banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Dieta podle metabolického typu: Takhle zhubnete!

21. prosince 2015

Dieta podle metabolického typu: Takhle zhubnete!

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: sacharidy proteiny metabolický typ Metabolická dieta štíhlá linie tuky hubnutí

preventan-mimiforum-banner

Abyste shodila přebytečná kila, nemusíte držet drastické diety. Stačí znát svůj metabolický typ, a tomu přizpůsobit stravu. Tím, že budete jíst správně, navíc uděláte něco pro zdraví. Mohou totiž zmizet i některé zdravotní problémy!

Q Max® Active (doplněk stravy) obsahuje redukovanou formu koenzymu Q10 s garantovanou kvalitou Kaneka. Jedná se o koenzym, který se vyrábí izolací z fermentovaných kvasnic (přirozený biologický proces), nejlépe odpovídá lidskému koenzymu Q10 – je čistá a bez nežádoucích příměsí. Jedná se o aktivní, okamžitě využitelnou formu koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností (využitelností). Redukovaný koenzym by se mohl doporučit k užívání společně se statiny.

q-max-active-60-cz-nahled

 


Diskutujte: Jakou máte zkušenost s dietou podle metabolického typu?


Dieta podle metabolického typu se sice objevila až ve 20. století, ve svém principu však není ničím novým. Vychází totiž ze starodávné indické, čínské, egyptské i řecké medicíny.

Určete svůj typ a jezte správně

O co se vlastně jedná? V zásadě jde o to, že potrava je pro naše buňky životně důležitým palivem, které mění na energii. Tu nezbytně potřebují pro všechny metabolické procesy v těle. Jenže – každá potravina funguje na různé metabolické typy odlišně. A někdy dokonce i zcela obráceně. Když člověk sní pomeranč, na jeden typ to bude mít uklidňující účinek, na jiný zase stimulující. Proto bychom měli znát svůj metabolický typ a jíst potraviny, které jsou pro něj vhodné. Nejen, že tak můžeme kontrolovat hmotnost, ale i potlačit různé zdravotní neduhy.

Výsledek dieta: krása, štíhlá linie a zdraví

Metabolická dieta staví na tom, že každý člověk má jiné biochemické složení. Patří tedy k jinému typu. Ty jsou celkem tři – proteinový, uhlovodanový a smíšený. Dieta slibuje, že pokud svou stravu správně uzpůsobíte svému typu, nejenže budete štíhlá, ale bude mít více energie, cítit se zdravě a na pohled budete vypadat mladší.

MIMIFORUM zjistilo:

Ke kterému typu patříte vy? Otestujte se!

Test najdete zde

Proteinový typ dieta-dieta-podle-metabolickeho-typu-2-ing

Co jíst: veškeré maso a vnitřnosti, ryby a mořské živočichy, ze zeleniny mrkev, celer, květák, luštěniny, brambory (málo), špenát, z ovoce avokádo a banány, méně hrušky a jablka, plnotučné mléko a mléčné výrobky, jako zákusek zmrzlinu, máslové pečivo a tvarohový koláč, všechny obiloviny, ořechy i tuky.

Co pít: zředěné ovocné džusy, zeleninové džusy.

Složení stravy: 45 až 50 % proteinů (maso, ryby, mléčné výrobky), 30 až 35 % uhlovodanů (ovoce, zelenina, obiloviny), 20 % tuků (máslo, olej, ořechy, semena, sýry).

Uhlovodanový (sacharidový) typ

Co jíst: kuřecí, krůtí maso a libové vepřové, šunku, netučné ryby, většinu druhů zeleniny a ovoce, mléko a mléčné výrobky pouze nízkotučné stejně jako zákusky, všechny obiloviny, velmi střídmě ořechy, tuky a oleje. Vhodný je i kečup, hořčice a křen.

Co pít: ovocné a zeleninové šťávy.

Složení stravy: 70 až 80 % uhlovodanů (ovoce, zelenina, obiloviny), 15 až 20 % proteinů (maso, ryby, mléčné výrobky), 5 až 10 % tuků (máslo, olej, ořechy, semena, sýry).

Smíšený typ

Co jíst a pít: Nejšťastnější typ, který může jíst a pít vše. Měl by ale dodržovat správné složení stravy.

Složení stravy: 40 až 45 % proteinů (maso, ryby, mléčné výrobky), 50 až 55 % uhlovodanů (ovoce, zelenina, obiloviny), 10 až 15 % tuků (máslo, olej, ořechy, semena, sýry).

 

Text: lju

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa