vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Dokonalé manželstí: 7 tipů, jak na to

20. ledna 2014

Dokonalé manželstí: 7 tipů, jak na to

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: úcta respekt láska vztah manželství

preventan-mimiforum-banner

Dokonalé manželství není jen něco, co vídáte v amerických filmech. Můžete v něm žít i vy. Stačí dodržovat pár jednoduchých pravidel a budete šťastní a spokojení oba dva. 

MaxiCor

· Doplněk stravy.
· MaxiCor® obsahuje v tobolce min. 90% omega – 3 nenasycené mastné kyseliny
· Obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny (ve formě etylesterů) vyrobených čištěním oleje získaných z vybraných druhů mořských ryb.
· Nejdůležitější zástupci:kyselina eikosapentaenová (EPA) 225mg, kyselina dokosahexaenová (DHA) 170 mg. EPA + DHA přispívají k normální činnosti srdce. Příznivého účinku se dosáhne při přijetí 250 mg EPA a DHA denně.

maxicor-novy

Doplněk stravy

Více ZDE

Zdaleka ne každý vztah bezchybně klape a ne každý si užívá dokonalého štěstí v manželství. Co dělat, abyste se spolu cítili co nejlépe? Zde je sedm tipů, jak na to.

 

1. Vzájemný respekt

Pokud žijete s partnerem v dlouhodobém svazku, bez vzájemného respektu vám to nebude fungovat. Musíte se naučit partnera tolerovat a respektovat jeho názory i zájmy. Brát ho takového, jaký je a nesnažit se ho za každou cenu změnit. Důležité je také umět přiznat svou chybu a omluvit se, pokud je vina na vaší straně. Vzájemný respekt je jedním z klíčů ke šťastnému manželství.

 

2. Úcta

Bez vzájemné úcty manželství dobře fungovat nemůže. Už Honoré de Balsac prohásil, že: „Manželství je založeno na úctě, na obětech jednoho druhému,“ a měl pravdu. Životnímu partnerovi je třeba dát najevo, že si ho vážíte. Za to, jaký je, co umí, v čem je výjimečný. Za to, jak se staví k nelehkým situacím, či co dělá pro rodinu. Úcta, která by ve vztahu měla být vzájemná, je dalším základním stavebním kamenem ke šťastnému partnerství.

 

3. Naslouchat si

Oba jste plně vytížení, a když večer přijdete z práce domů, jste rádi, že si odpočinete a máte chvíli klid. Na partnera už nemáte čas ani sílu, nezajímáte se o to, co se dělo za celý den, o jeho trápení či naopak chvíle štěstí. Jenže to je chyba. Pokud s partnerem dostatečně nekomunikujete a neposloucháte ho, na vztahu se to neblaze podepíše. V krajním případě i tím, že si bude »posluchačku« hledat jinde.

 

4. Čas pro sebe

V dnešní hektické době to není jednoduché. Žijeme neustále ve stresu, nic nestíháme, na nic nemáme čas. A bohužel ani na sebe. To je ale velká chyba. Aby partnerství mohlo dobře fungovat, je třeba si také najít chvilky určené jen vám dvěma. Domluvte si hlídání a vyrazte na wellness víkend, nebo si udělejte pěkný večer a zajděte si na romantickou večeři při svíčkách. Vašemu vztahu to jen prospěje.

 

5. Dělat si radost

Pokud s partnerem žijete déle, vztah často upadá do stereotypu a zachvátí jej nuda. Navíc je-li si jeden partner tím druhým příliš jistý, přestane se jakkoli snažit. Nemá motivaci druhého překvapit, potěšit a dát mu najevo, že mu na něm záleží. Přitom stačí málo a jedním gestem partnerovi ukážete, že na něj myslíte a stále o něj stojíte. Dělejte si drobné radosti, které ten druhý nečeká. Dejte tak najevo, že vám na něm a na vztahu záleží.

 

6. Řešit problémy tema-tydne-dokonale-manzelstvi-ii-sh-nahled

V každém vztahu se občas objeví mráčky a potíže. V některém více, v jiném méně. Důležité je před nimi neuhýbat a neschovávat se, ale postavit se jim čelem a řešit je. Jen tak problémy zase odplují a vy budete mít ve vztahu klid a pohodu, bez které to zkrátka nejde. Partnerské potíže řešte vždy oba, spolu, posílí to váš vztah.

 

7. Usmívat se

Krásný úsměv je lék na spoustu trápení. Kdo by stál o to mít doma partnera, který se jen šklebí, mračí a ani neví, co to úsměv vlastně je. Přitom takovou maličkostí můžete druhému dodat dobrou náladu, energii i pocit štěstí. Úsměvy nešetřete a snažte se také ze srdce zasmát. Nikoli tomu druhému, ale spolu. Smích totiž léčí.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse