banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Dítě nám kazí sex: Spí s námi v ložnici!

4. dubna 2016

Dítě nám kazí sex: Spí s námi v ložnici!

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: odloučení ložnice kojení milování děti postel spánek rodina sex

preventan-mimiforum-banner

Řada dětí spí v posteli s rodiči velmi ráda. Netrpí pocity úzkosti a odloučení, cítí se v klidu a bezpečí. Jenomže takové spaní je dobrou antikoncepcí a může totálně zničit partnerský sex.

Diskutujte: Pokud spí s vámi děti v posteli, jak je to s vaším milostným životem?


„Až do roku spal syn v klidu ve své postýlce, kterou jsme měli u nás v ložnici. Jenomže pak to začalo. Budil se několikrát za noc a brečel. Pomohlo jen to, když jsem ho vzala k nám do postele. Jakmile jsme ho tam nechali rovnou, spal bez problémů celou noc. Od té doby u nás zůstal. Všechny pokusy dostat ho z ložnice byly marné. A to má krásně zařízený pokojíček! Jsou mu tři roky pryč a spí s námi. Mně to nevadí, ale totálně nám to nabouralo manželský sex. Lépe řečeno – spíme spolu maximálně jednou za měsíc,“ říká Kamila (33).

Sama spala až před nástupem do školy

V názoru, jak dlouho by děti měli spát s rodiči v posteli, se odborníci ani veřejnost neshodují. Pro některé rodiče je to zcela nepředstavitelné, jiné páry jsou rády, když s nimi potomek usíná a o jeho přestěhování uvažují až v pozdějším věku. „Dcera nikdy nechtěla spát sama, usínala u kojení v noci, a ani později nechtěla být ve své postýlce. S manželem nám to příliš nevadilo, i když milostný život byl v troskách. Až před nástupem do školy se nám ji podařilo kompletně přestěhovat do jejího pokoje a náš partnerský sex se rázem velmi zlepšil. Na to období ale vzpomínám ráda a nemělnila bych,“ míní Vlasta (36).

Společné spaní je prospěšné do 5 let

Zajímavý článek zveřejnil před pár lety britský deník The Sunday Times. Podle mínění Margot Sunderlandové, ředitelky londýnského Střediska mentálního zdraví dětí, je společné spaní dokonce velmi prospěšné, a to až do pěti let. Dlouholetým pozorováním totiž zjistila, že z dětí, které déle spaly s rodiči, vyrůstají velmi klidní a vyrovnaní lidé. Netrpí totiž úzkostí z odloučení, která se může projevovat zhruba do zmíněných pěti let.

»Odstrčené« děti trpí problémy deti-a-rodina-deti-nam-kazi-sex-2-ing

Podle britské expertky vyvolává u citlivých dětí mozek dítěte podobnou aktivitu, jako při bolesti. Děti se mohou cítit osamělé, a dokonce i trpět úzkostí, která se však projeví až později. Například 70 % dospělých, které jako dítě rodiče odstrčili do postýlky, ač nechtělo, prokazatelně v dospělosti trpělo zažívacími problémy. Úzkost a strach z odloučení od rodičů, které za tím vší stojí, potlačí právě společné spaní.

Oddělené ložnice: Takto to může dopadnout!

Mít malé dítě u sebe na velkém letišti je krásné, na druhou stranu – potomek v posteli prostě kazí milostný život. Místo sexu s partnerem se tak dočkáte maximálně obětí od své malé ratolesti. A ještě větší problém nastává v případě, že se společným spaním partner nesouhlasí. Tehdy se často stává, že se rovnou vytvoří oddělené ložnice. Maminka zůstane s dítětem a tatínek se prostě odstěhuje vedle…

Dítě v posteli ničí sex rodičů

Každé dítě je jiné, a tak se nedá říct, kdy je společné spaní ještě ideální a přijatelné a kdy už ne. Pokud vám ale zásadním způsobem nabourává milostný život a vy máte strach, aby si partner nenašel jinou, je na čase to začít řešit. Potomka ale musíte odvykat postupně a na oddělené spaní ho navnadit.

Vydržte, anebo jednejte

Nechejte ho vybrat si novou postýlku, anebo aspoň povlečení, ve kterém bude chtít spát. Zkuste zůstat v pokoji s ním, dokud neusne a nenápadně se vypařte. Počítejte ale s tím, že se u vás v pokoji může záhy objevit zpátky. Nejde-li to jinak a společného spaní se vaše dítě vzdát nechce, využijte babiček a nechejte ho občas spát tam. Vy si udělejte krásný večer ve dvou a věnujte se maximálně sami sobě. A nebojte se – žádné dítě nebude spát s rodiči do dospělosti, chce to čas. Pokud se odvykání nedaří, vydržte a časem to přijde samo…

 

Text: asm

Foto: Ingimage.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi
Autoři článku vůbec nezapojili fantazii :D Copak souložit se musí jen v manželské posteli? Stačí postel zabezpečit tak, aby dítě ve spánku nespadlo, a může se jít „řádit“ do kuchyně, koupelny nebo do obýváku. Nám to takhle funguje bezchybně…

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa