vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Dítě nás rozdělilo. Náš vztah je v troskách!

6. června 2014

Dítě nás rozdělilo. Náš vztah je v troskách!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Nevlastní dítě žárlivost Rozvod vztah dítě

preventan-mimiforum-banner

Situace, že se vztah rozpadne kvůli dítěti, není vůbec neobvyklá. Muži na miminka často žárlí, jiní zase stojí za větším vlastním dítětem natolik, že partnerku a nevlastní maminku vyženou z domu. A to doslova.

Q Max Active

Doplněk stravy.
Koenzym Q10 v přípravku:
·    Je aktivní forma koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností.
·    Je redukovaná forma koenzymu Q10.
·    Je okamžitě využitelný pro organismus.
·    Bez nežádoucích příměsí a balastních látek.
·    Redukovaný koenzym Q10 by se mohl doporučit k užívání společně se statiny ke snížení výskytu jejich možných nežádoucích účinků.

qmax-active

Doplněk stravy

Více ZDE!

„S partnerem jsme po miminku toužili oba dva. I když se nám dlouho nedařilo, nevzdávali jsme to a já nakonec otěhotněla po roce díky pomoci lékařů. Byla jsem strašně šťastná a v návalu euforie jsem ani neviděla, že partnera má radost až tak nebere. Než se miminko narodilo, vše nám ale klapalo celkem dobře. Pak se ale vše obrátilo. Partner začal na dcerku žárlit. Vadilo mu, že se věnuji hlavně jí a on je na druhé koleji. Nechápal to. S malou mi nepomohl a byl čím dál tím častěji mimo domov. Nakonec si našel milenku. Řekl mi, že nás rozdělilo dítě a s námi dál být nemůže,“ vypráví smutný příběh Helena (32).

 

Muži na miminko často žárlí

Případy, kdy se vztah rozpadne kvůli dítěti, nejsou ojedinělé. Především muži velmi špatně snášejí, že jim partnerka nevěnuje dostatečný zájem, protože všechen čas jí zabírá péče o miminko. V tomto případě je dobré si zavčas uvědomit, že i partner pozornost potřebuje, a pokud mu ji nedopřejete, hrozí, že se rozhlédne jinde.

 

Tipy MIMIFORA:

Tipy, jak na to, aby vás miminko nerozdělilo

 

-          Najděte si čas jen pro partnera. U miminka to není až tak složité. Když usne, udělejte si pěknou chvilku s partnerem. Pokud to jde, nevyhýbejte se vzájemným dotykům a sexu.

-          Zapojte ho do péče o dítě. Měl by cítit, že je nepostradatelný a bez něj to prostě nebude fungovat. Zapojte ho i do společných procházek s kočárkem, má-li čas.

-          Neignorujte ho. Při veškerém soustředění se na miminko není těžké partnera chvíli přehlížet. Je to ale chyba. Komunikujte s ním, zajímejte se o jeho starosti, nenechte ho stranou.

-          Nemluvte stále o dítěti. Pokud bude partner poslouchat jen to, kolikrát denně přebalujete a kojíte, dlouho to nevydrží a najde si jinou chápavou duši. Pozor na to, volte i jiná témata!

-          Neodmítejte pomoc. Když se partner nabídne, že vám pomůže či že si vyjdete společně ven, přijměte to. Neodmítejte ho proto, že jdete na písek s kamarádkou. Příště vám pomoc už nenabídne a najde si jinou zálibu.

 

Vztah může rozdělit i nevlastní dítě sex-a-vztahy-dite-nas-rozdelilo-ii-sh-nahled

Nemusí to ale být jen miminko, které partnery rozdělí. Velmi častý bývá i případ, kdy vztah skončí v troskách díky nevlastnímu dítěti. „Mám sedmiletou holčičku a brzy po rozvodu jsem si našla partnera s o dva roky mladším chlapečkem. Byla jsem šťastná, cítila jsem, že je to konečně on! Jeho syn ke mně moc přátelský nebyl, ale věřila jsem, že se to spraví. Problém nastal, jak jsme se k sobě nastěhovali. Jeho syn to nezvládal, začal dělat naschvály, sprostě mi nadával, neposlouchal, stěžoval si na mě – a tatínek mu věřil. Došlo to až tak daleko, že mě vyhodil z domu. Prý jeho syna týrám! Přitom já bych dala kdoví co za to, abychom byli kamarádi,“ vypráví svou zkušenost Táňa (35).

 

Tipy MIMIFORA:

Jak se spřátelit s nevlastním dítětem


- Nesnažit se stát se jeho matkou. Velká a častá chyba, kterou ženy dělají. Je třeba si uvědomit, že dítě už matku má a nevnucovat mu představu, že nyní jste jeho matka – a pro něj jasná autorita – vy.

- Neútočit proti jeho matce.  Snažit se naklonit si dítě tím, že znemožníte jeho pravou matku, je ta nejhorší cesta, jakou se můžete dát. Dítě to cítí a nesnese rivalitu. Svého rodiče bude bránit.

Získat si důvěru. Zkuste si získat jeho důvěru. Mluvte o jeho mamince hezky, zajímejte se o ni, nesnažte se ji vytěsnit z vašeho života. Ukažte mu, že jste pro něj »parťačka« do nepohody, umíte udržet tajemství a může vám věřit.

Nekupovat si ho. Získat si dítě tím, že si ho budete kupovat drahými dárky a dáte mu to, co jeho vlastní rodiče nemůžou, není cesta k úspěchu. Časem se vám to vymstí.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse