banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Diety slavných: Jak hubnou celebrity?

14. dubna 2016

Diety slavných: Jak hubnou celebrity?

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: před porodem kurz porod Cindy Crawford Britney Spears Jennifer Lopez celebrity dieta

preventan-mimiforum-banner

Mezi celebritami se to dietami jen hemží, a tak jsme vybrali čtyři z nich, které dámy nejen v Hollywoodu rády drží. Jak tedy hubnou slavné ženy?

S dietami mají celebrity bohaté zkušenosti a snad každá hvězda Hollywoodu už nějakou vyzkoušela. A některé jsou přímo dietářky – přebornice! Vybrali jsme pro vás čtyři diety, které letí mezi celebritami. Možná se nějakou z nich inspirujete.

Jednodruhová dieta

Kdo ji drží: Jennifer Lopez

O co jde: Princip této diety je velmi snadný – vyberete si jen jednu potravinu, třeba vajíčka nebo jeden druh ovoce, a ten pak jíte celý den. Můžete ho sníst, kolik chcete, ale nesmíte jíst nic jiného. Jeniffer Lopez drží tuto dietu, když potřebuje rychle zhubnout. Několik dní pak jí jen ananas a dostatečně pije.

Na co je ideální: Když potřebujete rychle shodit pár přebytečných kil.

Co je na ní zrádného: Nedostatečný příjem veškerých živin, proto se opravdu dá držet jen pár dní. Počítejte také s tím, že při návratu k normální stravě hrozí jo-jo efekt.

Dieta South Beach

Kdo ji drží: Britney Spears, Cindy Crawford

O co jde: Při této dietě hladem rozhodně netrpíte – přepadnout vás však může slabost a únava. Jíte sice pětkrát denně, ale zpočátku (prvních 14 dní) jsou ze stravy vyloučeny veškeré sacharidy – pečivo, těstoviny, rýže, sladkosti i ovoce. Díky tomu má první fáze největší hubnoucí efekt – můžete shodit tři až šest kilo. Ve druhé fázi sacharidy přidáte, ale jen v malém množství a nejlépe ve formě celozrnných výrobků. Držíte ji tak dlouho, jak moc chcete zhubnout. Ve třetí a poslední fázi se vracíte k normálnímu jídelníčku, ale měla byste si udržet zdravý životní styl a jíst i nadále pět porcí denně a méně sacharidů.

Na co je ideální: Na hubnutí bez hladovění. Výhodou je, že jinak si jídlo dopřáváte – můžete si dát i šunku, vejce, maso, zeleninu, jen zapomeňte na sladkosti a přílohy.

Co je na ní zrádného: Díky absolutnímu zákazu sacharidů můžete mít zpočátku výrazně méně energie a cítit se unavená a slabá. Dieta může být také velkým náporem pro vaši psychiku.

 

dieta-diety-slavnych-2-britney-spears-nahled  

 

 

 

 

Zónová dieta

Kdo ji drží: Renée Zellweger, Sarah Jessica Parker

O co jde: Tato dieta má velkou výhodu – nesmíte při ní hladovět. Omezujete však určité potraviny a dáváte si pozor, co jíte. Jde o dietu »nízkosacharidovou«, a tak je třeba omezit cukry, mouku, pečivo. V každém jídle byste měla dodržet správný poměr sacharidů (40 %), bílkovin (30 %) a tuků (30 %). Tím, že sacharidy omezíte, nutíte tělo čerpat energii z tuků a bílkovin, tj. pracovat v zóně. Při této dietě musíte zapomenout na veškeré sladkosti, čokoládu, müsli, bílé pečivo, těstoviny, hranolky, brambory, banány, máslo, smetanu a uzeniny. Z nápojů vynechejte alkohol a ty s obsahem kofeinu. Naopak se doporučuje drůbeží maso, ryby, sýr tofu, jogurty, tvaroh a celozrnné pečivo a těstoviny.

Na co je ideální: Hubnete postupně, což se projevuje hlavně v bocích a hýždích. Nebudete mít hlad, poslední jídlo si dáte dokonce až před spaním a váhu si můžete udržet, pokud se nevrátíte k původní stravě.

Co je na ní zrádného: Pokud se po skončení vrátíte k původnímu jídelníčku, čeká vás nepříjemný jo-jo efekt. Hubnutí je také poměrně pomalé – na rozdíl od jiných diet.

Pětifaktorová dieta

Kdo ji drží: Jessica Simpson

O co jde: Jak už název napovídá, nese se dieta ve znamení čísla pět. Jídlo je tedy rozděleno do pěti denních porcí a každá z nich musí obsahovat pět složek (bílkoviny, uhlohydráty, zdravé tuky, vlákninu a nekalorický nápoj). Zcela zakázané je pouze bílé pečivo a rafinovaný cukr, ostatní si můžete dopřát. Zvlášť vhodné jsou ryby, libové maso, zelenina, vaječné bílky a hořčice. Součástí této diety je ale i pravidelný pohyb, a tak vlastně učí zdravému životnímu stylu. Vždy se drží šest dní, sedmý, odpočinkový den, si můžete dát, na co máte chuť. Dieta se drží pět týdnů.

Na co je ideální: Díky této dietě si zvyknete na zdravý životní styl, a tak pokud vydržíte, vyhnete se jo-jo efektu.

Co je na ní zrádného: Může vám chvíli trvat, než se naučíte připravit jídlo se správným obsahem všech pěti zmíněných složek. Jakmile si zvyknete, nic nebrání hubnutí.

Zajímavost MIMIFORA

Současným hitem v Hollywoodu je bezlepková dieta, která spočívá v konzumaci výhradně bezlepkových potravin. Odborníci nad ní ale kroutí hlavou – těžko někdo zhubne jen tím, že ze stravy vyřadí lepek, říkají.

Text: ino

Foto: Sony BMG

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi
14:48 26.06.2016 - Natasa -

Bez nadpisu

Chci rychle z hubnout vazim asi kolem 80kg a měřil asi kolem 158cm a chci z hubnou aspoň 25 kg co mám udělat aBi se to podařilo? Děkuji za odpovet

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa