vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Děti ve školce: Jak posílit imunitu

19. listopadu 2013

Děti ve školce: Jak posílit imunitu

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: školka děti spánek imunita pohyb strava

preventan-mimiforum-banner

Po nástupu do školky je normální, že jsou děti často nemocné. A zvlášť v zimním období. Jak posílit jejich imunitu a podpořit zdraví? 

Preventan® Junior obsahuje originální aktivní látku ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) a inulin. Navíc je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Inulin je rozpustná vláknina původem z čekanky, která doplňuje tento přípravek o další aktivní složku. Se sladidlem přírodního původu z rostliny stévie sladké. Určeno k dlouhodobému užívání.

preventan-junior-90-tabl-3d-nahled

Než dítě nastoupilo do školky, bylo zcela zdravé. Od té doby, co přišlo do kolektivu, je stále na hromádce. „Jak posílit imunitu?,“ ptají se rodiče. Nejlépe přirozeně, radí odborníci. A když k tomu v zimním období přidáte nějaký doplněk stravy na imunitu, můžete dětem jen prospět.


1. Zdravá strava

Dětská strava by měla vždy obsahovat dostatek vitaminů, ale také bílkovin, které se označují za stavební kameny protilátek. V jídelníčku proto nesmí chybět ovoce a zelenina, a také mléčné výrobky s obsahem probiotických kultur. 70 % imunitních buněk se totiž nachází ve střevech, a tak je nutné zde žijící přátelské bakterie udržovat v rovnováze. Důležité je také dbát na pitný režim, a to i v zimě, kdy se často podceňuje.

 

2. Dostatečný spánek

Aby mohl imunitní systém fungovat na maximum, je třeba mu dopřát dostatečný spánek. Pokud ho má dítě málo, projevíte se to na snížené obranyschopnosti organismu. Předškolní děti většinou potřebují 10 až 12 hodin spánku, starší děti a dospívající mládež alespoň devět hodin. U dospělých se pak mluví o doporučené délce spánku 8 hodin denně. Spí-li denně méně než šest hodin, a to dlouhodobě, mohou si zadělat na pořádné zdravotní problémy.

 

3. Pohyb na vzduchu

Alespoň hodinu denně. Tolik by měly děti minimálně strávit na čerstvém vzduchu. Zlepší se tak prokrvení sliznic dýchacích cest, a to je dobrou prevencí proti tomu, aby do nich vnikly škodlivé viry a bakterie. Důležitý je také dostatek pohybu, který podporuje imunitní systém a nutí ho, aby pracoval správně. Naopak zdraví dětí neprospějete, pokud je u školky vyzvednete autem a doma necháte sedět u televize.

 

4. Otužování deti-a-rodina-jak-posilit-imunitu-ii-sh-nahled

Dobrou prevencí nemocí a posílením imunity je otužování vzduchem, anebo saunováním. Odborníci doporučují začít s dětmi již kolem jednoho roku, ale na začátek není nikdy pozdě. Důležité je nespěchat a přidávat postupně. Můžete dítě učit spát při otevřeném okně, anebo si u něj dát ranní rozcvičku, pokud nemáte možnost vyběhnout na balkon či terasu. Jakmile zvládnete tento krok, můžete přistoupit k pozvolnému otužování vodou. Důležité je dodržet i další zásady – spát v dobře větrané a nepřetopené místnosti a přiměřeně se oblékat. Pozor ale na podchlazení. Tím, že do mrazů dáte dítěti krátký rukáv a lehkou bundu ho neotužíte, ale zaděláte mu na pořádné zdravotní problémy.

 

Tip MIMIFORA:

2× netradiční tipy na imunitu

-          Kobylí mléko. Kobylí mléko obsahuje nejen vitaminy a minerály, ale i řadu látek, které posilují obranyschopnost organismu. Ví se totiž, že proteiny kobylího mléka, které je svým složením velmi odlišné od kravského, a naopak velmi blízké lidskému mateřskému, mají výrazné bakteriostatické účinky. Jako prostředek k posílení organismu je známé už přes tři tisíce let.

-          Teplé ponožky. Teplé ponožky jsou základ. Nohy by totiž měly zůstávat v teple, jinak hrozí prochlazení a s ním spojené onemocnění. Krevní oběh na okrajových částech těla je totiž zpomalený, a tak prochlazení může být velmi rychlé. Ne nadarmo se dřív tradovalo, že všechny nemoci pocházejí od studených nohou.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
18:44 30.01.2018 - Zdeňka -

Bez nadpisu

Problém může být ve stravě, ale taky v nedostatku sluníčka, respektive vitaminu D, jehož produkce je na něm přímo závislá. Více informací když tak najdete tady – eushops.cz/Potreba-vitaminu-D-pro-lidsky-organismus – u nás to pomohlo už po pár týdnech užívání.
19:25 06.06.2017 - Mirka66 -

Bez nadpisu

To máte pravdu, strava a pohyb jsou v tomto ohledu klíčové, dětem se taky snažím dávat jen to nejlepší, například jim ke každé svačině přidávám velkou hrst dýňových semínek. Kupuji konkrétně tato – www.rawmarket­.cz/seminka/dy­nova-seminka, kde mám jistotu, že nejsou opražená a obsahují maximum vitaminů a minerálů. Navíc je dodávají v takových chytrých obalech, takže se nemusím bát, že se mi zkazí nebo se dětem vysypou do batohu 
21:25 15.03.2017 - Koljuška -

Imunita

Už před nástupem do školky (syn šel ve třech a půl, dcera ve 4 letech) jsem oběma začala dávat Preventan pravidelně každý den, na posílení imunity. A vyplatilo se, ani ten první kritický rok ve školce mi skoro nemarodily.
18:35 20.02.2017 - Máňa -

posílení imunity

U mě i u dcerky je nejdůležitější odpočinek – zvlášť v zimních měsících. Jakmile jsme unavené, tak i nemoci mají větší šanci :( ..a také krom ovoce, dávám dceři každé ráno Preventan Junior..Její imunita je posílená a letos opravdu měla jen trochu rýmičku, jinak dobrý.
14:29 20.10.2016 - Linda16 -

Bez nadpisu

U nás to bývalo podobné, jedno dítě to chytlo ve školce a nakazilo další dvě, no a takhle pořád dokola. Přimělo nás to zamyslet se nad efektivním a šetrným řešením – a tím byl odšťavňovač. Od té doby pijeme všichni šťávy každý den a začali jsme s dětmi chodit víc ven a nemoci jsou tytam. Odšťavňovač máme šnekový od Philipsu, jsem s ním moc spokojená a rozhodně bych jej doporučila dál. Detail tady www.philips.cz/c-m-ho/priprava-pokrmu/tekute-zdravi.html

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse