vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Domácí zavařování: Tipy, jak na to

29. července 2013

Domácí zavařování: Tipy, jak na to

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: mikrovlnná trouba myčka Zavařování ovoce zelenina

preventan-mimiforum-banner

Nepatříte mezi zkušené hospodyňky, které každé léto zavařují, a přesto to chcete zkusit? Nevadí, vše se dá dělat jednoduše. Přinášíme tipy, jak na to.

Když se řekne zavařování, řada žen si představí velký zavařovací hrnec, jaký používaly naše babičky a spoustu práce kolem. Jenomže zavařování vůbec nemusí být tak pracné. Máte-li ovoce a zeleninu ze zahrádky, nemusíte pořizovat žádné drahé vybavení. Velmi snadno zavaříte v myčce, anebo v troubě.

Zavařování v myčce

Zcela snadný postup, který zvládnou i ty hospodyňky, které nikdy nezavařovaly. Připravené, naplněné sklenice na zavařování naskládáme do spodní části myčky, malé sklenice můžeme umístit i do horní části. Myčku zapneme na nejvyšší teplotu, minimálně však na 650C (lépe 700C). Zapneme klasický mycí program. Po jeho skončení myčku otevřeme, sklenice vytáhneme a naskládáme dnem vzhůru. Necháme dojít.

Tip MIMIFORA:

Pokud máte sklenic na zavařování málo, můžete do myčky přidat i špinavé nádobí, které zároveň se zavařením umyjete.

Zavařování v troubě tema-tydne-domaci-zavarovani-ii-sxc-nahled

Další jednoduchý způsob, jak snadno zavařit. Na plech dáte min. 1 cm vody, do něj postavíme zavíčkované sklenice připravené na zavaření. Zapneme troubu na plný výkon, necháme 20 minut zavařovat. Poté sklenice vyndáme a postavíme víčkem dolů. Necháme dojít.

Zavařování v mikrovlnce

Další možností, jak zavařit bez speciálního hrnce, je využít mikrovlnné trouby. Tady ale pozor. Nejedna žena zažila nemilou zkušenost, kdy místo rychlého zavaření sklenice v mikrovlnce prostě »explodovala«. Místo hotových sklenic ji čekal v lepším případě důkladný úklid, v horším zničená mikrovlnka. Jak tedy správně na to? Nezbytné jsou údajně sklenice se šroubovacím víčkem, které by měly být naplněné až po okraj (volné místo cca 5 mm). Pod sklenici dáte plastovou misku a položíte ji doprostřed otočného talíře. Čas vypočítáváte podle výkonu mikrovlnky a počtu sklenic.

MIMIFORUM zjistilo:

Jak vypočítat čas pro zavařování v mikrovlnce

Výkon 700 W = 6 min/1 ks
Výkon 750 W = 5 1/2 min/1 ks
Výkon 800 W = 5 1/4 min/1 ks
Výkon 850 W = 5 min/1 ks
Výkon 900 W = 4 1/2 min/1 ks

Čas platí pro 1 sklenici. V případě, že zavařujete více sklenic zaráz, násobí se počtem kusů.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse