vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Dítě není jeho. Bojím se mu to říct!

21. října 2013

Dítě není jeho. Bojím se mu to říct!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: otcovství otec test DNA rodiče dítě

preventan-mimiforum-banner

„Jsem těhotná, ale vím, že dítě není mého partnera. Co teď?“ Do podobné situace se ročně dostane víc žen, než by se mohlo zdát. Jak ale reagovat, když chcete mít kompletní rodinu?

„Dostala jsem se do nepříjemné situace a nevím, jak z ní ven. Byla jsem partnerovi jednou jedinkrát nevěrná, ale on to netuší. Bohužel já jsem brzy přišla na to, že jsem těhotná. Vím jistě, že dítě není jeho, ale bojím se mu to říct. Nechci o něj přijít, ale na druhou stranu mi připadá nefér tvářit se, že miminko čekám s ním. Co mám dělat?,“ ptá se Jarka (31).

 

Mám mlčet, nebo říct pravdu?

V podobné situaci rozhodně není sama. „S partnerem žijeme už osm let a máme čtyřletou dceru. Vím ale určitě, že není jeho. V tu dobu jsem ho totiž podvedla. Jenže on to netuší a je přesvědčený, že je její táta. Zbožňuje ji. Mám strašný strach, mu to říct. Mám obavy, že by nás opustil a dcerka, by byla bez táty, kterého miluje. Mám raději mlčet? Anebo mu povědět pravdu a doufat, že s námi zůstane?,“ ptá s Andrea (28).

 

Jeden úlet, fatální následky sex-a-vztahy-dite-neni-jeho-ii-sh-nahled

Situace, do které se obě ženy dostaly, není vůbec jednoduchá. I když je bude řada lidí odsuzovat, může se do ní dostat dřív, než se naděje. Stačí jedna nerozvážnost, jedna jediná nevěra, na kterou byste nejraději zapomněla, a může mít trvalé následky. Stačí, pokud jste se dostatečně nechránila a najednou je to tady. Dvě čárky na testu. Partner je nadšený, ale vy míň. Dobře totiž víte, že dítě není jeho.

 

MIMIFORUM zjistilo:

2 řešení situace: Mlčet, anebo vše říct?

-          Mlčet. Varianta, ke které se přikloní nejvíce žen, které se ocitnou v této situaci. Nechtějí si kvůli úletu rozbít rodinu, a tak i když vědí, že dítě není partnerovo, mlčí. Jenže to není jednoduché. Dítě na partnera pravděpodobně vůbec nebude podobné, navíc se může stát, že věc vypluje na povrch náhle, například kvůli nemoci. Proto dobře zvažte, zda tento krok za to stojí a jaké může mít následky.

 

-          Říct mu to narovinu. Zcela protikladná možnost, ke které se kloní ty ženy, jejichž svědomí by jim mlčet nedovolilo. Jenže i tady existuje obrovské riziko. A to, že přijdete o svého partnera. Jen málo mužů bude nadšených a dítě ihned přijme za své. Většina se bude cítit naštvaná, zrazená a pravděpodobně od partnerky odejde.

 

Testů otcovství přibývá

Dostat se do podobné situace není záviděníhodné. O tom, že ale není výjimečná a ženy se většinou rozhodnou pro variantu mlčení, svědčí i statistiky. Podle nich každý 25. muž nevychovává své dítě. Většina o tom ale nemá ani tušení. Jen málokterý však pojme podezření a odhodlá se k radikálnímu kroku – testu DNA. Podle specialistů, kteří jej poskytují, ale žádostí o test otcovství každý rok přibývá. Proto je třeba předem zvážit, že může dojít i k této variantě, pokud se do podobné situace dostanete. Nejlepší možností je prevence a ochrana. Podobným nechráněným »úletům« předcházet, aby vás tyto starosti nezaskočily.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse