vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Dieta s červenou řepou

6. listopadu 2013

Dieta s červenou řepou

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: šťáva červená řepa hubnutí dieta detoxikace

preventan-mimiforum-banner

Červená řepa je nejen zdravá, ale je také skvělým pomocníkem při hubnutí.  Detoxikuje a čistí organismus a má řadu dalších pozitivních účinků. 

Actilac

· Obsahuje harmonický poměr kombinaci 8 kmenů mikroorganismů včetně bifidobakterií a lactobacilů.
· Obsah mikroorganismů ≥ 4×108 CFU/cps.

actilac_small

Doplněk stravy

Více ZDE

Patříte k milovnicím červené řepy a chcete zhubnout? Pak máte ideální příležitost. S dietou založenou právě na její konzumaci můžete za týden shodit až 3,5 kg. Pokud ale červenou řepu nesnášíte, do diety se ani nepouštějte. Všechna hlavní jídla po celý týden stojí totiž právě na řepě.

 

Hlavní účinky červené řepy

Červená řepa pochází původně ze Středomoří. Byla dobře známá především pro své zdravotní účinky, a to už u starých Římanů. Podporuje totiž imunitu, díky obsahu betainu má pozitivní účinky na kardiovaskulární systém a příznivě působí i u pacientů s rakovinou. Řepa je plná vitaminů a minerálů. Obsahuje především vitaminy B, C, D a E, z minerálů pak například železo, selen či draslík. Je výborným zdrojem kyseliny listové a je tak prospěšná i v těhotenství. Ví se o ní, že podporuje funkci žaludku, jater a střev a má močopudné účinky. Vylučuje z těla sůl a střeva zbavuje škodlivých látek, navíc čistí krev.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Červená řepa je základní potravinou také ve známé 28denní detoxikační kúře podle Antonie Mačingové. Salát z řepy je základem jejího jídelníčku, který doplňují další potraviny a 3 až 4 litry vody denně. Více o této kúře najdete zdehttp://www.mimiforum.cz/…vdu-funguje/

 

Řepa v kuchyni

Velkou výhodou červené řepy je, že je snadno dostupná a finančně nenáročná. Dieta s ní vám nezruinuje peněženku. Je výborná syrová i tepelně upravená, záleží, čemu dáváte přednost. V kuchyni nachází široké využití. Lze z ní připravit čerstvou šťávu, přidat ji do salátů syrovou i vařenou, obohatit s ní polévky, ale také z ní připravit výbornou pomazánku.

 

dieta-dieta-s-cervenou-repou-ii-sxc-nahled Nejlepší hubnoucí pochoutky: Salát a šťáva

Pokud se rozhodnete s červenou řepou hubnout, zařaďte denně do jídelníčku jako hlavní jídla pochutiny z řepy, a to po dobu jednoho týdne. Výborný je například salát, který uděláme z třech uvařených řep (ve slupce), jedné cibule a jedné velké rychlokvašky. Na pročištění těla a podporu hubnutí je také dobré denně vypít 150 ml šťávy z řepy. Ředit ji můžete s mrkvovou či jablečnou šťávou, aby nebyla příliš silná.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Kdy dát na řepu pozor

 

-          Pokud nejste zcela zdravá a máte jakékoli problémy, zkoušejte červenou řepu opatrně, případně se o její zvýšené konzumaci poraďte s lékařem. Může se totiž stát, že se objeví nepříjemné reakce, které provázejí očistu organismu. Mezi ně patří migrény, anebo potíže připomínající rýmu.

-          Máte-li jakékoli pochybnosti, zda dietu s řepou zvládnete, zařazujte ji do jídelníčku pomalu a postupně.

-          Trpíte-li cukrovkou, pak na řepu pozor. Obsahuje totiž hodně sacharidů. Její konzumaci raději konzultujte s lékařem.

-          Větší konzumace řepy může zbarvit moč do růžova až červena. Není třeba panikařit, nejde o příznak nemoci. Jakmile řepu přestanete jíst, potíže vymizí.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse