vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Dovolená bez jídla: Nápady, rady na cestu

13. července 2015

Dovolená bez jídla: Nápady, rady na cestu

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: pobyt cestování jidlo dovolená strava

preventan-mimiforum-banner

Jedete na dovolenou bez jídla a nevíte, co si vzít s sebou na cestu, anebo přímo na pobyt? Zeptali jsme se našich čtenářek a zde jsou jejich tipy!

Když jedete na dovolenou bez jídla, co si vezete s sebou? Co máte vyzkoušeno na cesty a co si nezapomenete přibalit na pobyt? Ptáme se našich čtenářek a vy se můžete inspirovat!

 

Na cestu:

-          Obložená houska/bageta. Využijte trvanlivější potraviny, máslo nahraďte taveným sýrem, volte trvanlivé salámy. Vyhněte se salátům a majonézám.

 

-          Toust. Výhodou je, že jídlo prošlo tepelnou úpravou, navíc chutná skvěle i studený. Dát do něj můžete, co máte rádi, včetně kečupu.

 

-          Sladké. Buchta, bábovka, závin. Cokoli vás napadne se na cestě může hodit. Pozor jen na dorty, zákusky s čokoládovou polevou a s krémy, ty raději snězte už doma. Naopak oblíbené jsou např. muffiny a croissanty.

 

-          Řízky. Stále oblíbené u českých turistů. Pokud řízkům neholdujete, ale chcete něco smaženého, i studený smažený sýr chutná dobře!

 

-          Karbanátky. I ty vydrží, můžete si je připravit doma a vzít na cestu s chlebem a hořčicí.

 

-          Ovoce, zelenina. Můžete si je předem nakrájet do krabiček. Jedete-li autobusem, pozor ale na to, že některé nevábně voní (např. paprika, kedluben) a spolucestující by z vás nemuseli mít radost.

 

S sebou:

-          Balíček těstovin. Většinou se ale vozit nevyplatí, stačí koupit na místě. Výjimkou je, pokud máte např. bezlepkovou dietu. Pak ty vhodné pro vás rozhodně přibalit nezapomeňte.

 

-          Zavařené jídlo. Jen pro ty, kdo se v kuchyni vyžívají, nebo jejichž rodiny i na dovolených požadují hotovky. Doma si můžete uvařit jakékoli jídlo, zavařit a vzít s sebou. Snadno a rychle můžete zavařovat například v troubě nebo v myčce na nádobí. Oblíbenými jsou hlavně španělské ptáčky a různé závitky, ale i guláš, plněné papriky, rajská omáčka apod.

 

-          Hotovky. Abyste se vyhnula vaření, můžete koupit také hotovky, které máte rádi a vést je s sebou. Na místě je jen ohřejete.

 

-          Konzerva, hotové omáčky. Na dovolených jsou stále oblíbené, není s nimi moc práce. Pokud je ale neznáte, předem je zkuste doma. Ne každá konzerva chutná dobře. Pozor i na složení, značně se liší.

 

-          Základy k vaření. Ale pozor, berte jen to, co se vám nosit vyplatí. Třeba to, co víte, že na místě neseženete, nebo je drahé. Případně si odlijte či odsypte jen trochu pro začátek, např. olej, jíšku/ mouku, cibulku a česnek apod. Budete-li v místě, kde jsou obchody, většinu věcí se od nás vozit nevyplatí.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse