vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Domácí gel na praní: Recept a vaše zkušenosti

18. února 2014

Domácí gel na praní: Recept a vaše zkušenosti

Kategorie: , Připojené tagy: sliz mýdlo praní Gel pračka

preventan-mimiforum-banner

Je levný, ekologický a jeho příprava není náročná. To jsou hlavní důvody, proč některé ženy nedají dopustit na mýdlový sliz. 

Prát ve slizu? Nezní to sice vábně, ale možnost to je. Hlavní plus je v tomto případě úspora peněz, což je zvlášť znát v rodinách, kde se pere hodně a často. Mýdlový sliz ale ženy dělí na dva tábory. Jedny na něj nedají dopustit, naopak druhé by do něj něšly ani omylem. Chcete to také vyzkoušet? Zde je recept a vaše zkušenosti!

 

Mýdlový sliz zdravi-a-krasa-domaci-gel-na-prani-ii-sxc-nahled

Jak na to: 175 až 250 g nastrouhaného (nebo v robotu nasekaného) jádrového mýdla nasypat do 1 l horké vody a rozmíchat. Následně za stálého míchání dolívat horkou vodou až do 5 l a přidat 250 g krystalické práškové sody. Při chladnutí stále promíchávat. Po vychladnutí, maximálně do druhého dne, vznikne bílá gelová hmota.

Jak se dávkuje: 250 až 500 ml na pračku. Místo aviváže se přidává trocha octa.

 

MIMIFORUM zjistilo:

3 důvody, proč se mýdlový sliz vyplatí

-          Je ekologický. Mýdlo se rozloží beze zbytku.

-          Šetří peněženku. Výroba je levná, takže proti běžným gelům ušetříte.

-          Je vhodný pro alergiky i ekzematiky, kteří s běžnými prášky a gely mají potíže.

 

Vaše zkušenosti


Výrazně ušetřím

„I když někteří sliz odsuzují, já jsem s ním spokojená, pere výborně. Přidávám do něj ještě čtvrt žlučového mýdla, aby se lépe odstranily skvrny. Navíc výrazně ušetřím proti drahým pracím gelům, což se v dnešní době hodí.“ (Anna, 29)

 

Pere a čistí vanu i sporák

„Se slizem jsem spokojená. Používám ho nejen na praní, ale i na čištění vany či sporáku a skvěle umyje i plovoucí podlahu. Poté, co se mi dcera ekzematička začala osypávat po pracích prostředcích, jsem vyzkoušela toto a jsem ráda. Jen je třeba často čistit pračku, protože sliz ji zanáší.“ (Milada, 30)

 

Zničil mi pračku!

„Sliz jsem párkrát zkusila a už bych do něj nešla. Po pár praních mi tak zanesl a ucpal pračku, že jsem se bála, že už nikdy prát nebude. Oprava mě stála dost peněz a opravář prohlásil, ať již nikdy nic mýdlového nepoužívám. Stejnou zkušenost měla kamarádka, které však díky slizu pračka odešla nadobro.“ (Helena, 33)

 

MIMIFORUM zjistilo:

3 důvody, proč mýdlový sliz zvážit

 

-          Může zanášet, v krajním případě i zničit, pračku.

-          Nevypere dokonale skvrny na prádle. Je třeba je předem namydlit například žlučovým mýdlem.

-          Pokud perete bílé prádlo, je vhodné jej předem namočit a přidat sůl na skvrny – perkarbonát sodný.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi
09:40 28.05.2017 - Daniela -

Bez nadpisu

Prali jste někdy v pracím gelu nebo pracím prášku Dalli Med?? Mělo by se jednat o prací prostředek pro alergiky
23:12 16.11.2016 - Ilona -

Bez nadpisu

Taky používám Eurona by Cerny různé vzorky aviváží. Při prvním nákupu nad 2000 Kč jsou vzorky zdarma. Mám ty aviváže moc a moc ráda. www.r-club.webnode.cz
23:11 16.11.2016 - Prací gely Eurona -

Bez nadpisu

Jo mýdlový slyz je super. Já používám někdy taky Eurona by Cerny gely a prášky na praní. Taky aviváže jsou super. www.katalogdro­gerie.cz
18:17 31.07.2016 - Jana -

Re: Peru více jak rok

Vyzkoušela jsem ho a přiznám se ale… že manželovy upocené košile a trička to nevypralo (má celkem agresivní pot a i po vyprání jsou stále cítit). Práno jednou na kratší program (1,5 hod na 40 stupnů), když se to nepovedlo, tak jsem zkusila delší program (2,5 hod na 40 stupňů). Přidala jsem i ocet do posledního máchání. Nevypraly se mi ani povlaky na polštáře (také zamaštěné od potu). Jakoby mi tam chybělo něco, co rozpouští tuky. Napadá Vás, co dělám špatně? Nebo máte posobnou zkušenosti či Vám to vypere vše? Díky.
21:37 28.08.2015 - Ilona -

Peru více jak rok

Dobrý den, za mě jeden z nejlepších pracích prostředků…pere výborně a o ekonomické stránce není třeba hovořit…a ptala jsem se přímo zkušeného opraváře na zničení pračky slizem a vyvrátil mé pochyby..jde spíše o smůlu při výběru pračky, buď narazíte na dobrý kus, nebo špatný…a ucpané pračky jsou i při používání různých reklamních prostředků na její čištění a odstranění vodního kamene…tady to vše čistí soda ..takže rozhodně nic není jednoznačné…a peru na čtyři děti..takže vím o čem mluvím..

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse