dokonce vážně poškodit plod!

GingiMax

GingiMax® obsahuje 40 mg standardizovaného extraktu z listů Ginkgo biloby (jinan dvoulaločný) obsahujícího min. 24% flavonoidních glykosidů a 6% terpenických laktonů.

gingimax

Doplněk stravy

Více ZDE

 

Dieta může dítě vážně ohrozit

Britští odborníci přišli na to, že matky, které se snaží v těhotenství hubnout a drží diety, mohou vážně ohrozit zdraví svých dětí. Pokud je totiž hranice energetického příjmu z potravy příliš nízká, může dojít k poškození plodu. Děti těchto matek mají rovněž větší pravděpodobnost, že onemocní aterosklerózou a potká je mrtvice či infarkt.

Dieta může způsobit obezitu dítěte

Matky, které v těhotenství drží dietu, zadělávají potomkovi na pěkné problémy. Zatímco ony samy se snaží udržet štíhlou linii, u potomků výrazně zvyšují riziko, že budou v dětství či v dospělosti obézní. Výsledky průzkumu amerických vědců totiž ukázaly, že stravování matek v těhotenství má vliv na DNA dítěte. Plod, kterému se dostává málo cukrů (čerpá z nich energii), změní systém látkové přeměny a do zásoby ukládá více tuků. Proto odborníci držení diet u těhotných nedoporučují.

Středomořská strava snižuje riziko astmatu dieta-diety-v-tehotenstvi-2-ing 

Zatímco jakékoliv diety v těhotenství odborníci nedoporučují, středomořskou stavu ano. Vědci v Řecku dokázali, že nastávající matky, které jedly hodně ovoce, zeleniny, ryb, ovoce a ořechů měly mnohem méně často děti s alergií a astmatem. Ty se naopak objevily v případech, kdy matka konzumovala velké množství červeného masa (třikrát až čtyřikrát týdně).

Nezdravá strava může způsobit závislost

Stejně jako není v těhotenství vhodné držet dietu, nedoporučuje se ani nezdravá strava s vysokým příjmem cukrů. Nejenže matka nabírá zbytečné kilogramy navíc, ale podle Britů může způsobit i závislost dítěte. Odborníci jsou přesvědčeni, že takové děti hůř odolávají chutím na sladké, dopřávají si je v hojnější míře, a díky tomu mají sklon k obezitě.

Zajímavost MIMIFORA

Dieta a pohlaví dítěte

Britští vědci přišli se zajímavým zjištěním. Podle nich strava matky v období před otěhotněním může mít vliv na pohlaví dítěte. Zjistili totiž, že ženám, které jedly kaloričtější stravu s vyšším obsahem draslíku a sodíku, se častěji narodil syn. Naopak ženám, které jedly lehčí jídla, v nichž převažoval příjem vápníku a hořčíku, se více rodily dívky.

MIMIFORUM zjistilo:

Co je dobré vědět o stravování v těhotenství

● Již dávno neplatí, že těhotná žena by měla jíst za dva! Ve 2. a 3. trimestru se doporučuje cca o 1200 kJ za den víc, což odpovídá zhruba krajíci chleba a jablku.

● Optimální váhový přírůstek v těhotenství je max. 12 kg.

● Strava v těhotenství by měla být pestrá a vyvážená, s dostatečným příjmem vitaminů, minerálů a stopových prvků. Důležitý je dostatečný přísun bílkovin (libové maso, mléčné výrobky) a stravy bohaté na hořčík, jód, vitaminy B a C.

● Velmi důležitý je dostatečný příjem kyseliny listové, která může chránit před vrozenými vývojovými vadami. Najdete ji v brokolici, kapustě, salátu, špenátu, chřestu, ale i v sóji, fazolích či cereáliích. Tělu ji můžete dodat také pomocí doplňků stravy.

● Klíčový je pitný režim. Nastávající maminka by měla denně vypít alespoň dva litry tekutin, a to ve formě stolních vod, ovocného čaje, ředěných ovocných či zeleninových šťáv.

● Zapomeňte na alkohol, nápoje obsahující chinin (tonic), velké množství kávy. Nevhodné jsou i slazené limonády a černé čaje.

 

Text: lju

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa