banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Děti v letadle. Jak je zabavit a hrozí jim něco?

23. července 2015

Děti v letadle. Jak je zabavit a hrozí jim něco?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: nastydnutí letadlo Uši děti zánět

preventan-mimiforum-banner

Letecká dovolená u moře může být sice skvělá, ale ne každé dítě cestu vydrží, a navíc při cestování s miminky se můžete dostat i k nemalým zdravotním problémům.  

Jak zabavit dítě v letadle?

 

Chystáte se na leteckou dovolenou a máte strach, že to vaše děti nevydrží? Není to tak náročné, jak to vypadá. Přinášíme pár tipů, jak na to.

 

-          Oblíbená hračka. Nezapomeňte vzít dítěti s sebou jeho oblíbenou hračku. Mohlo by se stát, že bude brečet jen proto, že ji nemá.

 

-          Omalovánky. Pokud si rádo maluje, pak vezměte omalovánky a malé pastelky. U větších dětí i dětské křížovky, časopisy s úkoly apod.

 

-           Tablet. Během letu můžete využít i tablet, a to jak na pouštění pohádek, tak na hraní her. U toho děti většinou vydrží a výjimečně jim to rozhodně neublíží. I když nejste zastánce tabletů. Nahradit jej samozřejmě může DVD přehrávač.

 

-          Nová hračka. Pokud dítě touží po nějaké nové menší hračce, pořiďte mu ji jako překvapení do letadla a dejte až na palubě. S novou hračkou se děti většinou zabaví.

 

-          Slovní hry, čtení. Vezměte si do letadla i knížku, kterou si s dítětem můžete prohlížet, anebo mu z ní číst. U větších dětí můžete hrát slovní hry, například slovní fotbal, to vás na nějakou dobu také zabaví.

 

deti-a-rodina-deti-v-letadle-ii-sh-nahled Hrozí dětem něco v letadle?

 

„Co se může stát, stejně let prospí, nebo ho budu kojit,“ říkáte si a klidně se balíte k moři s miminkem. Odborníci to ale tak růžově nevidí. Upozorňují hlavně na to, že malé děti do jednoho roku jsou na jakékoli změny velmi citlivé a touha rodičů po moři za každou cenu je může dostat do problémů.

 

-          Nastydnutí. Na letišti i v letadle je mnohdy studená klimatizace, malé dítě může snadno nastydnout. Vždy pro něj mějte vhodné teplejší oblečení do kabiny s sebou. Dítě se v letadle může snadno nakazit i od ostatních cestujících, kteří ne vždy cestují zdraví. A nemusí jít jen o respirační nemoci, ale klidně i o střevní potíže.

 

-          Změna tlaku v kabině. Ještě rizikovější je pro malé děti náhlá změna tlaku při startu a přistání, se kterou se kolikrát mají potíž vyrovnat i dospělí. To může vyvolat bolesti uší, hlavy a u malých dětí odstartovat i bolestivý zánět středního ucha. A s tím se dovolená pořádně zkomplikuje. Miminka se proto doporučuje kojit či jim dát napít z lahvičky, větším dětem může pomoct bonbon či žvýkačka. V extrémních případech může vlivem náhlé změny tlaku dojít i k prasknutí ušního bubínku.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa