vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Dlouhodobý stres: Toto vám může způsobit!

19. května 2015

Dlouhodobý stres: Toto vám může způsobit!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: nemoc rakovina neplodnost sex stres

preventan-mimiforum-banner

Dlouhodobý stres je velmi nebezpečný. Může vyvolat vážné nemoci, a dokonce i zabíjet. Tlumí chuť na sex a může vést k neplodnosti. 

Valecaps Plus

  • Doplněk stravy.
  • Přírodní tobolky.
  • Bez nežádoucích účinků a návykových látek.
  • Obsahuje rostlinné výtažky z kořene šišáku bajkalského (Scutellaria baicalensis) a kozlíku lékařského (Valeriana officinalis).
  • Vysoký a garantovaný obsah účinné látky – 100 mg výtažku z kořene kozlíku lékařského.
valecaps

Doplněk stravy

Více ZDE!

Dlouhodobý stres je pro zdraví velmi nebezpečný, i když si to mnohdy neuvědomujeme. Může způsobit vážné nemoci, a dokonce i zabíjet. Toužíte po miminku? Tak pozor na stres! Nejen, že snižuje chuť na sex, ale může být příčinou neplodnosti.

 

Vážné nemoci i smrt

Na stres se dá i zemřít, varují vědci! Pokud budete v jednom kuse vystresovaná, je velmi pravděpodobné, že si sama vyvoláte nějakou závažnou chorobu, které snadno můžete podlehnout. Patří mezi ně rakovina, infarkt myokardu, anebo mozková mrtvice. Sama sobě si tak můžete výrazně zkrátit život.

 

Alzheimerova nemoc

Počet pacientů s Alzheimerem na celém světě roste a v roce 2050 jich má být ještě třikrát více! Podle vědců ale nemoc, na kterou není léků, může vyvolat stres. Přitom jde o sedmou nejčastější příčinu smrti vůbec. I když se zatím stále neví, co přesně ji způsobuje, upozorňují odborníci, že často propukne u lidí, kteří žili v dlouhodobém stresu a mají psychicky náročné povolání. Jednou z prevencí proti Alzheimerovi je tedy stresové situace co nejvíce omezit.

 

Rakovina prsu

Ženy, nestresujte se příliš, varují vědci! Dokázali totiž, že stres může u něžného pohlaví vyvolat hormonální změny, a navíc výrazně oslabuje imunitu. Holandští experti tvrdí, že nejhorší je pak stres z úmrtí blízké osoby, při kterém se stoupá riziko vzniku karcinomu prsu až o 77 %. Svou roli hraje i zaměstnání. Pokud je v něm žena pod neustálým tlakem a stresuje se, riziko rakoviny stoupá až o 30 %.

 

Nechuť k sexu a neplodnost zdravi-a-krasa-dlouhodoby-stres-ii-sh-nahled

Je potvrzeno, že stres snižuje chuť na sex. Když jste v jednom kuse vystresovaná, prostě na žádné dovádění v posteli nemáte ani pomyšlení. Objevila se ale i souvislost mezi stresem a neplodností. Stres totiž zvyšuje v těle hladinu stresových hormonů, hlavně kortizolu. Ten tlumí hlavní pohlavní hormon, zvaný GnRH, a proto klesá chuť na sex a aktivita v ložnici, stejně jako se snižuje počet spermií u mužů a vajíček u žen. Stres má ale na svědomí i snížení dalšího hormonu, nazývaného GnIH, a právě to působí jako brzda a problém neplodnosti. Hormon GnIH totiž brání tvorbě pro reprodukci nezbytného hormonu GnRH.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Za šediny může stres

Je vám třicet pryč a už máte šedivé vlasy? Podle vědců může být příčinou stres! Američtí experti totiž prokázali, že způsobuje poškození buněk DNA ve vlasových cibulkách, což vede k růstu šedivých vlasů. Vyhýbejte se proto dlouhodobému stresu, varují lékaři. Jinak můžete mít šediny už v mládí.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse