banner-gravidplan-mimiforum

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Děti ve školce: Jak posílit imunitu

19. listopadu 2013

Děti ve školce: Jak posílit imunitu

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: školka děti spánek imunita pohyb strava

preventan-mimiforum-banner

Po nástupu do školky je normální, že jsou děti často nemocné. A zvlášť v zimním období. Jak posílit jejich imunitu a podpořit zdraví? 

MaxiCor® (doplněk stravy) obsahuje v tobolce min. 90% omega-3 nenasycených mastných kyselin (ve formě ethylesterů) vyrobených čištěním oleje získaného z vybraných druhů mořských ryb. EPA a DHA přispívají k normální činnosti srdce. Příznivého účinku se dosáhne při přijetí 250 mg EPA a DHA denně. 

maxicor-90-tabl-cz-se-znamkou-3d-nahled

Než dítě nastoupilo do školky, bylo zcela zdravé. Od té doby, co přišlo do kolektivu, je stále na hromádce. „Jak posílit imunitu?,“ ptají se rodiče. Nejlépe přirozeně, radí odborníci. A když k tomu v zimním období přidáte nějaký doplněk stravy na imunitu, můžete dětem jen prospět.


1. Zdravá strava

Dětská strava by měla vždy obsahovat dostatek vitaminů, ale také bílkovin, které se označují za stavební kameny protilátek. V jídelníčku proto nesmí chybět ovoce a zelenina, a také mléčné výrobky s obsahem probiotických kultur. 70 % imunitních buněk se totiž nachází ve střevech, a tak je nutné zde žijící přátelské bakterie udržovat v rovnováze. Důležité je také dbát na pitný režim, a to i v zimě, kdy se často podceňuje.

 

2. Dostatečný spánek

Aby mohl imunitní systém fungovat na maximum, je třeba mu dopřát dostatečný spánek. Pokud ho má dítě málo, projevíte se to na snížené obranyschopnosti organismu. Předškolní děti většinou potřebují 10 až 12 hodin spánku, starší děti a dospívající mládež alespoň devět hodin. U dospělých se pak mluví o doporučené délce spánku 8 hodin denně. Spí-li denně méně než šest hodin, a to dlouhodobě, mohou si zadělat na pořádné zdravotní problémy.

 

3. Pohyb na vzduchu

Alespoň hodinu denně. Tolik by měly děti minimálně strávit na čerstvém vzduchu. Zlepší se tak prokrvení sliznic dýchacích cest, a to je dobrou prevencí proti tomu, aby do nich vnikly škodlivé viry a bakterie. Důležitý je také dostatek pohybu, který podporuje imunitní systém a nutí ho, aby pracoval správně. Naopak zdraví dětí neprospějete, pokud je u školky vyzvednete autem a doma necháte sedět u televize.

 

4. Otužování deti-a-rodina-jak-posilit-imunitu-ii-sh-nahled

Dobrou prevencí nemocí a posílením imunity je otužování vzduchem, anebo saunováním. Odborníci doporučují začít s dětmi již kolem jednoho roku, ale na začátek není nikdy pozdě. Důležité je nespěchat a přidávat postupně. Můžete dítě učit spát při otevřeném okně, anebo si u něj dát ranní rozcvičku, pokud nemáte možnost vyběhnout na balkon či terasu. Jakmile zvládnete tento krok, můžete přistoupit k pozvolnému otužování vodou. Důležité je dodržet i další zásady – spát v dobře větrané a nepřetopené místnosti a přiměřeně se oblékat. Pozor ale na podchlazení. Tím, že do mrazů dáte dítěti krátký rukáv a lehkou bundu ho neotužíte, ale zaděláte mu na pořádné zdravotní problémy.

 

Tip MIMIFORA:

2× netradiční tipy na imunitu

-          Kobylí mléko. Kobylí mléko obsahuje nejen vitaminy a minerály, ale i řadu látek, které posilují obranyschopnost organismu. Ví se totiž, že proteiny kobylího mléka, které je svým složením velmi odlišné od kravského, a naopak velmi blízké lidskému mateřskému, mají výrazné bakteriostatické účinky. Jako prostředek k posílení organismu je známé už přes tři tisíce let.

-          Teplé ponožky. Teplé ponožky jsou základ. Nohy by totiž měly zůstávat v teple, jinak hrozí prochlazení a s ním spojené onemocnění. Krevní oběh na okrajových částech těla je totiž zpomalený, a tak prochlazení může být velmi rychlé. Ne nadarmo se dřív tradovalo, že všechny nemoci pocházejí od studených nohou.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
18:43 30.03.2016 - Karcoolka -

Na posílení imunity

Tak já začala dětem dávat na doporučení známé lékárnice Preventan a musím říct, že jsou opravdu mnohem méně nemocné než předtím. A když náhodou už v sezóně zvýšené nemocnosti začne někoho škrábat v krku, tak Preventan je i na to, ale jiný, ten na bolení v krku se jmenuje Quatro.
18:19 24.02.2015 - Julča -

Imunita

Tak s dětmi ve školce si užije asi každý. My jsme už zavedli prevenci Všechny možné vitamíny, teplé oblečení, vývar, česneková polévka, chodíme s dětmi pravidelně na procházku, aby byly otužilé. Dokúpila jsem jim i různé výživové doplňky, když bylo to chřipkové období. Myslím, že i rybí olej má hodně co do imunity. Četla jsem to už v několika článcích, takže jsem koupila dětem nějaké omega přes islandcz.cz Mají tam dobré ceny a děti nad tím nekrčí výjimečně nos jako nad hlívou :D
18:57 23.03.2014 - Martina -

Bez nadpisu

Jo s dětma ve školce jsme si užili :/ Začala to, když nastoupilo první dítě do školky – v tu chvíli nám začalo domů nosit všechny bacily, které se tam kolem něj jen mihly. A od něj to samozřejmě pokaždé chytla aji dcerka, takže jsme měli doma rázem dva marody. Tím, že jsem byla ještě na mateřské s dcerou, tak to nebyl takový problém, protože jsem nemusela řešit, jak to udělat s prací, ale i tak to bylo dost náročné. Zkoušela jsem dětem dávat všechny možné vitamíny, o kterých jsem slyšela v televizi nebo někde četla, ale nic nepomáhalo. Pak jsem začala pátrat aji na netu a spousta maminek doporučovala probiotika, tak jsme koupili synkovi biopron méďu (protože už byl starší) a pro malou dcerku probiotické kapky. Musím říct, že pak se to hodně zlepšilo. Takže probiotika na imunitu určitě doporučuji.
14:38 06.03.2014 - jarka -

imunita

S článkem naprosto souhlasím. Už od malička učím jíst děti zdravé potraviny, čokoládu a sladkosti jim prakticky nedávám a když už něco, tak většinou doma něco peču,takže vím, co jí. Pravidelný pohyb nebo spíš pobyt na čerstvém vzduchu považuju za nezbytný. I když není zrovna nejhezčí počasí, tak chodím s dětmi ven,aby si zvykly. I otužování je perfektní,ale u dětí je potřeba s tím začít opravdu pomaličku,aby to děti snášely dobře. Já teda při nástupu do školky dávala dětem ještě probiotika – Méďu od biopronu,aby to pro ně ze začátku nebyl takový šok a myslím, že se to vyplatilo. Třeba neteř po nástupu do školky byla týden ve školce,pak onemocněla,takže dva týdny doma a tak pořád dokola. Dcera za ten první rok byla nemocná jednou, pokud teda nepočítám nějaké menší nachlazení, kdy měla rýmu

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Jaroslav
Izabela
italka29.09.2016
Dítě Uživatelka Termín
Nikola
Pavla03.10.2015
Mirek
Tinuse11.08.2015
Patrik
Kaca Kiki19.05.2015
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Kryštof
marguaret05.06.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
dětí
dětí
Od uživatele: jahudka
Anketa