vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Děti na cestách: Tipy, jak je zabavit

13. června 2013

Děti na cestách: Tipy, jak je zabavit

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: letadlo cestování auto děti dovolená

preventan-mimiforum-banner

Zabavit děti na cestě na dovolenou může být někdy oříšek. Ne každé totiž usne a probudí se až v místě určení. Jak tedy potomky nejlépe zabavit? Zde jsou vaše tipy!

Chystáte se na dovolenou s dětmi a máte strach, jak zvládnete dlouhou cestu. Vůbec si totiž nedovede představit, jak vaše neposedné dítě vydrží v klidu absolvovat několik hodin v autě, či dokonce v letadle, mezi dalšími lidmi. Jak ho tedy zabavit na cestě na dovolenou? Zde jsou vaše vyzkoušené tipy!


Hledání věcí

„Zabavit děti přípravou na cestu můžete už doma. Namalujte, anebo vystříhejte, malé obrázky různých věcí, které můžou po cestě vidět – velkou horu, strom, červenou motorku, žluté auto, jeřáb, traktor apod. vše dejte do pytlíčku. Každý si vždy vytáhne jeden obrázek a z okna vyhlíží, kdy danou věc uvidí. Vyhrává ten, kdo ji najde první. V letadle tím sice děti nezabavíte, ale v autě to funguje bezvadně.“ (Anna, 26)


Dobrodružná výprava

„Na moje děti nejlépe funguje, když celou cestu na dovolenou pojmeme jako dobrodružnou výpravu. Připravím jim speciální mapy, kam zakreslím, kterými městy a místy pojedeme. Děti mají za úkol sledovat a značit, zda jsme místy jeli a v kolik hodin. Také mají mapu domalovat – věcmi či objekty, které uvidí po cestě. Je to snadné a děti to zabaví na dlouho. Připadají si důležité. Mapy po návratu dáme do rámečku za sklo a pověsíme na stěnu. A máme vzpomínku na dovolenou! Jediná potíž je, že musí být starší, alespoň školáci. Malé děti takto nezabavíte.“ (Ivana, 37)


Slovní fotbal

„U nás se při cestách na dovolenou nejlépe osvědčil slovní fotbal. Každý musí vždy říct slovo na písmeno, kterým končilo slovo předchozí. Musím říct, že ač to tak nevypadá, výborně se všichni pobavíme, a to včetně manžela, který u toho řídí.“ (Jana, 30)


Hádej, kdo jsem deti-a-rodina-deti-na-cestach-ii-sh-nahled

„Na cestu na dovolenou vždy beru tablet či DVD přehrávač. Díváme se na pohádky, pouštíme si písničky a prokládáme to různými hrami. Musím říct, že jsme se nikdy nenudili. Asi nejoblíbenější hrou je Hádej, kdo jsem. Každý si vymyslí jednu postavu, pohádkovou bytost, zvíře, u starších dětí to může být i filmový hrdina či herec a ostatní hádají, koho představuje. Na otázky se musí odpovídat jen Ano či Ne, o to je to těžší a zábavnější.“ (Miroslava, 28)


Počítání aut

„Mám dva kluky, a podle toho taky vybírám hry na cesty. Když jedeme autem či autobusem, asi nejvíc je zabaví počítání aut. Vždy vymyslíte nějakou značku, anebo barvu auta, dáme si časový limit a během toho počítáme, kolik takových uvidíme na silnici. Hru si můžete upravit dle libosti. Kluky třeba velmi baví dělat čárky, kolik nás předjelo aut, jaké značky apod. Sledují cestu, počítají benzinky apod. Zkrátka počítání čehokoli na silnici má u nás vždycky úspěch.“ (Hanka, 39)


MIMIFORUM zjistilo:
5 nejoblíbenějších aktivit v autě

-    DVD přehrávač, pouštění pohádek a filmů.
-    CD s písničkami, společné zpívání.
-    Tablet, hry, internet.
-    Herní konzole.
-    Malování na magnetické tabulky, křídou apod.

Text: asm
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse