vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Děti v letadle. Jak je zabavit a hrozí jim něco?

23. července 2015

Děti v letadle. Jak je zabavit a hrozí jim něco?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: nastydnutí letadlo Uši děti zánět

preventan-mimiforum-banner

Letecká dovolená u moře může být sice skvělá, ale ne každé dítě cestu vydrží, a navíc při cestování s miminky se můžete dostat i k nemalým zdravotním problémům.  

Jak zabavit dítě v letadle?

 

Chystáte se na leteckou dovolenou a máte strach, že to vaše děti nevydrží? Není to tak náročné, jak to vypadá. Přinášíme pár tipů, jak na to.

 

-          Oblíbená hračka. Nezapomeňte vzít dítěti s sebou jeho oblíbenou hračku. Mohlo by se stát, že bude brečet jen proto, že ji nemá.

 

-          Omalovánky. Pokud si rádo maluje, pak vezměte omalovánky a malé pastelky. U větších dětí i dětské křížovky, časopisy s úkoly apod.

 

-           Tablet. Během letu můžete využít i tablet, a to jak na pouštění pohádek, tak na hraní her. U toho děti většinou vydrží a výjimečně jim to rozhodně neublíží. I když nejste zastánce tabletů. Nahradit jej samozřejmě může DVD přehrávač.

 

-          Nová hračka. Pokud dítě touží po nějaké nové menší hračce, pořiďte mu ji jako překvapení do letadla a dejte až na palubě. S novou hračkou se děti většinou zabaví.

 

-          Slovní hry, čtení. Vezměte si do letadla i knížku, kterou si s dítětem můžete prohlížet, anebo mu z ní číst. U větších dětí můžete hrát slovní hry, například slovní fotbal, to vás na nějakou dobu také zabaví.

 

deti-a-rodina-deti-v-letadle-ii-sh-nahled Hrozí dětem něco v letadle?

 

„Co se může stát, stejně let prospí, nebo ho budu kojit,“ říkáte si a klidně se balíte k moři s miminkem. Odborníci to ale tak růžově nevidí. Upozorňují hlavně na to, že malé děti do jednoho roku jsou na jakékoli změny velmi citlivé a touha rodičů po moři za každou cenu je může dostat do problémů.

 

-          Nastydnutí. Na letišti i v letadle je mnohdy studená klimatizace, malé dítě může snadno nastydnout. Vždy pro něj mějte vhodné teplejší oblečení do kabiny s sebou. Dítě se v letadle může snadno nakazit i od ostatních cestujících, kteří ne vždy cestují zdraví. A nemusí jít jen o respirační nemoci, ale klidně i o střevní potíže.

 

-          Změna tlaku v kabině. Ještě rizikovější je pro malé děti náhlá změna tlaku při startu a přistání, se kterou se kolikrát mají potíž vyrovnat i dospělí. To může vyvolat bolesti uší, hlavy a u malých dětí odstartovat i bolestivý zánět středního ucha. A s tím se dovolená pořádně zkomplikuje. Miminka se proto doporučuje kojit či jim dát napít z lahvičky, větším dětem může pomoct bonbon či žvýkačka. V extrémních případech může vlivem náhlé změny tlaku dojít i k prasknutí ušního bubínku.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse