vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Dieta podle metabolického typu: Takhle zhubnete!

21. prosince 2015

Dieta podle metabolického typu: Takhle zhubnete!

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: sacharidy proteiny metabolický typ Metabolická dieta štíhlá linie tuky hubnutí

preventan-mimiforum-banner

Abyste shodila přebytečná kila, nemusíte držet drastické diety. Stačí znát svůj metabolický typ, a tomu přizpůsobit stravu. Tím, že budete jíst správně, navíc uděláte něco pro zdraví. Mohou totiž zmizet i některé zdravotní problémy!

Q Max® Active (doplněk stravy) obsahuje redukovanou formu koenzymu Q10 s garantovanou kvalitou Kaneka. Jedná se o koenzym, který se vyrábí izolací z fermentovaných kvasnic (přirozený biologický proces), nejlépe odpovídá lidskému koenzymu Q10 – je čistá a bez nežádoucích příměsí. Jedná se o aktivní, okamžitě využitelnou formu koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností (využitelností). Redukovaný koenzym by se mohl doporučit k užívání společně se statiny.

q-max-active-60-cz-nahled

 


Diskutujte: Jakou máte zkušenost s dietou podle metabolického typu?


Dieta podle metabolického typu se sice objevila až ve 20. století, ve svém principu však není ničím novým. Vychází totiž ze starodávné indické, čínské, egyptské i řecké medicíny.

Určete svůj typ a jezte správně

O co se vlastně jedná? V zásadě jde o to, že potrava je pro naše buňky životně důležitým palivem, které mění na energii. Tu nezbytně potřebují pro všechny metabolické procesy v těle. Jenže – každá potravina funguje na různé metabolické typy odlišně. A někdy dokonce i zcela obráceně. Když člověk sní pomeranč, na jeden typ to bude mít uklidňující účinek, na jiný zase stimulující. Proto bychom měli znát svůj metabolický typ a jíst potraviny, které jsou pro něj vhodné. Nejen, že tak můžeme kontrolovat hmotnost, ale i potlačit různé zdravotní neduhy.

Výsledek dieta: krása, štíhlá linie a zdraví

Metabolická dieta staví na tom, že každý člověk má jiné biochemické složení. Patří tedy k jinému typu. Ty jsou celkem tři – proteinový, uhlovodanový a smíšený. Dieta slibuje, že pokud svou stravu správně uzpůsobíte svému typu, nejenže budete štíhlá, ale bude mít více energie, cítit se zdravě a na pohled budete vypadat mladší.

MIMIFORUM zjistilo:

Ke kterému typu patříte vy? Otestujte se!

Test najdete zde

Proteinový typ dieta-dieta-podle-metabolickeho-typu-2-ing

Co jíst: veškeré maso a vnitřnosti, ryby a mořské živočichy, ze zeleniny mrkev, celer, květák, luštěniny, brambory (málo), špenát, z ovoce avokádo a banány, méně hrušky a jablka, plnotučné mléko a mléčné výrobky, jako zákusek zmrzlinu, máslové pečivo a tvarohový koláč, všechny obiloviny, ořechy i tuky.

Co pít: zředěné ovocné džusy, zeleninové džusy.

Složení stravy: 45 až 50 % proteinů (maso, ryby, mléčné výrobky), 30 až 35 % uhlovodanů (ovoce, zelenina, obiloviny), 20 % tuků (máslo, olej, ořechy, semena, sýry).

Uhlovodanový (sacharidový) typ

Co jíst: kuřecí, krůtí maso a libové vepřové, šunku, netučné ryby, většinu druhů zeleniny a ovoce, mléko a mléčné výrobky pouze nízkotučné stejně jako zákusky, všechny obiloviny, velmi střídmě ořechy, tuky a oleje. Vhodný je i kečup, hořčice a křen.

Co pít: ovocné a zeleninové šťávy.

Složení stravy: 70 až 80 % uhlovodanů (ovoce, zelenina, obiloviny), 15 až 20 % proteinů (maso, ryby, mléčné výrobky), 5 až 10 % tuků (máslo, olej, ořechy, semena, sýry).

Smíšený typ

Co jíst a pít: Nejšťastnější typ, který může jíst a pít vše. Měl by ale dodržovat správné složení stravy.

Složení stravy: 40 až 45 % proteinů (maso, ryby, mléčné výrobky), 50 až 55 % uhlovodanů (ovoce, zelenina, obiloviny), 10 až 15 % tuků (máslo, olej, ořechy, semena, sýry).

 

Text: lju

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse