vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Dítě má odpor k vodě: Brečí i při mytí vlasů!

17. února 2015

Dítě má odpor k vodě: Brečí i při mytí vlasů!

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: mytí odpor koupání dítě voda

preventan-mimiforum-banner

Zdaleka ne každé dítě miluje vodu a koupání. Některá miminka, ale i větší děti, brečí natolik, že je pro vás koupání noční můrou. Co s tím?

Pláč při koupání miminek

„Myslela jsem, že miminka koupání milují. Moje dítě ale rozhodně ne. Do vody vysloveně nechce, brání se, brečí. Nevím, co s tím. Mám strach, že na mě sousedé brzy zavolají sociálku, jak vyvádí,“ říká Lída (30). Ne každé miminko je vodník a plavec, a tak se ptáme vás – co pomohlo, když miminko vodu dvakrát nemuselo?

 

Tipy MIMIFORA:

Co dělat, když miminka při koupání pláčou

 

-          Pokud při koupání brečí miminko, zkuste jej zabalit do pleny a ponořit i s ní. Jakmile bude ve vodě, plenu oddělejte a pokračujte s koupáním.

 

-          Hlídejte teplotu vody. Může se stát, že miminko reaguje pláčem na to, že je příliš teplá nebo studená. Pořiďte si kvalitní teploměr do vody a reagujte na potřeby vašeho dítěte.

 

-          Zkuste koupání po jídle. Některá miminka, která se koupou před krmením či kojením, mohou plakat, neb mají hlad a prázdné bříško. Zkuste proto koupání s večeří (kojením) prohodit.

 

-          Zkuste koupací kyblík. Dítě se v něm bude cítit ve větší pohodě a bezpečí, více mu připomene prostředí u maminky v bříšku. Vaničku nechejte, až bude starší.

 

deti-a-rodina-dite-ma-odpor-k-vode-ii-sxc-nahled          Do vaničky zkuste dát víc vody. Je-li jí příliš málo, voda rychle vychládne a miminku je zima. Může pak reagovat pláčem.

 

-          Koupejte ráno. Pokud nic nezabírá, zkuste změnit čas koupání. Miminka mohou být už večer unavená, a tak na koupání reagují pláčem.

 

Pláč při mytí vlasů

„Mám jiný problém,“ svěřuje se Radka (35). „Synovi, když byl miminko, koupání nevadilo, ale kolem dvou až tří let nastal zlom. Hrozně brečel, umýt vlasy mu bylo skoro nemožné. Sprcha se k němu nesměla přiblížit. Existuje nějaká rada, jak umýt vlasy bez řevu a křiku?,“ ptá se. Opět se ptáme našich čtenářek – a zde jsou jejich rady.

 

Tipy MIMIFORA:

Jak vyzrát na pláč při mytí vlasů

 

-          Zkuste dětský sprchový klobouček. Tuto vychytanou pomůcku koupíte např. na internetu. Dítěti ji nasadíte a voda s šamponem se mu nedostane do očí.

 

-          Myjte vlasy panence. Vezměte panenku s delšími vlasy, kterou lze namočit a společně jí je umyjte. Povídejte si o mytí vlasů, ukažte dítěti, že nejde o nic hrozného.

 

-          Zkuste plavecké brýle. Pokud dítěti vadí voda v očích, zkuste pořídit plavecké brýle. Do oka se tak nedostane žádná voda a ještě bude legrace!

 

Text: mob

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi
21:23 29.05.2018 - policie ondra -

myti vlasu

miju vlasy kamarodovy miluje šamponovani

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse