vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Dítě nám kazí sex: Spí s námi v ložnici!

4. dubna 2016

Dítě nám kazí sex: Spí s námi v ložnici!

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: odloučení ložnice kojení milování děti postel spánek rodina sex

preventan-mimiforum-banner

Řada dětí spí v posteli s rodiči velmi ráda. Netrpí pocity úzkosti a odloučení, cítí se v klidu a bezpečí. Jenomže takové spaní je dobrou antikoncepcí a může totálně zničit partnerský sex.

Diskutujte: Pokud spí s vámi děti v posteli, jak je to s vaším milostným životem?


„Až do roku spal syn v klidu ve své postýlce, kterou jsme měli u nás v ložnici. Jenomže pak to začalo. Budil se několikrát za noc a brečel. Pomohlo jen to, když jsem ho vzala k nám do postele. Jakmile jsme ho tam nechali rovnou, spal bez problémů celou noc. Od té doby u nás zůstal. Všechny pokusy dostat ho z ložnice byly marné. A to má krásně zařízený pokojíček! Jsou mu tři roky pryč a spí s námi. Mně to nevadí, ale totálně nám to nabouralo manželský sex. Lépe řečeno – spíme spolu maximálně jednou za měsíc,“ říká Kamila (33).

Sama spala až před nástupem do školy

V názoru, jak dlouho by děti měli spát s rodiči v posteli, se odborníci ani veřejnost neshodují. Pro některé rodiče je to zcela nepředstavitelné, jiné páry jsou rády, když s nimi potomek usíná a o jeho přestěhování uvažují až v pozdějším věku. „Dcera nikdy nechtěla spát sama, usínala u kojení v noci, a ani později nechtěla být ve své postýlce. S manželem nám to příliš nevadilo, i když milostný život byl v troskách. Až před nástupem do školy se nám ji podařilo kompletně přestěhovat do jejího pokoje a náš partnerský sex se rázem velmi zlepšil. Na to období ale vzpomínám ráda a nemělnila bych,“ míní Vlasta (36).

Společné spaní je prospěšné do 5 let

Zajímavý článek zveřejnil před pár lety britský deník The Sunday Times. Podle mínění Margot Sunderlandové, ředitelky londýnského Střediska mentálního zdraví dětí, je společné spaní dokonce velmi prospěšné, a to až do pěti let. Dlouholetým pozorováním totiž zjistila, že z dětí, které déle spaly s rodiči, vyrůstají velmi klidní a vyrovnaní lidé. Netrpí totiž úzkostí z odloučení, která se může projevovat zhruba do zmíněných pěti let.

»Odstrčené« děti trpí problémy deti-a-rodina-deti-nam-kazi-sex-2-ing

Podle britské expertky vyvolává u citlivých dětí mozek dítěte podobnou aktivitu, jako při bolesti. Děti se mohou cítit osamělé, a dokonce i trpět úzkostí, která se však projeví až později. Například 70 % dospělých, které jako dítě rodiče odstrčili do postýlky, ač nechtělo, prokazatelně v dospělosti trpělo zažívacími problémy. Úzkost a strach z odloučení od rodičů, které za tím vší stojí, potlačí právě společné spaní.

Oddělené ložnice: Takto to může dopadnout!

Mít malé dítě u sebe na velkém letišti je krásné, na druhou stranu – potomek v posteli prostě kazí milostný život. Místo sexu s partnerem se tak dočkáte maximálně obětí od své malé ratolesti. A ještě větší problém nastává v případě, že se společným spaním partner nesouhlasí. Tehdy se často stává, že se rovnou vytvoří oddělené ložnice. Maminka zůstane s dítětem a tatínek se prostě odstěhuje vedle…

Dítě v posteli ničí sex rodičů

Každé dítě je jiné, a tak se nedá říct, kdy je společné spaní ještě ideální a přijatelné a kdy už ne. Pokud vám ale zásadním způsobem nabourává milostný život a vy máte strach, aby si partner nenašel jinou, je na čase to začít řešit. Potomka ale musíte odvykat postupně a na oddělené spaní ho navnadit.

Vydržte, anebo jednejte

Nechejte ho vybrat si novou postýlku, anebo aspoň povlečení, ve kterém bude chtít spát. Zkuste zůstat v pokoji s ním, dokud neusne a nenápadně se vypařte. Počítejte ale s tím, že se u vás v pokoji může záhy objevit zpátky. Nejde-li to jinak a společného spaní se vaše dítě vzdát nechce, využijte babiček a nechejte ho občas spát tam. Vy si udělejte krásný večer ve dvou a věnujte se maximálně sami sobě. A nebojte se – žádné dítě nebude spát s rodiči do dospělosti, chce to čas. Pokud se odvykání nedaří, vydržte a časem to přijde samo…

 

Text: asm

Foto: Ingimage.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi
Autoři článku vůbec nezapojili fantazii :D Copak souložit se musí jen v manželské posteli? Stačí postel zabezpečit tak, aby dítě ve spánku nespadlo, a může se jít „řádit“ do kuchyně, koupelny nebo do obýváku. Nám to takhle funguje bezchybně…

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse