vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Diety slavných: Jak hubnou celebrity?

14. dubna 2016

Diety slavných: Jak hubnou celebrity?

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: před porodem kurz porod Cindy Crawford Britney Spears Jennifer Lopez celebrity dieta

preventan-mimiforum-banner

Mezi celebritami se to dietami jen hemží, a tak jsme vybrali čtyři z nich, které dámy nejen v Hollywoodu rády drží. Jak tedy hubnou slavné ženy?

S dietami mají celebrity bohaté zkušenosti a snad každá hvězda Hollywoodu už nějakou vyzkoušela. A některé jsou přímo dietářky – přebornice! Vybrali jsme pro vás čtyři diety, které letí mezi celebritami. Možná se nějakou z nich inspirujete.

Jednodruhová dieta

Kdo ji drží: Jennifer Lopez

O co jde: Princip této diety je velmi snadný – vyberete si jen jednu potravinu, třeba vajíčka nebo jeden druh ovoce, a ten pak jíte celý den. Můžete ho sníst, kolik chcete, ale nesmíte jíst nic jiného. Jeniffer Lopez drží tuto dietu, když potřebuje rychle zhubnout. Několik dní pak jí jen ananas a dostatečně pije.

Na co je ideální: Když potřebujete rychle shodit pár přebytečných kil.

Co je na ní zrádného: Nedostatečný příjem veškerých živin, proto se opravdu dá držet jen pár dní. Počítejte také s tím, že při návratu k normální stravě hrozí jo-jo efekt.

Dieta South Beach

Kdo ji drží: Britney Spears, Cindy Crawford

O co jde: Při této dietě hladem rozhodně netrpíte – přepadnout vás však může slabost a únava. Jíte sice pětkrát denně, ale zpočátku (prvních 14 dní) jsou ze stravy vyloučeny veškeré sacharidy – pečivo, těstoviny, rýže, sladkosti i ovoce. Díky tomu má první fáze největší hubnoucí efekt – můžete shodit tři až šest kilo. Ve druhé fázi sacharidy přidáte, ale jen v malém množství a nejlépe ve formě celozrnných výrobků. Držíte ji tak dlouho, jak moc chcete zhubnout. Ve třetí a poslední fázi se vracíte k normálnímu jídelníčku, ale měla byste si udržet zdravý životní styl a jíst i nadále pět porcí denně a méně sacharidů.

Na co je ideální: Na hubnutí bez hladovění. Výhodou je, že jinak si jídlo dopřáváte – můžete si dát i šunku, vejce, maso, zeleninu, jen zapomeňte na sladkosti a přílohy.

Co je na ní zrádného: Díky absolutnímu zákazu sacharidů můžete mít zpočátku výrazně méně energie a cítit se unavená a slabá. Dieta může být také velkým náporem pro vaši psychiku.

 

dieta-diety-slavnych-2-britney-spears-nahled  

 

 

 

 

Zónová dieta

Kdo ji drží: Renée Zellweger, Sarah Jessica Parker

O co jde: Tato dieta má velkou výhodu – nesmíte při ní hladovět. Omezujete však určité potraviny a dáváte si pozor, co jíte. Jde o dietu »nízkosacharidovou«, a tak je třeba omezit cukry, mouku, pečivo. V každém jídle byste měla dodržet správný poměr sacharidů (40 %), bílkovin (30 %) a tuků (30 %). Tím, že sacharidy omezíte, nutíte tělo čerpat energii z tuků a bílkovin, tj. pracovat v zóně. Při této dietě musíte zapomenout na veškeré sladkosti, čokoládu, müsli, bílé pečivo, těstoviny, hranolky, brambory, banány, máslo, smetanu a uzeniny. Z nápojů vynechejte alkohol a ty s obsahem kofeinu. Naopak se doporučuje drůbeží maso, ryby, sýr tofu, jogurty, tvaroh a celozrnné pečivo a těstoviny.

Na co je ideální: Hubnete postupně, což se projevuje hlavně v bocích a hýždích. Nebudete mít hlad, poslední jídlo si dáte dokonce až před spaním a váhu si můžete udržet, pokud se nevrátíte k původní stravě.

Co je na ní zrádného: Pokud se po skončení vrátíte k původnímu jídelníčku, čeká vás nepříjemný jo-jo efekt. Hubnutí je také poměrně pomalé – na rozdíl od jiných diet.

Pětifaktorová dieta

Kdo ji drží: Jessica Simpson

O co jde: Jak už název napovídá, nese se dieta ve znamení čísla pět. Jídlo je tedy rozděleno do pěti denních porcí a každá z nich musí obsahovat pět složek (bílkoviny, uhlohydráty, zdravé tuky, vlákninu a nekalorický nápoj). Zcela zakázané je pouze bílé pečivo a rafinovaný cukr, ostatní si můžete dopřát. Zvlášť vhodné jsou ryby, libové maso, zelenina, vaječné bílky a hořčice. Součástí této diety je ale i pravidelný pohyb, a tak vlastně učí zdravému životnímu stylu. Vždy se drží šest dní, sedmý, odpočinkový den, si můžete dát, na co máte chuť. Dieta se drží pět týdnů.

Na co je ideální: Díky této dietě si zvyknete na zdravý životní styl, a tak pokud vydržíte, vyhnete se jo-jo efektu.

Co je na ní zrádného: Může vám chvíli trvat, než se naučíte připravit jídlo se správným obsahem všech pěti zmíněných složek. Jakmile si zvyknete, nic nebrání hubnutí.

Zajímavost MIMIFORA

Současným hitem v Hollywoodu je bezlepková dieta, která spočívá v konzumaci výhradně bezlepkových potravin. Odborníci nad ní ale kroutí hlavou – těžko někdo zhubne jen tím, že ze stravy vyřadí lepek, říkají.

Text: ino

Foto: Sony BMG

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi
14:48 26.06.2016 - Natasa -

Bez nadpisu

Chci rychle z hubnout vazim asi kolem 80kg a měřil asi kolem 158cm a chci z hubnou aspoň 25 kg co mám udělat aBi se to podařilo? Děkuji za odpovet

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse