vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Dovolená u moře: Takto nám prospívá!

9. června 2014

Dovolená u moře: Takto nám prospívá!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: dýchání dovolená sex imunita moře zdraví

preventan-mimiforum-banner

Dovolená u moře nám prospívá víc, než si myslíme. Je skvělá na posílení imunity, při dýchacích a kožních problémech, a dokonce zvyšuje chuť na sex!

Doba dovolených pomalu začíná a s nimi prudce stoupá i počet těch, kteří se rozhodnou strávit prázdniny u moře. I když často nejde o nejlevnější záležitost, investice se vyplatí. Zvlášť, pokud trpíte některými zdravotními problémy. Pobyt u moře nám totiž prospívá víc, než si myslíme.

 

Posiluje imunitu

O tom, že pobyt u moře našemu zdraví prospívá, není pochyb. Kombinace slunce a slané vody totiž posiluje imunitu a příznivě působí na řadu zdravotních problémů. Mnozí odborníci jsou toho názoru, že pobyt u moře může výrazně zvýšit imunitu na několik měsíců dopředu. Může zato hlavně vitamin D, který získáváme ze slunce. Navíc pobyt u moře zlepšuje krevní oběh a látkovou výměnu.

 

Prospívá pokožce

Mořská voda obsahuje množství minerálů a stopových prvků, které příznivě působí na pokožku. Dovolená v teplých krajích je tak velmi přínosná pro lidi s kožními problémy, například s atopickým ekzémem či lupenkou. Pozor ale na přemíru slunečních paprsků a na spálení. Slunce totiž může urychlit stárnutí kůže a vést ke vzniku vrásek, proto je třeba pokožku dostatečně chránit opalovacími přípravky s vyššími ochrannými faktory.

 

Zlepšuje dýchání

Trápí vás dýchací problémy či rovnou astma? Vyrazte k moři! Prospěšný je především slaný mořský vzduch, který je plný minerálů a soli. V dýchacích cestách pomáhá rozpouštět hleny a čistit nosní sliznice. U moře se také nepoměrně lépe dýchá astmatikům a vzduch bez přemíry prachových a pylových částic je ideální i pro většinu alergiků. Proto se sem rozhodně vyplatí vypravit.

 

Zvyšuje chuť na sex tema-tydne-dovolena-u-more-ii-sh-nahled

Dovolená u moře výrazně zvyšuje i chuť na sex. A není to jen proto, že se můžete dívat na sexy opálená těla domorodců v plavkách. Je to hlavně z toho důvodu, že vitamin D, který do těla získáváme ze slunce, působí v dostatečné míře jako afrodiziakum. Dojde totiž ke zvýšené produkci pohlavních hormonů, a když se k tomu přidá nižší hladina stresových hormonů, libido prudce stoupá. A tak není divu, že letní dovolené přejí prázdninovým románkům a láskám.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Co obsahuje mořská voda

-          Jód – reguluje cirkulaci krve a posiluje svaly, ovlivňuje činnost štítné žlázy

-          Vápník – posiluje obranyschopnost organismu, zpevňuje kosti

-          Železo – působí jako preventivní ochrana před infekcemi

-          Hořčík – působí proti stresu a únavě, posiluje imunitu

-          Sodík – reguluje tělní tekutiny, ovlivňuje energii buněk

-          Draslík – pomáhá vyplavovat z těla toxické látky, chrání před nemocemi srdce a cév

-          Selen – působí preventivně proti onkologickým onemocněním i proti stárnutí

-          Křemík – působí proti infekčním chorobám, nervovým a dýchacím problémům

-          Brom – uklidňuje nervový systém

-          Síra – posiluje kosti a šlachy

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse