vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Do plavek na poslední chvíli: Jak rychle zhubnout?

5. července 2016

Do plavek na poslední chvíli: Jak rychle zhubnout?

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: plavky koupání léto hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Když potřebujete na poslední chvíli zhubnout do plavek, či spíše lehce vytvarovat postavu, můžete to zkusit pomocí některé z rychlodiet. Stačí jeden až tři dny a shodíte až 2 kg. 

Diskutujte: Držíte rychlé diety těsně před tím, než jdete do plavek?


Stačí jen tři dny před dovolenou, a rázem budete mít až o 2 kg méně. Nemáte tolik času? Pak je tu ještě dvoudenní, a dokonce jednodenní varianta, jak rychle zhubnout do plavek na poslední chvíli.

Třídenní dieta

Je rychlá, nenáročná a můžete při ní zhubnout až 2 kg. Je tedy ideální pro ty, kdo před létem potřebují mírně doladit figuru. Pozor však na následný jo-jo efekt. Pokud stravu neupravíte a vrátíte se k běžnému režimu, můžete mít kila zpět dřív, než se nadějete. Tato třídenní dieta je založena pouze na třech porcích denně – snídani, obědu a večeři. Kromě toho byste neměla konzumovat nic, maximálně kousek zeleniny, například ředkvičku či okurek. Důležité je důsledně dbát na pitný režim a vypít minimálně dva litry vody denně.

Co jíst: Ke snídani kávu nebo čaj bez cukru a mléka, kousek ovoce a tmavého pečiva, nízkotučný mléčný výrobek, cereálie. K obědu libové kuřecí nebo rybí maso, vejce a tmavé pečivo. K večeři opět libové maso a vařenou zeleninu. Jako dezert si můžete dopřát malý kousek ovoce.

Dvoudenní rýžová dieta

Máte ráda rýži? Pak je tato dieta přesně pro vás. Stačí pouhé dva dny a budete nejen o něco štíhlejší, ale i pročištěná. Váhový úbytek může být opět až 2 kg.

Co jíst: K snídani střední misku rozvařené bílé rýže posypané upraženým sezamem nebo slunečnicovými semínky. K obědu stejné množství doměkka uvařené rýže basmati natural. K té můžete přidat vařenou zeleninu, trošku kvalitní sójové omáčky a trochu tofu. K večeři si připravte jednoduché závitky z rýžového papíru. Ten na chvíli namočíte, do něj naplníte směs na oleji orestovaného bílého zelí a mrkve a dvacet minut vařte v páře. Vydržte dva dny.

Jednodenní banánová dieta dieta-do-plavek-na-posledni-chvili-ii-sh

Podívala jste se na sebe v plavkách a vyděsila se, že takto k moři nemůžete? Pokud nemáte čas na držení delších diet, můžete zkusit opravdu rychlou dietu – jednodenní. Pro tělo údajně představuje šok a velmi zrychlí metabolismus, takže výsledkem je, že zhubnete až 1,5 kg. Máte-li zdravotní problémy, pak ji raději nezkoušejte. Zapomeňte na ni i v případě, že nesnášíte banány. Ty jsou totiž jejím základem. V případě této diety vlastně den nejíte, jen vypijete tři porce speciálního koktejlu a musíte do sebe nalít tři litry čisté vody.

Co jíst: Třikrát denně vypít speciální koktejl. Poslední dávku byste si měla dát v 17 hodin. Koktejl připravíte snadno – všechny ingredience rozmixujete a rozdělíte na tři dávky. Potřebujete na něj 3 banány, 250 g netučného tvarohu, tři lžíce ovesných vloček, 1 lžičku medu, 1 lžičku rozinek, 1 vejce a 3 lžíce jablečného džusu. 

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse