vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Dítě nechce do školky – rady, co dělat

8. února 2016

Dítě nechce do školky – rady, co dělat

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: pláč pomočování mateřská školka děti rodina

preventan-mimiforum-banner

Křik, pláč, hysterický záchvat – dělá tohle i vaše dítě, když má jít do školky? Přinášíme čtyři rady, které by vašemu drobečkovi mohly s nástupem do školky pomoci…

Diskutujte: Máte jiné rady, které by maminkám mohly pomoci?


Řev, hysterický pláč, držení se maminky jako klíště. To je častý scénář, který provází většinu rodičů při nástupu do školky. Děti však často hrají dobré divadlo, a jakmile se za maminkou zavřou dveře, po pláči není ani památky. Neplatí to ale zdaleka vždy. Zjistili jsme proto pár tipů, jak jim toto období zpříjemnit a k návštěvě školky je motivovat.

1.Adaptujte ho

Celý den bylo dítě jen s vámi a najednou má šok. Je v cizím prostředí, s cizími lidmi. Není se čemu divit, že reaguje hystericky. Spousta školek proto umožňuje rodičům, aby dítě na školku zvykali postupně. Aby první dny byli s ním, poté odešli a dobu ve školce prodlužovali. Jsou-li problémy větší, radí odborníci pomalé zvykání, po čtvrthodinách. Nechejte dítě ve školce jen čtvrt hodiny, pak jej odveďte. Dobu postupně po čtvrthodinách prodlužujte, než vydrží samo celé dopoledne, anebo dokonce den.

2.Dejte mu s sebou fotku deti-a-rodina-dite-nechce-do-skolky-2-ing

Další dobrá rada odborníků – pokud dítě argumentuje tím, že mu po vás bude smutno, dejte mu k věcem vaši společnou fotku. Řekněte mu, že když se mu bude stýskat, může se na vás podívat a vy vlastně budete pořád s ním.

3.Přijděte, jak mu slíbíte

Když dítě ráno pláče, slibte mu přesně, v kolik hodin pro něj přijdete. Dobu ale musíte dodr-žet. Pokud ho máte vyzvednout hned po obědě, musíte tam být, aby se nezačalo bát a ne-přestalo vám důvěřovat.

4.Motivujte ho.

Zpočátku můžete zkusit i další motivaci. Slibte mu drobný dáreček nebo výlet, když ve školce bez pláče vydrží. Opět ale platí, že slib musíte dodržet. Na některé děti to funguje, na jiné ale ne.

Text: ino
Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse